کاربران تایید شده / رسمی
abcxyzir
انگلیسی مثل آب خوردن
easylink
آسان ارتباط لوتوس
aninaz1392
آنی ناز (ویدیوهای منتخب)
tashohada
تا شهدا
newsboy64
حامد غفاری
API24ir
آریو پیام ایرانیان
بروزرسانی 
آروم و عادیآروم و عادی
@Passerb_y

شاگردان از استادشان پرسیدند: سفسطه چیست؟

شاگردان از استادشان پرسیدند: سفسطه چیست؟

شاگردان از استادشان پرسیدند: سفسطه چیست؟


استاد کمی فکر کرد و گفت: گوش کنید، مثالی می زنم، دو مرد پیش من می آیند. یکی تمیز و دیگری کثیف من به آن ها پیشنهاد می کنم حمام کنند. شما فکر می کنید، کدام یک این کار را انجام دهند؟
هر دو شاگرد یک زبان جواب دادند: خوب مسلما کثیفه!

استاد گفت: نه، تمیزه. چون او به حمام کردن عادت کرده و کثیفه قدر آن را نمی داند. پس چه کسی حمام می کند؟
حالا پسرها... می گویند: تمیزه!
استاد جواب داد: نه، کثیفه، چون او به حمام احتیاج دارد. و باز پرسید: خوب، پس کدامیک از مهمانان من حمام می کنند؟
یک بار دیگر شاگردها گفتند: کثیفه!

استاد گفت: اما نه، البته که هر دو! تمیزه به حمام عادت دارد و کثیفه به حمام احتیاج دارد. خوب بالاخره کی حمام می گیرد؟
بچه ها با سر درگمی جواب دادند: هر دو!
استاد این بار توضیح می دهد: نه، هیچ کدام! چون کثیفه به حمام عادت ندارد و تمیزه هم نیازی به حمام کردن ندارد!

شاگردان با اعتراض گفتند: بله درسته، ولی ما چطور می توانیم تشخیص دهیم؟ هر بار شما یک چیزی را می گویید و هر دفعه هم درست است.
استاد در پاسخ گفت: خوب پس متوجه شدید، این یعنی سفسطه! خاصیت سفسطه بسته به این است که چه چیزی را بخواهی ثابت کنی!

»»»»»»»»»«««««««««»»»»»»»»««««««

پی‌نوشت:


این روزها این حکایت، برای ما آشناتر از هر حکایتی‌ست...
در بدترین شرایط اقتصادی، اجتماعی و با سایه جنگی که سال‌هاست بر سر ماست، در منزوی‌ترین‌ حالت ممکن در دنیا و در حالیکه با چشمان خود میبینم و با گوشت، پوست و استخوان خود لمس می‌کنیم که هر روز بدتر از دیروز می‌شود، باز به ما اثبات می‌شود که همه چی خوبه و داره بهتر هم میشه...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
behrooz
behrooz

اگر ميخواهي ارزش خويش بداني، بنگر که به

اگر ميخواهي ارزش خويش بداني، بنگر که به
نقاب - سیاوش قمیشی

اگر ميخواهي ارزش خويش بداني،

بنگر که به چه چيز دل بسته اي ....

شیخ بهایی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
آذر مدیر ارامش درون
آروم و عادیآروم و عادی
آذر مدیر ارامش درون

گذشت کردن درحالت داره یا اونقدر عاشقانه دوسش

گذشت کردن درحالت داره
یا اونقدر عاشقانه دوسش
داری که از اشتباهات و خطاهاش میگذری
یا اینکه دیگه اونقدر از چشمت میوفته که
هم از خودش هم از اشتباهاتش میگذری

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
آروم و عادیآروم و عادی
@Passerb_y

تئوری پنجره_شکسته . ساختمانی را تصور

تئوری پنجره_شکسته . ساختمانی را تصور

تئوری پنجره_شکسته ...


ساختمانی را تصور کنید که چند پنجره شکسته دارد. اگر این پنجره‌ها تعمیر نشوند، افرادی که تمایل به شکستن قانون و هنجارهای اجتماعی را دارند با مشاهده بی‌تفاوتی جامعه به این امر دست به شکستن شیشه دیگری خواهد ‌زند. حتی ممکن است وارد آن ساختمان شوند و اگر کسی ساکن آنجا نباشد، آنجا را اشغال کنند. دیری نمی‌پاید که شیشه‌های بیشتری شکسته می‌شود و این احساس و بی‌قانونی از محله‌ای به محله دیگر گسترش يافته و پيامی می‌دهند از این قرار؛ هر کاری را که بخواهید مجازید انجام دهید بدون آنکه کسی مزاحم شما شود.

یا فرض کنید در یک پیاده‌رو، قطعاتی از زباله ریخته شود. اگر چند قطعه زباله جمع نشود، تمایل مردم به ریختن زباله در آن مکان افزایش یافته و به سرعت زباله‌ها افزایش پیدا می‌کنند، افراد خرابکار بیشتر جذب آنجا شده و تمایل به جرم در آن نقطه افزایش می‌یابد و حتی شاید به ماشین‌ها دستبرد زده شود.

»»»»»»»»»»

تئوری_پنجره_شکسته محصول فکری دو جرم شناس آمریکائی به نام‌هايی جيمز ویلسون و جورج کلینگ بود.
این دو كارشناس استدلال ‌کردند که جرم نتیجه یک نابسامانی است، حتی اگر نابسامانی‌ها بسیار کوچک باشد، پس برای جلوگیری از جرم، سراغ نابسامانی‌های کوچک بروید.

بی‌توجهی به جرائم کوچک پیامی‌است به جنایتکاران و مجرمین بزرگتر که جامعه از هم گسیخته است و بالعکس مقابله با این جرائم کوچک به این معنی بود که اگر پلیس تحمل این حرکات را نداشته باشد پس طبیعتا با جرائم بزرگتر برخورد شدیدتر و جدی‌تری خواهد داشت.

توجه ویژه به همین تئوری و برخورد با جرائم کوچکی مثل نقاشی کردن واگنهای قطار مترو و عدم پرداخت پول بلیط و برخی نکات کوچک دیگر، موجب شد تا شهر نیویورک طی یک دهه، با کاهش ۷۵ درصدی جرایم، از معروفترین شهر خلاف‌کارها تبدیل به بزرگترین شهر امن آمریکا شود.

این تئوری قابل تعمیم به خانه‌ها و رفتار انسان‌ها نیز هست.
اگر خانه شما کاملا تمیز باشد، حساسیت بسیاری در تمیز نگه داشتن آن خواهید داشت، ولی اگر نسبت به اولین بی‌نظمی‌ها بی‌توجه باشید، میل به بی‌نظمی و کثیف شدن خانه بیشتر می‌شود.
توجه کردید ریخته شدن چند قطره شربت روی فرشی کاملا تمیز نسبت به فرشی که قبلا چند لکه دارد، حساسیت بیشتری دارد!؟


»»»»»»»«««««««»»»»»»«««««»»»»»»««««««

ما در رفتار خود نیز اگر اشتباهات کوچک (پنجره‌های شکسته) را برطرف نکردیم، به دیگران و حتی خودمان این سیگنال را می‌دهیم:
اینجا به پنجره‌ها اهمیت داده نمی‌شود،
راحت باشید...
پنجره‌های سالم هم قابل شکستن است....

مراقب پنجره‌های شکسته زندگیمون باشیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
اپل فا | AppleFa
اپل فا | AppleFa

نحوه عملکرد سبک های عکاسی اپل در آیفون

 لینک
نحوه عملکرد سبک های عکاسی اپل در آیفون

نحوه عملکرد سبک های عکاسی اپل در آیفون

با ورود آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو، اپل ویژگی جدید برنامه دوربین را با نام “سبک های عکاسی” معرفی می کند. این ویژگی به طور موثر به شما امکان می دهد ویرایش ها را در زمان واقعی انجام دهید، اما فراتر از تغییر چند پارامتر است. در ادامه این نوشته از اپل فا لطفا همراه ما باشید تا نحوه عملکرد سبک های عکاسی اپل در آیفون را مورد بررسی قرار دهیم. آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

بیش از یک فیلتر
سبک های عکاسی را نیز می توان تنظیم کرد
با دوربین آیفون خود کارهای بیشتری انجام دهید

بیش از یک فیلتر

سبک های عکاسی مستقیماً در خط پردازش تصویر اپل ادغام می شوند، این بدان معناست که این ویژگی مانند استفاده از فیلتر یا اصلاح عکس در مراحل ویرایش نیست. در عوض، قبل از عکاسی می توانید یک سبک را انتخاب کنید تا ویژگی های خاصی را در صحنه افزایش دهید. به عنوان مثال، دو مورد از چهار سبک پیش فرض اپل “کنتراست غنی” هستند که جزئیات تیره تر را برجسته می کند و برای رنگ هایی که ظاهر می شوند “پر جنب و جوش” هستند. ممکن است فکر کنید افزودن کنتراست یا تغییر حالت اشباع در مراحل پس از تولید امکان پذیر است و شما درست می گویید.

آنچه سبک های عکاسی را متفاوت می کند، این است که این تنظیمات در خط پردازش تصویر لحاظ شده است. این بدان معناست که بر خلاف فیلتر، تنظیمات به صورت هوشمند انجام می شوند و قسمت های مختلف تصویر بر این اساس تنظیم می شوند. در نتیجه، عناصر مهم در یک تصویر مانند رنگ پوست را می توان حفظ کرد، در حالی که مناطق دیگر (مانند غروب آفتاب، یا یک گل) اصلاح شده است. هنگام اعمال فیلترها یا ایجاد تغییراتی پس از عکاسی که روی تصویر به طور کلی تأثیر می گذارد، سخت است که این کار را انجام دهید.

سبک های عکاسی را نیز می توان تنظیم کرد

اپل برای تنظیم بیشتر سبک های پیش فرض خود، مانند افزودن حرارت یا تغییر “صدا” برای ظاهری متفاوت تر، به برخی از فضا ها اجازه تکان دادن می دهد. هنوز مشخص نیست که آیا اپل به دارندگان آیفون اجازه می دهد سبک های خود را اضافه یا تعریف کنند. جالب است که ببینیم چگونه اپل با بالغ شدن آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو در به روزرسانی های بعدی به سبک های عکاسی می افزاید.

در گذشته، این شرکت ویژگی های جدیدی را اصلاح کرده و ویژگی های جدیدی را در به روز رسانی های افزایشی و عمده iOS اضافه کرده است، از جمله حالت تاریک تم شب و شخصیت های جدید Animoji. سبک های عکاسی تنها بخشی از بازسازی دوربین اپل است که با مدل های iPhone 13 و iPhone 13 Pro عرضه شده است. بهبودهای دیگر شامل لنزهای جدید و حسگرهای حساس تر، حالت سینمایی برای کشش فوکوس یکنواخت و تثبیت تصویر و پشتیبانی ProRes در مدل های Pro است.

با دوربین آیفون خود کارهای بیشتری انجام دهید

آیفون دارای یکی از بهترین سیستم های دوربین در بین گوشی های هوشمند است، چه مدل Pro داشته باشید و چه نداشته باشید. ویژگی هایی مانند حالت شب از نرم افزار برای افزایش نوردهی تاریک استفاده می کنند، در حالی که ProRAW حداکثر پتانسیل سنسور آیفون را باز می کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
گل بانو
گل بانو

اگه رفتین خواستگاری و دختره پرسید :خونه داری؟ بهترین جواب که

اگه رفتین خواستگاری و دختره پرسید :خونه داری؟ بهترین جواب که کلا موضوع رو منحرف کنه اینه که بگین:”به قول مهدی فرجی، در دلِ من قصر داری، خانه میخواهی چه کار؟"

لاله های سرخ
مشاهده همه ی 1 نظر