لحظه  بروز رسانی 
sanatech
sanatech

مباحث متفرقه در طراحی وب سایت:قسمت اول چک لیست پروازی طراح

 لینک

مباحث متفرقه در طراحی وب سایت:قسمت اول

چک لیست پروازی طراح وب

من همیشه در وب‌سایت‌ها دنبال این نکته‌ها می‌گردم:
1. طراحی/ ساختار تمیز با قابلیت به روز‌رسانی آسان.
2. قابلیت استفاده خوب در طراحی وب- و هر چه به این مقوله ربط داشته باشد.
3. صفحات «سبک» با بارگذاری سریع.
4. استفاده هوشمندانه از تکنولوژی- استفاده از فلش زمانی که به آن احساس نیاز می‌کنید نه وقتی می‌خواهید یک معرفی «با حال» داشته باشید!
5. توانایی وب‌سایت در انتقال معنا/ پیام وب‌سایت در کمترین سرعت، اگر چه فوراً نباشد.


1. طراحی/ ساختار تمیز با قابلیت به روز‌رسانی آسان

تا همین چند سال پیش وب پر بود از موش‌های رقصان، کره‌های در حال چرخش و کارگران ساختمانی متحرک، از آن موقع تا حال خیلی چیزها تغییر کرده و این روز‌ها اصول طراحی وبسایت در واقع روی استفاده مفید‌تر متمرکز شده است ... شگفت انگیز است!
 
مشکلی که این روز‌ها در بسیاری از وب سایت‌ها پیدا می‌کنیم این است که چندان انعطاف پذیر طراحی نشده‌اند. وب‌سایت‌ها به طور مداوم تغییر می‌کنند، بنابراین اگر می‌بینید که برای قرار دادن یک دکمه ناوبری جدید در سایت کلی کار باید انجام دهید، وقتش شده که در طراحی‌تان تجدید نظر کنید. باید امکان این را داشته باشید که آزادانه و بدون هیچ مشکلی عناصری را به صفحه اضافه کرده یا از آن حذف کنید.


2. قابلیت استفاده خوب در طراحی- و هر چه به این مقوله ربط داشته باشد

قابلیت استفاده از این واژه‌های گنگ جدیدی است که مردم علاقه زیادی به کاربرد آن‌ها دارند. اما کلمه فوق به چه معناست؟مخلص کلام این‌که، قابلیت استفاده اشاره دارد (در طراحی وب‌سایت) به چگونگی استفاده راحت از صفحه توسط مراجعه کنندگان به آن... و در کل، یعنی قابلیت استفاده از آن چگونه است. اگر کسی برای پیدا کردن لینک «صفحه اصلی» یا اطلاعات تماس‌تان باید کل صفحه را زیر و رو کند، پس یعنی سایتتان مشکل قابلیت استفاده دارد.


3. صفحات «سبک» با بارگذاری سریع

این یکی از قدیمی‌ترین قوانین طراحی وب است! اگر بارگذاری سایت‌تان بیش از 10 ثانیه طول بکشد، مردم مثل برق و باد سایت‌تان را ترک خواهند کرد.
این مشکل این روزها چندان جدی نیست چون اغلب مردم اینترنت با قابلیت اتصال و سرعت بالا دارند. از همه گذشته، این روز‌ها در عصر دانلود فیلم‌های HD و یوتیوب هستیم. با این حال، یادتان باشد، سرعت بارگذاری هنوز هم موضوع مسئله سازی است، بنابراین مطمئن شوید که با یک اینترنت سرعت پایین [به اصطلاح گازوئیلی] بارگذاری وب‌سایت‌‌تان را بررسی کنید.


تست سرعت وب‌سایت

اگر اینترنت‌تان فوق العاده سریع است، با نرم افزار‌های خاصی می‌توانید اتصالات کندتر را روی کامپیوترتان شبیه سازی کنید. به عنوان مثال، اپل دارای برنامه‌ای است (Network Link Conditioner) که می توانید به صورت رایگان آن را روی کامپیوتر مک خود نصب کرده و سرعت ارتباط اینترنتی را از روی کامپیوترتان تنظیم کنید. می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که سرعت اتصالتان را شبیه DSL، 3G یا غیره کند.


4. استفاده هوشمندانه از تکنولوژی

استفاده از فلش زمانی که به آن احساس نیاز می‌کنید نه وقتی می‌خواهید یک معرفی «با حال» داشته باشید!
فکر کنم این مسئله برای اکثریت واضح است. همه فناوری مورد استفاده برای طراحی وب‌سایت فقط ابزار هستند؛ ما زمانی از یک پیچ گوشتی استفاده می‌کنیم که به آن نیاز داریم، نه این‌که چون دوست داریم از آن استفاده کنیم (البته، من معروف هستنم به این‌که با پیچ گوشتی میخ می‌کوبم و با چاقوی قصابی چوب می‌برم). چیزی که می‌خواهم بگویم این است که بگذارید هدف از طراحی وب‌سایت به شما بگوید از چه فناوری استفاده کنید، نه مد روز زمان طراحی.


5. توانایی وب‌سایت در انتقال معنا/ پیام وب‌سایت در کمترین سرعت، اگر چه فوراً نباشد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sanatech
sanatech

مقدمه ای بر CSSگام بعدی ما در طراحی سایت یادگیری( CSS :Cascading Style Sheets) است

 لینک

مقدمه ای بر CSS

گام بعدی ما در طراحی سایت یادگیری( CSS :Cascading Style Sheets) است که ابزاری کلیدی برای طراحان امروزی وب محسوب می‌شود.

CSS چیست؟

CSS مخفف کلمات «Cascading Style Sheets» به معنی شیوه‌نامه‌های آبشاری است. CSS خواهر خوانده زبان کد نویسی HTML است که امکان می‌دهد صفحات وب‌تان را قالب بندی کنید. نمونه‌ای از تغییر در قالب بندی تیره کردن کلمات است. در HTML استاندارد می‌توانید از تگ <b> برای این‌کار استفاده کنید:

 

<b>make me boldb>

 

 

این تگ به خودی خود به خوبی کار می‌کند و هیچ مشکلی با آن نداریم، به جز این‌که فرض کنیم می‌خواهید تمام نوشته‌هایی که ابتدا تیره‌شان کرده‌اید را زیر‌خط‌دار کنید؛ در این حالت مجبورید تک به تک سراغ جمله های پر رنگ رفته و تگ آن‌ها را عوض کنید.

نقطه ضعف دیگر آن را می‌توان در این مثال جستجو کرد: فرض کنیم می‌خواهید متن بالا را پر‌رنگ کرده، فونت آنVerdana انتخاب نموده و رنگ آن را به قرمز تغییر دهید؛ برای این‌کار به مجموعه زیادی از کد‌های دستوری در اطراف متن نیاز دارید:

 

<font color="#FF0000" face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif">

<b>This is textb>font>

 

این روش نوعی پرگویی (دارای اطناب) است و باعث می‌شود کد HTML تان شلوغ و بهم ریخته شود و در طراحی وب سایت گیج و کلافه شوید. با استفاده از CSS می‌توانید یک قالب سفارشی در هر جایی که می‌خواهید ایجاد کرده و همه تنظیمات خاص آن را یک‌جا انجام دهید، یک نام منحصر به فرد برای آن انتخاب کنید، و سپس HTML ‌تان را طوری «تگ» کنید که این قالب خاص را اعمال کند:

 

<p >My CSS styled textp>

 

حال این کد CSS را که به تعریف قالب دلخواه‌تان می‌پردازد بالای صفحه وب ما بین تگ‌های

و  بگنجانید:

 

 

در مثال بالا کد شیوه‌نامه‌ها را درون خطوط، یا به عبارت دیگر، داخل صفحه وارد می‌کنیم. این کار مناسب پروژه‌های کوچکتر یا شرایطی است که سبکی که در حال تعریف آن هستید فقط در یک صفحه استفاده می‌شود.

مواقع زیادی اتفاق می‌افتد که لازم است در صفحات زیادی از سبک‌های CSS استفاده کنید و کار کپی کردن و چسباندن کد CSS در هر صفحه پر زحمت و دردسر ساز است مثل طراحی سایت فروشگاهی. علاوه بر این واقعیت که صفحاتتان پر از کد‌های تکراری CSS شده و آشفته و به هم ریخته خواهد شد، هر بار بخواهید تغییری در این سبک‌ها بدهید باید صفحه به صفحه کد‌ها را ویرایش کنید.

راه حل: درست مثل کار با جاوا اسکریپت، می‌توانید سبک CSS ‌تان را در یک فایل جداگانه تعریف کرده و سپس آن را به صفحه‌ای که می‌خواهید این قالب در آن اعمال شود لینک کنید:

 

<link href="myFirstStyleSheet.css" target="_blank" rel="stylesheet" type="text/css">

 

خط کد بالا شیوه‌نامه خارجی‌تان که «myFirstStyleSheet.css» نامیده می‌شود را به سند HTML تان لینک می‌کند. این کد را در قسمت بالای صفحه بین تگ‌های

و قرار می‌دهید.

برای ایجاد یک شیوه‌نامه آبشاری خارجی در طراحی وب خود، همه آن‌چه باید انجام دهید این است که یک سند متنی ساده ایجاد کنید (در ویندوز به سادگی راست کلیک کرده و 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sanatech
sanatech

ساختن وب سایت_قسمت پنجم خلاصه فرایند ایجاد وب سایت- ادامه8. ثبت

 لینک

ساختن وب سایت_قسمت پنجم

خلاصه فرایند ایجاد وب سایت- ادامه8. ثبت نام دامنه وب سایت


ثبت نام دامنه می تواند از آن چیزی که شما فکر می کنید مشکل تر باشد، زیرا بسیاری از نام دامنه های خوب تا کنون فروخته شده اند. تا حد بسیار زیادی می توانید نام دامنه های تک کلمه ای مانند “buisine.com” یا “acutions.com” را فراموش کنید زیرا این نام دامنه ها خیلی وقت های پیش فروخته شده اند. باید به سراغ ایده پردازی برای نام های دامنه ترکیبی مانند “how-to-build-websites.com” بروید.
البته امروز گزینه های بسیار بیشتری برای انتخاب نام دامنه در اختیار دارید زیرا در گذشته شرکت های تجاری تنها می توانستند سایت هایی با پسوند دامنه .com داشته باشند و پسوندهای دامنه .net و .org برای سازمان های خاص دیگری کنار گذاشته شده بودند. این محدودیت ها دیگر امروز وجود ندارند و اکنون پسوند دامنه های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارند. از جمله:  
.com، .net، .org، .tv و بسیاری دیگر از جمله سرواژه نام کشورها مانند .ca (کانادا)، .us (ایالات متحده)، .co.uk (بریتانیای کبیر) و غیره.
برای موتور های جستجو تفاوتی نمی کند که از کدام پسوند دامنه استفاده می کنید.
برخی افراد معتقدند که ثبت نام دامنه قدم اول است و طراحی وب سایت قدم بعدی. این عقیده زمانی درست است که طراحی وب سایت تحت تاثیر نام دامنه آن باشد- برای برخی افراد این موضوع اتفاق می افتد، در غیر این صورت چنین الزامی وجود ندارد. تعیین قدم اول به شما و وب سایت شما بستگی دارد.


چگونه تشخیص دهیم که آیا یک نام دامنه فروخته شده است یا خیر؟


سریع ترین راه جهت تشخیص اینکه یک نام دامنه فروخته شده است یا خیر این است که این نام دامنه را در موتور های جستجو وارد کنیم و ببینیم آیا سایتی به ما نشان داده می شود یا خیر. البته این راه همیشه هم جواب نمی دهد زیرا بسیاری از نام 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sanatech
sanatech

بردکرامب (breadcrumb) چیست و چه کاربردی دارد؟ بردکرامب (Breadcrumb) بهترین و ساده

بردکرامب (breadcrumb) چیست و چه کاربردی دارد؟

بردکرامب (Breadcrumb) بهترین و ساده ترین روش برای راهنمایی کردن کاربران و اسپایدرها (crawler) می باشد که به آنها می گوید الان در کدام قسمت سایت قرار دارند.یکی از ابتدائی ترین بخش سئو کردن سایت ایجاد موقعیت breadcrumb می باشد که تاثیر بسیار زیادی در بهینه سازی سایتخواهد داشت.

هنگامی که شما برای تمام صفحات سایت خود breadcrumb را تعریف می کنید بعد از مدتی در نتایج جستجو در موتورهای جستجو به جای اینکه تمام متن شما نمایش داده شود یک حالت navigation پدیدار می شود که نشان دهنده مجموعه ای است که متن شما در آن قرار دارد و این مسئله باعث می شود که اسپایدرها علاوه بر خزیدن در صفحات وارد آن مجموعه نیز می شوند و آن را ایندکس می کنند.

یک شرکت طراحی وب سایت حرفه ای همیشه جایی برای Breadcrumbs در نظر می گیرد و در برخی موارد برای برهم نخوردن طراحی و عدم شلوغی در صفحه این مسیرها را با رنگهای زمینه یکی می کنند و هم طراحی را دست نزده و هم موتورهای جستجو را به صفحات خود راهنمایی می کنند.منبع: 
بردکرامب (breadcrumb) چیست و چه کاربردی دارد؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sanatech
sanatech

ساختن وب سایت_قسمت چهارمخلاصه فرایند طراحی وب سایت- ادامه6. وب سایت

 لینک

ساختن وب سایت_قسمت چهارم
خلاصه فرایند طراحی وب سایت- ادامه

6. وب سایت خود را بسازید


با اتمام مراحل پیشین، اکنون این آمادگی را دارید که وب سایت خود را بسازید. بنابراین آنچه نیاز دارید این است:
1. ساختاری را که در مراحل 1 تا 5 تهیه کرده بودید به منظور طراحی وب سایتخود مورد استفاده قرار دهید.
2. صفحه های مختلف وب سایت خود را به یکدیگر مرتبط (لینک) کنید.
حالا زمان آن است که با اندکی تمرین یک وب سایت کوچک برای خودتان بسازید. اگر چیزی به فکرتان نمی رسد، وب سایتی برای یکی از فیلم های مورد علاقه خود بسازید که هر صفحه آن مربوط به یکی از شخصیت های اصلی فیلم است و یا اگر اهل کار هنری هستید یک فروشگاه اینترنتی بسازید تا کار های دست خود را در آن به فروش رسانید.
به یاد داشته باشید که تنها راه استاد شدن در انجام کاری، انجام دادن آن است.


7. یک نام دامنه انتخاب کنید


زمانی که وب سایت شما ساخته و پرداخته شد، نیاز دارید تا آن را بر روی بستر اینترنت قرار دهید، و این به معنای این است که به یک نام دامنه اینترنتی نیاز دارید.
تمامی وب سایت ها نیاز به ثبت نام دامنه دارند، و انتخاب شما در این زمینه می تواند بر تعداد افرادی که قادرند وب سایت شما را پیدا کنند تاثیر گذارد. بنابراین در انتخاب خود دقت کنید. در اینجا به نکاتی درباره انتخاب نام دامنه اشاره می کنیم:


1. نام دامنه هایی که آثاری از هدف طراحی وبسایت در آنها وجود دارد خوراک موتور های جستجو هستند و به افراد نیز کمک می کنند تا آنها را پیدا کنند. به عنوان مثال اگر یک طراحی سایت فروشگاهی برای ابزار فروشی داشتید، نام دامنهای مانند "discountHardware.com" بسیار خوب است، زیرا مستقیما همه چیز را درباره وب سایت توضیح می دهد (یعنی مشخص است که این وب سایت برای فروش ابزار آلات است). در عوض اگر نام این وب سایت را "bigsteel.com" می گذاشتید، می توانیم ادعا کنیم که پیام روشنی از هدف این سایت به مخاطبین آن نمی دهیم. حتی اگر نام فروشگاه در عالم واقع "Big Steel Hardware" باشد، من نام دامنه "discounthardware.com" را ترجیح می دهم.
2. موتور های جستجو مانند  گوگل چند عامل در وب سایت شما را بررسی می کنند تا مشخص کنند سایت شما در چه موضوعی فعالیت می کند. یکی از این عوامل کلیدی، نام دامنه سایت شماست. گوگل به دنبال کلمات کلیدی موجود در نام 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sanatech
sanatech

از موتور های جستجو چه می دانید؟موتورهای جستجو موتور جستجو یا

 لینک

از موتور های جستجو چه می دانید؟
موتورهای جستجو


موتور جستجو یا پیمایشگر برنامه ای است که کلمات کلیدی را در یک بانک اطلاعاتی جستجو می کند. در اینترنت به برنامه ای گفته می شود که کلمات کلیدی موجود در فایل ها و سندهای وب جهانی ، گروه های خبری و ... را جستجو می کند و به کاربران در جستجوی اطلاعات مورد نظر در میان انبوه اطلاعات موجود در شبکه کمک می کند.از موتور های جستجو چه می دانید؟

در ابتدا لازم است بدانیم که  رتبه ی سایت ما در موتورهای جستجو چند است؟ یا سایت شما در کدام صفحه از موتور جستجو به نمایش گذاشته می شود؟
برای یافتن پاسخ این سوال ها باید با نحوه ی عملکرد موتورهای جستجو و رتبه بندی آنها آشنا شویم.

موتورهای جستجو چهار بخش اصلی دارند :


1- جمع آوری کننده اطلاعات (Crawler, Spider, Robot, Bot):

در صفحات مختلف سرک کشیده، محتویات و اطلاعات مورد نظر را جمع آوری کرده و در اختیار سایر بخش های موتورهای جستجوی قرار می دهند.

2- بایگانی کننده داده ها (Indexer)
3- سیستم رتبه بندی (Algorithm Ranking Formula)
4- تحلیلگر درخواست (Query Processor)
نحوه عملکرد ربات ها :

ربات به دنبال لینک ها رفته، داده ها را جمع آوری کرده و در نهایت در پایگاه داده های موتور جستجو ذخیره می کند.


معروفترین موتورهای جستجو:

Google

Bing

Yahoo

Msn

Ask

Alexa

Cuil

Gigablast

Wikia


پیج رنک چیست؟

تعریف پیج رنک : سیستم رتبه بندی گوگل Page Rank نامیده می شود. این روش برای اندازه گیری اهمیت صفحات توسط گوگل برای رتبه بندی سئو و بهینه سازی سایت است.

نحوه ی رتبه بندی در گوگل:
1- در ابتدا تمام صفات مرتبط با موضوع مورد جستجو را می یابد.
2- صفحات را با پارامترهایی که در خودآنهاست رده بندی می کنند.
3- وزن ها را در متن لینک های صفحه محاسبه می کند.
4- با توجه به پیج رنک نتایج را مرتب می کند.

پیج رنک چگونه محاسبه می گردد؟

فرمول اصلی در محاسبه ی پیج رنک در موتور جستجوی گوگل:
PR(A)= (1-d) d(PR(t1)/c(t1) … PR(tn)/C*tn


PR*A= یعنی پیج رنک صفحه A

d= یک فاکتور تضعیف است که معمولاً برابر هشتاد و پنج صدم در نظر گرفته می شود.

t1,t2,…,tn= صفحاتی اند که به صفحه A لینک داده اند.

c*t1= تعداد لینک هایی است که از صفحه t1 خارج شده است.


چگونه می توان پیج رنک یک صفحه را دانست؟
پیج رنگ عددی بین 0 تا 10 است که با نصب نوار ابزار گوگل میتوان پیج رنگ یک صفحه را دانست.


پارامترهای مورد توجه موتورهای جستجو

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sanatech
sanatech

ساختن وب سایت_قسمت سومخلاصه فرایند طراحی وب سایت- ادامه 3. متون داخل

 لینک

ساختن وب سایت_قسمت سوم
خلاصه فرایند طراحی وب سایت- ادامه

 

3. متون داخل وب سایت خود را نگارش کنید


قبل از شروع به نوشتن هر گونه برنامه ای در HTML، لازم است تا تمامی متونی را که می خواهید در وب سایت خود قرار دهید بنویسید (با هر برنامه واژه نگاری که دوست دارید)، زیرا این کار شما به فرایند طراحی سایت کمک می کند.
نکته مهم دیگر این است که قبل از بارگذاری متون بر روی سایت، حتما متن خود را بررسی کرده و نهایی کنید، چون ایجاد تغییر در متن در نرم افزارهای واژه نگار بسیار آسان تر از ایجاد تغییر در یک صفحه HTML است.

4. صفحه بندی پایه ای را که قرار است در تمام صفحات سایت استفاده شود مشخص کنید.


حالا که نمودار وب سایت خود را کشیده اید و متون صفحات آن را تهیه کرده اید، وقت آن است که صفحه بندی مقدماتی صفحه های وب سایت را انتخاب کنید. یک راه استفاده از ترتیب بندی های هنری غیر معمول و عجیب و غریب است (که بعضی وقت ها جواب هم می دهد) و راه دیگر که در اکثر مواقع جواب داده این است که از ترتیب بندی صفحات به صورت استاندارد استفاده کنید که افراد به آنها عادت دارند. این صفحه بندی می تواند حالت های زیر را داشته باشد:
1. نوار مربوط به قسمت های مختلف سایت در سمت چپ
2. نوار مربوط به قسمت های مختلف سایت در بالای صفحه
3. نوار مربوط به قسمت های مختلف سایت در سمت راست صفحه
زمانی که در انتخاب دچار تردید شدید، به نوع صفحه بندی کتاب ها فکر کنید.

5. زمینه رنگی و نوع فونت سایت را مشخص کنید


وظیفه بعدی شما بررسی رنگ های مورد استفاده و فونت نوشته های داخل وب سایت است. باید سبکی را انتخاب کنید که با محتوای سایت شما در ارتباط باشد. به عنوان مثال رنگ صورتی برای طراحی فروشگاه اینترنتی ابزار فروشی مناسب نیست، ولی شاید آبی فولاد فام برای آن مناسب باشد. نکته ای که باید مد نظر داشت این است که سبک و استایل سایت را باید قبل از ساختن صفحات سایت مشخص کرد، در غیر این صورت، خود را مشغول دوباره ساختن صفحه های سایت خواهید یافت.
بعدها در این دوره آموزشی به شما آموزش خواهم داد چگونه استایل طراحی وبسایت خود را از طریق شیوه نامه آبشاری (CSS) ارتقا دهید.


منبع: 

ساختن وب سایت_قسمت سوم

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sanatech
sanatech

پنالتی شدن سایت در گوگلچک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل توسط گوگل پاندا و گوگل

 لینک

پنالتی شدن سایت در گوگل

چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل توسط گوگل پاندا و گوگل پنگوئن برای مدیران سایت اهمیت زیادی دارد و شاید از این طریق بتوانند دلیل افت ناگهانی بازدید سایت خود را متوجه شوند که این مورد یکی از پر اهمیت ترین نکات در بهینه سازی سایت است.

در حالت عادی بعد از اینکه سایت شما پنالایز بشه و از گوگل نمره منفی دریافت بکنه، در ابزار گوگل وبمستر تولز پیامی را مبنی بر اینکه سایت شما اسپمشناخته شده دریافت خواهید کرد. در پیام فوق دلیل اسپم شدن سایت شما مشخص می شود و از شما خواسته میشه که مشکل را برطرف کنید و به گوگل اطلاع دهید.

در پیامی که به گوگل ارسال میکنید باید تمام جزییات را توضیح بدید زیرا این پیام توسط یک شخص بررسی میشه و اگر مشکل سایت شما برطرف شده باشه سایت شما از اسپم لیست خارج میشه.

برای چک کردن اینکه بدانید سایت شما در گوگل پنالتی شده یا اینکه در سندباکس گوگل است از آدرس زیر می توانید استفاده کنید :

http://pixelgroove.com/serp/sandbox_checker/

 

سندباکس گوگل چیست؟

سندباکس گوگل شامل بخشی از سرورهای گوگل میشود که سایت های تازه وارد به آن منتقل می شوند، سایت هایی که در سندباکس قراردارند معمولا رتبه بالایی در نتایج پر رقابت گوگل کسب نمی کنند. زمان عادی برای خروج یک سایت از سندباکس 6 ماه است و اگر سایتی در این مدت از برندینگ مناسب برخوردار شود و یا لینکهای ورودی از سایت های معتبر داشته باشد احتمال اینکه در زمانی کوتاه تر از سندباکس خارج شود وجود خواهد داشت.

 

پنالتی یا سند باکس شدن دلایل زیادی میتونه داشته باشه که بعضی از موارد آن :

مطالب کپی در سایت

دریافت لینکهای نامربوط از سایت های دیگر

دریافت لینک از سایتی که خودش اسپم هست و شما خبر ندارید

دریافت لینک ازصفحه ای از سایت که بلاک شده

تولید محتوای بی کیفیت و یا تولید محتوا بوسیله روبات های نرم افزاری

پنالتی شدن سایت در گوگل

منبع: 
پنالتی شدن سایت در گوگل

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sanatech
sanatech

تجارت الکترونیکاین فناوری تعاریف و انواع مختلفی دارد که به شرح

 لینک

تجارت الکترونیک

این فناوری تعاریف و انواع مختلفی دارد که به شرح هر کدام می پردازیم:

1- تمام ابعاد و فرآیند بازار را که بتوان با اینترنت و تکنولوژی web انجام داد، تجارت الکترونیکمی گویند.

2- بطور کلی واژه تجارت الکترونیک اشاره به معاملات الکترونیکی می نماید که از طریق شبکه های ارتباطی انجام می پذیرد. ابتدا، خریدار یا مصرف کننده به جستجوی یک مغازه مجازی از طریق اینترنت می پردازد و کالای را از طریق web یا پست الکترونیکی سفارش می دهد. نهایتاً کالا را تحویل می گیرد.

3- تجارت الکترونیکی یعنی انجام مبادلات تجاری در قالب الکترونیکی

4- کاربرد تکنولوژی اطلاعات در تجارت

5- تجارت الکترونیکی، مبادله ی الکترونیکی داده هاست. بطور خلاصه می توان گفت که مبادله الکترونیکی داده عبارت از تولید، پردازش، کاربرد و تبادل اطلاعات و اسناد به شیوه های الکترونیکی و خودکار بین سیستم های کامپیوتری و براساس زبان مشترک و استانداردهای مشخص و با کمترین دخالت عامل انسانی. البته تجارت الکترونیک حیطه ای به مرابت گسترده تر از مبادله الکترونیکی داده داردو آن یک تحول و انقلاب در عرصه ارتباطات است. تجارت الکترونیکی در ساده ترین تعریف عبارت از یافتن منابع، انجام ارزیابی، مذاکره کردن، سفارش، تحویل، پرداخت و ارائه خدمات پشتیبانی است که بصورت الکترونیکی انجام می شود. لذا تجارت الکترونیک روشی است براساس آن اطلاعات، محصولات و خدمات از طریق شبکه های ارتباطات کامپیوتری خرید و فروش می شوند.

6- تجارت الکترونیک، انجام کلیه فعالیت های تجاری با استفاده از شبکه های ارتباطی کامپیوتری، بویژه اینترنت است. تجارت الکترونیک به نوعی تجارت بودن کاغذ است که معمولا از طریق طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت شخصی صورت می پذیرد. بوسیله تجارت الکترونیک، تبادل اطلاعات خرید و فروش و اطلاعات لازم برای حمل و نقل کالاها با زحمت کمتر و تبادلات بانک با شتاب بیشتر انجام خواهد شد. شرکت ها برای ارتباط با یکدیگر، محدودیت های فعلی را نخواهند داشت و ارتباط آنها با یکدیگر ساده تر و سریع تر صورت می گیرد. ارتباط فروشندگان با مشتریان می تواند به صورت یک به یک با هر مشتری باشد البته با هزینه نه چندان زیاد.

تفاوت مبادله الکترونیکی داده ها با تجارت الکترونیک

در موارد زیادی دیده شده که مبادله الکترونیکی داده ها را مترادف با تجارت الکترونیک دانسته و هر کدام را در جای دیگری بکار می برند. این دو تکنولوژی اصلاً مشابه هم نبوده و کاملاً مجزا می باشد. البته می توان اینطور گفت که تجارت الکترونیک مکمل مبادله الکترونیکی داده هاست.

مبادله الکترونیکی داده بصورت مکانیزمی تعریف می شود که به موجب آن انتقال و تبادل داده در راستای تحقق فعالیت های تجاری با ساختار و شکل تعریف شده و بکارگیری پیام های استاندارد شده بین المللی، توسط ابزار الکترونیکی از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر انجام می ش

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sanatech
sanatech

امکانات یک سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترنتیبا گسترده تر شدن بستر

 لینک

امکانات یک سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترنتی

با گسترده تر شدن بستر وب و افزایش سرعت و امنیت، امروزه بسیاری شرکت ها اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی جهت ارائه و معرفی محصول خود و سفارش و خرید اینترنتی توسط کاربران نموده اند.

ویژگی های فروشگاه اینترنتی خوب عبارت است از:

1 – کالا:

 یک فروشگاه الکترونیکی خوب فروشگاهی است که کالاهایش متنوع بوده یعنی فقط در یک طیف محصولی نباشد بلکه در چندین طیف ارائه گردد و اگر فروشگاه محصولات گوناگونی دارد حتماً آنها را طبقه بندی کرده، تا خریدی راحت برای مشتریان فراهم کند. مثلاً طیف محصولات آرایشی و بهداشتی را از مواد غذایی و آن را از لوازم منزل جدا کند و در طبقات مختلف جای دهد.

 فروشگاه ها باید در مورد محصولات خود  اطلاعات درستی را به مشتری ارائه دهند. علت اینکه مردم برای خرید به فروشگاه اینترنتی مراجعه می کنند فراهم بودن  اطلاعات در مورد کالا، قیمت آن و صرفه جویی در زمان است. آنها باید این موارد را در اولویت کاری خود قرار دهند و دورنمای شغلی مناسبی را برای خود فراهم سازند.

2 – ارائه خدمات مناسب به مشتری:

  مسلماً از مواردی که برای هر خریدار بسیار مهم می باشد خدماتی است که یک فروشگاه در ازای خرید محصول ارائه می دهد. انسجام یک فروشگاه در این مسأله باعث خریداران بیشتر می شود. این خدمات می تواند در موارد مختلفی باشد مثلاً یک فروشگاه خوب یک گروه پشتیبانی برای مشتری های خود در نظر می گیرد تا به سوالات آنها در مورد محصولات پاسخ دهند و به مشتریان در انتخاب کالا کمک کنند. فروشگاه های خوب یک سری خدمات رایگان برای مشتریان در نظر می گیرد. این خدمات می تواند در مورد هزینه ی حمل و نقل و یا برای مشتری های که بیش از یکبار از آنها خرید می کنند تخفیفات ویژه ای در نظر بگیرید.

3 – متقاعد کردن و راهنمایی:

این مسأله مربوط به برقراری ارتباط با مشتری می باشد. مسأله متقاعد کردن مشتری برای خرید از فروشگاه خیلی گسترده می‌باشد. در وهله ی اول یک فروشگاه خوب باید یک ظاهر مناسب و جذاب داشته باشد این فقط مربوط به تجارت در دنیای مجازی نمی شود در تجارت سنتی هم مسلماً یک فروشگاه با ظاهر مناسب مشتری های بیشتری را به خود جذب می کند. یک فروشگاه با ایجاد یک ظاهر مناسب می تواند به مشتری این گونه القا کند که در این مکان حتماً کالای مورد نیازش را پیدا خواهد کرد .
  طزاحی سایت یک فروشگاه اینرنتی باید به گونه ای باشد که زمان مورد نیاز برای خرید مشتری را به حداقل برساند، سایت ها باید سرعت بالایی داشته «غیر انبوه» و شلوغ نباشند. و دسترسی به آنها به راحتی امکان پذیر باشد. به گونه ای که افراد به سادگی بتوانند کالای مورد نیاز خود را پیدا کنند. سایت های قابل دسترس و کم تراکم، زمان فروش را کوتاه و میزان تلاشی که مصرف کنندگان باید صرف درک و فهم و چگونگی فروش اینترنتی کنند را اقتصادی می‌سازد.

4 – ایمنی:

  ایمنی طراحی فروشگاه اینترنتی یک مسأله خیلی جدی و مهم است. مصرف کنندگان نسبت به افشای اطلاعات مالی و خصوصی خود نگرانی دارند. فروشگاه ها باید امنیت اطلاعات شخصی و خصوصی مشتری خود را تضمین کنند. و به آنها در مورد چگونگی عملکردشان در این مورد توضیح دهند. 

5 – قیمت گذاری:

  قیمت گذاری در بازار سنتی بر مبنای هزینه صورت می گیرد. در یک زنجیره ارزش عمودی فعالیت ها باید به صورت سلسله مراتبی تعریف شوند بدین منظور که تا مراحل اولیه آن انجام نشود، نتوان مراحل بعدی را آغاز کرد. اما در فروشگاه الکترونیکی قیمت گذاری به صورت عمودی نیست. قیمت گذاری بر مبنای هزینه، دیگر پاسخگوی نیاز بازار نخواهد بود.
 - به علت پایین بودن هزینه جستجو در اینترنت قیمت و حاشیه سود نیز کاهش می یابد.

- حذف خرده فروشان در بازارهای الکترونیکی هزینه ها و در نتیجه قیمت تمام شده را پایین می آورد. در یک فروشگاه اینترنتی خوب با ایجاد تنوع بیشتر در کالاها و خدمات، قیمت ها در رنج های مختلفی ارائه می شود تا مشتریان بتوانند بنابر توانایی مالی و میزان رفاه خود، کالا و خدمات متناسب خود را دریافت نمایند.

6 – ایجاد یک سیستم پرداخت روان و دقیق:

  فروشگاه الکترونیکی ایده آل علاوه بر این

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید