لحظه  بروز رسانی 
arsham
arsham

SHALIKARAN بهترين برنج ايراني تضميني تحويل

SHALIKARAN

بهترين برنج ايراني

تضميني

تحويل درب منزل

 

WWW.SHALIKARAN.IR

09213827581

09126441799

 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
arsham
arsham

برنج دودي دود به علت دارا بودن مواد فنولي و الكلي،

 لینک

برنج دودي

دود به علت دارا بودن مواد فنولي و الكلي، عوامل ميكروبي و قارچي را از بين برده  و خوراكي‌ها را ضد عفوني مي كند  و  با آهسته تر كردن  تجزيه پروتئين‌ها و چربي‌ها مدت زمان ماندگاري ان را افزايش مي دهد.

امروزه بخاطر اثبات وجود تركيبات دودي و مضر بودن آن  براي سلامتي از اين روش كمتر استفاده  شده و فقط به منظور ايجاد طعم مطلوب ، توليد فرآورده‌هاي متنوع ، تغيير ذائقه و بهبود رنگ محصول از آن استفاده مي گردد.

 تركيبات موثر در اين روش  اگر كنترل نشده و خارج از نظارت بهداشتي  باشد  در شرايط حرارتي بالا،‌  هيدروكربن‌هاي حلقوي سرطان‌زايي چون آنتراسن و بنزو پيرن ايجاد كرده كه بسيار مضر است. همچنين خطر ابتلا به انواع بيماري‌ها در اثر مصرف  اين محصولات در مقايسه با خطر بيماري‌هاي ناشي از مصرف زياده از حد چربي اشباع شده با هم برابر است.

 مصرف اين فرآورده‌ها احتمال ابتلا به سرطان‌هاي كولون، ركتوم، معده و... را افزايش داده چرا كه اين  مواد نيتراتي بيشتري هم دارند كه احتمال تبديل آن به نيتروز آمين زيادتر است.  در كشورهاي اروپايي نظير ايسلند كه مصرف چنين محصولاتي بالااست سرطان‌هاي معده بسيار شايعه است .

در روش‌هاي جديد صنعتي از دود مايع كه از تقطير، تصفيه و تغليظ دود معمولي به دست مي‌آيد، استفاده شده كه عوارض آن كمتر است.

 دودي كردن برنج

 كيسه‌هاي برنج ،  را در  اتاق دود  (در اين اتاق ها چوب درختان جنگلي را به حدي آتش مي‌زنند كه فقط دود كند و آتش نگيرد.) براي چندين ساعت قرار داده و  با هدايت دود به سمت كيسه ها طعم آن دودي مي‌شود.

توصيه  :

-         استفاده  از چوب‌هايي چون كاج ( طعم و اسانس ) و  چوب‌هاي شيرابه‌دار و آغشته به مواد رنگي و نفتي براي سلامتي مصرف‌كننده بسيار مضر مي باشد . در نتيجه  به علت عدم اطمينان از چگونگي فرآيند دودي شدن ،‌ محصولات دودي شده‌اي را  انتخاب كنيم كه بسته‌بندي‌هاي بهداشتي، تاريخ مصرف و مجوز بهداشت داشته باشند  .

-         مصرف تفنني و تا حد امكان  يك بار در هفته .

ـ  بعلت احتمال وجود تركيبات دودي مضر ، بهتر است برنج آبكش شده  تا تركيبات مضر  از طريق خارج شود.

ـ  مصرف همزمان محصولات دودي با  سبزي و ميوه چرا كه مواد آنتي‌اكسيداني  موجود  در سبزي ها و ميوه ها قادر به خنثي‌سازي تركيبات سرطان‌زا هستند.

-

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
arsham
arsham

فوايد برنج قهو ه اي :  

 لینک

فوايد برنج قهو ه اي :

 

http://aryana0111.com/images/t4.jpg

تامين 80 درصد از نیاز روزانه بدن به منگنز

منگنز به تولید انرژی از پروتئین و کربوهیدرات کمک كرده  و در ساخت اسیدهای چرب نیز وارد عمل می شود. منگنز برای سلامت سیستم اعصاب و برای تولید هورمون های جنسی بسیار مهم است. منگنز جزء مهم آنتی اکسیدان می باشد که جلوی تخریب سلول را می گیرد. منگنز جلوی رعشه، ضعف روحی، جوش های پوستی و آسیب های لوزالمعده

 تامين  3/27 درصد از نیاز روزانه بدن به سلنیوم

 سلنیوم یکی از اجزای اساسی سوخت و ساز بدن می باشد، برای مثال در سوخت و ساز هورمون های تیروئیدی شرکت می کند، نوعی آنتی اکسیدان می باشد و وظیفه ایمن سازی بدن را بر عهده دارد. سلنیوم با کمک ویتامین E نقش آنتی اکسیدانی خود را کامل می کند. سلنیوم نه تنها برای مقابله با سرطان مهم است، بلکه برای بیماری های قلبی، کاهش علامت های تنگی نفس و درد و همچنین تسکین ورم و التهاب مفاصل بسيار مفيد است .و از آنجايي که دارای مقدار زیادی فیبر و سلنیوم می باشد، برای بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ بسیار مفيد است .

كم كردن خطر ابتلا به ديابت نوع 2 :

 منیزیم فعال کننده بیش از 300 نوع آنزیم بوده كه  این آنزیم ها در استفاده بدن از گلوکز و انسولین شرکت می کنند. بر اساس مطالعات به دست آمده برنج قهوه ای، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کم می کند.
منیزیم، فشار خون را کم می کند، سردردهای میگرنی را از بین می برد، کاهش دهنده تنگی نفس می باشد، از گرفتگی عضلانی جلوگیری می کند، جلوی خستگی را می گیرد و ابتلا به سکته قلبی و بیماری های قلبی را کم می کند. همچنین منیزیم توسط کلسیم، حرکات اعصاب و عضلات را کنترل می کند.
منیزیم هم مانند کلسیم برای سلامت استخوان مفید است. دو سوم منیزیم بدن، در استخوان ها جای دارد.
برنج قهوه ای، 3 برابر برنج سفید دارای فیبر می باشد. فیبر باعث پایین آمدن کلسترول، کنترل قند خون و دیابت، از بین برنده سرطان روده بزرگ و یبوست می باشد.
روغن برنج قهوه ای(یا روغن سبوس برنج)، دارای مقدار کمی کلسترول LDL، کلسترول بد) می باشد.
باسماتی جزوی از برنج های قهوه ای می باشد. باسماتی و دیگر برنج های قهوه ای، شاخص گلیسمی کمتریی دارند

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
arsham
arsham

      خواص آب برنج برای زیبایی

 لینک

 

 

 

خواص آب برنج برای زیبایی و جوانی پوست و سلامت بدن یکی از دلایل استفاده بسیار ازآن در میان مردمان چین و ژاپن است مردمانی که زیبایی و جوانی پوستشان شهرت جهانی دارد

 


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
arsham
arsham

طريقه طبخ برنج : قدم اول خیساندن برنج :

 لینک

طريقه طبخ برنج :

قدم اول خیساندن برنج :
براي بهتر شدن طبخ لازم است برنج را از روز یا شب قبل خیسانده ولي اگر فرصت نيست  حداقل ۳ تا ۴ ساعت قبل از طبخ برنج را بخيسانيم.
در ابتدا به دقت برنج را پاک كرده سپس با آب نیم گرم چند بار شسته شود. دقت گردد هنگام شستن جهت جلوگيري از خرد شدن برنج زیاد  انراچنگ نزنیم. آب آنرا چندین مرتيه تعويض تا کاملا زلال گردد سپس آب نيمه گرم (به حدی که گرمي ان محسوس باشد)به مقدار دو بند انگشت بالاتر از سطح برنج درون قابلمه می ریزیم.
نکته : خیس دادن برنج به این صورت تنها برای طبخ برنج آبکش بوده و شامل طبخ کته نمی شود. آبکش کردن برنج
بعد از خیساندن ، دیگي که متناسب با مقدار برنج باشد را آب کرده تا بجوشد. سپس برنج را در قابلمه حاوی آب جوش ريخته و شعله را ملایم می کنیم. یکی دو مرتبه آهسته بهم می زنیم تا برنج جوش بیاید و مغز برنج کمی نرم شود. هنگام جوشدن چند دانه را برداشته و با انگشت فشار می دهیم ، اگر احساس کردیم مغر آن در دست کمی نرم است ، برنج آماده آبکش کردن می باشد . دقت شود برنج زیاد نجوشدچرا كه ترك خورده و كيفيت واقعي پخت را از دست ميدهد.
نكته : زمان طبخ برنج بسته به كيفيت آن متفاوت بوده و هر اندازه كيفيت آن بهتر باشد زمان طبخ طولانی تر و برنج قد کشیده تر می گردد.
هنگام جوشیدن برنج کف انرا گرفته برای شفاف تر شدن ان بهتر است دو يا سه قاشق روغن بریزیم .
 سپس  برنج را در آبکش ريخته و  مقداری آب نیم گرم جهت رفع ليزي و شوري ،‌روي برنج مي ريزيم .
برنج آماده برای طبخ و تبدیل به چلو ساده و انواع پلو مي باشد.
طبخ برنج :

قابلمه را روی شعله قرار داده، برنج آبکش شده را در آن ریخته و روغن یا کره اي آب شده(برای هر کلیو برنج 100 گرم) را روی برنج می ریزیم سپس نصف لیوان آب به آن اضافه می کنیم. در صورت استفاده از چغندر یا سیب زمینی برای ته دیگ صبركرده تا ته دیگتان سرخ شده  بعد برنج را رویش بریزید. اما اگر از نان برای ته دیگ استفاده می کنید، بلافاصله برنج را رویش بریزید..

در اخر برنج را به صورت مخروطی در آورده و یک پارچه تمیز روی در قابلمه گذاشته و در قابلمه را می گذاریم تا دم بکشد. بعد از 30 دقیقه برنج حاضر است.

 

نكات مم در طبخ و پخت برنج : 

1- براي سفيدتر شدن برنج ، چند قاشق ماست يا آب نارنج يا یک قطعه کوچک زاج ( اندازه یک فندق ) را کوبیده و در داخل ظرف برنج درحال جوش بريزيد.

 2- اگر برنج بيش از حد طبيعي جوش خورده حالت لهيدگي پيدا مي كند كه بر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید