لحظه  بروز رسانی 
سجاد
سجاد

🕋حج بهترين جا برای اظهار موضع درباره‌ی مسجدالاقصی و حضور شرارت‌آمیز

🕋حج بهترين جا برای اظهار موضع درباره‌ی مسجدالاقصی و حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه است

🔻رهبر انقلاب، صبح امروز در در دیدار کارگزاران حج:
🔹حج بیشترین ظرفیت اجتماعی را دارد؛ حج جایی برای ابراز عقیده‌ی امت اسلامی است. امام می‌گفتند حج بی برائت را قبول ندارند.
🔹الان قضیه‌ی مسجدالاقصی مطرح است؛ صهیونیست‌ها جری و گستاخ شده‌اند و به خود حق داده‌اند که به صاحبان مسجدالاقصی سخت بگیرند و مانع آنان شوند.
🔺امت اسلامی کجا بهتر از حج می‌تواند پیدا کند که درباره‌ی مسجدالاقصی اظهارنظر کند؟ اظهار موضع درباره‌ی حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه جایش کجاست؟ بهترین جاست. ۹۶/۵/۸


@taravat01

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
فاطمـ ـــه مهتــ ــاب
مهربونمهربون
فاطمـ ـــه مهتــ ــاب
مدیــر اجـرائی سایت

يعنے میشود آن روز؟ درون تنگناے قبر شانه ام را

يعنے میشود آن روز؟ درون تنگناے قبر شانه ام را

يعنے میشود آن روز؟
درون تنگناے قبر شانه ام را بگيرے
و تڪان بدهے

بشنو و بفهم
انا حسين بن علے بن ابيطالب....
سر و ڪارت با من استــ
بقيه بروند...

"اللهم ارزقنا شفاعة الحسین یوم الورود"

مشاهده همه ی 29 نظر
ولی اله نورمحمدی
خوشحالخوشحال
ولی اله نورمحمدی

عصر یکی از روزهای گرم تابستان 60 در مرز شور و

عصر یکی از روزهای گرم تابستان 60 در مرز شور و شیرین از توابع استان ایلام که روبروی شهر
زرباطیه عراق است به عنوان بی سیم چی به اتفاق افسر وظیفه سعادتی به عنوان دیدبان که خبر از سرنوشتش ندارم در سایه سنگر بتونی نشسته بودیم .(پرنده ای سیاه با خطهای سفید که در لهجه محلی جکه می گفتند با من دوست شده بود طوری نزدیک می آمد که آب جلوش می گذاشتم و می خورد.)دیدم که جکه ای دیگر با رنگ زرد و سفید را با خودش آورده منتهی جرات نمی کرد نزدیک شود به دوستم گفتم رفیقم رفته دوستش با خودش آورده دارد بش جرات می ده که نترسه و بیایداونم آب بخوره .برم براشون آب بیارم .آقای سعادتی هم گفت منهم تشنه ام شد منهم میام رفتیم داخل سنگر در کلمن گذاشتم زیر ش که آب براشون ببرم که همانجا یی که سایه سنگر نشسته بودیم خمپاره خورد و جکه جان دو نفرمون نجات داد ولی خودش هرگز بر نگشت شاید دوستش چقد سرزنشش کرده این بود دوستت!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
salman-khadem
گرفتارگرفتار
salman-khadem

عظیم قیچی ساز جوان تبریزی است که با صعود 13 قله

عظیم قیچی ساز جوان تبریزی است که با صعود 13 قله از 14 بالای 8 متری دنیا، در آستانه پیوستن به باشگاه 8 هزار متری­ های دنیاست. او فروردین امسال برای صعود به قله لوتسه عازم نپال شد.


زندگی شخصی

عظیم در سال 1360 در تبریز به دنیا آمد. او که دیپلم فنی و حرفه تراش و فرز دارد، تحصیلات خود را در رشته تربیت بدنی در دانشگاه تبریز ادامه می­دهد.


صعودها

قیچی ساز فعالیت حرفه­ایی کوهنوردی خود را از سال 1379 آغاز کرد. اولین صعود برون مرزی او قله 6400 متری ماربل وال قزاقستان بوده­است. در سال 1382 به عنوان عضو تیم ملی بزرگسالان، برای صعو قله گاشربروم 1 راهی کشور پاکستان شد. این صعود به دلیل اسیب دیدگی محمد اوراز در ارتفاع 7800 متری ناتمام ماند. آسیبی که در نهایت منجر به فوت محمد اوراز شد. در سال 1383 وی در ادامه صعودهای برون مرزیش قله ­های دیران پیک (7200 متر) و اسپاتنیک (7127 متر) را در پاکستان صعود کرد. در سال 1384 در سن 24 سالگی موفق شد بدون استفاده از کپسول اکسیژن بر بام جهان، قله اورست (8848 متر) بایستد.

سال بعد، 1385، عظیم قیچی ساز با هزینه شخصی موفق به صعود قله نوشاق به ارتفاع 7495 در رشته کوه هندوکش شد. در زمستان همان سال سرپرستی تیم مستقلی از بانوان تبریز را برای صعود به قله آرارات ترکیه بر عهده داشت. دو سال پس از این صعودها، در سال 1387، وی موفق شد قله 8047 متری برودپیک در پاکستان را صعود کند. سال پس از آن، 1388، به عنوان سرپرست و تشکیل دهنده تیم هیئت کوهنوردی آذربایجان شرقی، موفق به صعود قله جنگیش چوکوسو (7439 متر) در قرقیزستان شد. بسیاری این قله را شمالی­ترین و سردترین قله هفت هزار متری دنیا می­خوانند. بهار 1389، سرپرست تیم صعود به قله دائولاگیری (8167 متر) بود و در تابستان همان سال توانست قله سرسخت و خطرناک نانگاپاربات (8125) در قراقروم پاکستان را صعود کند. عظیم در سال 1390 توانست قله کانچین چونکا را صعود کند و در تابستان همان سال قله­ های گاشربروم 1 و گاشربروم 2 را صعود کرد. در بازگشت از قله گاشربروم 2 بود که لیلا اسفندیاری سقوط کرد و درگذشت. در اسفند همان سال به همراه تیمی بین المللی صعود به قله آناپورنا را آغاز کرد و پس از تلاشی که 50 روز به طول انجامید در اردیبهشت 1391 توانست بر فراز این قله بیاستد.

قله کی2، معروف به کوه وحشی، که سخت ترین و فنی ترین قله جهان است و با ارتفاع 8611 متر در دومین کوه بلند دنیاست، هدف بعدی عظیم بود. قیچی ساز توانست روز 10 مرداد سال 1391 این قله را صعود کند و به سلامت به کمپ بازگردد. دهمین قله بالای 8 متری وی در روز 8 مهر همان سال در شرایطی سخت و سنگین به همراه دیگر کوهنورد تبریزی، مهدی قلی پور، انجام گرفت. آن­ها توانستند به صعود قله 8163 متری ماناسلو در منطقه گورخا نپال صعود کنند. عظیم قیچی ساز در این صعود از کپسول اکسیژن مصنوعی استفاده نکرد. قله ماکالو در نپال هدف بعدی عظیم بود. در اردیبهشت 1392 قیچی ساز توانست به عنوان اولین ایرانی بر فراز این قله بیاستد. در هنگام فرود از این قله کوهنورد چینی، شیانگ یانگ-لیو، سقوط کرد و درگذشت. در شهریور همان سال عظیم راهی نپال شد و چو اویو را هم صعود کرد. او در فروردین ۱۳۹۳ برای صعود به قله شیشاپانگما چهاردهمين قله بلند جهان راهی تبت شد. و این قله را هم صعود کرد. عظیم فروردین ۱۳۹۴ برای صعود به قله لوتسه، به عنوان آخرین قله باقی مانده از هشت هزار متری‌هی دنیا راهی نپال شد که به دلیل زلزله که در این منطقه رخ داد از صعود باز ماند. تلاش دیگر قیچی ساز برای صعود به لوتسه در فروردین 1395 آغاز شده­است.

شایان ذکر است که تمامی صعودهای عظیم قیچی ساز به غیر از اورست (از کمپ 4 تا قله) بدون استفاده از کپسول اکسیژن و باربر ارتفاع انجام گرفته­ است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
mostafa ♔ ایستگاه دوستی ヽ(ツ)ノبه ما بپیوندید
مهربونمهربون
mostafa ♔ ایستگاه دوستی ヽ(ツ)ノبه ما بپیوندید

52174840057286418756.jpg

مشاهده همه ی 5 نظر

نظر حجت الاسلام رئيسى درباره حجاب زنان

نظر حجت الاسلام رئيسى درباره حجاب زنان

نظر حجت الاسلام رئيسى درباره حجاب زنان..{-130-}برای ارسال اولین نظر کلیک کنید