لحظه  بروز رسانی 
شیرین بیان
شیرین بیان

٧- خلق یک مفهوم، برند و شعار : نام شما

 لینک
٧- خلق یک مفهوم، برند و شعار : نام شما

٧- خلق یک مفهوم، برند و شعار :
نام شما و لوگوی شما معرف شماست . پس در انتخاب آن بسیار دقت کنید . طراحی لوگوی خود را به دست افراد حرفه ای در این زمینه بسپارید . هم چنین یک شعار جذاب برای خود انتخاب کنید . آیا به یاد دارید که نخستین بار با دیدن لیوان قهوه لمیز کافی چه احساسی داشتید ؟ “به زودی احساس بهتری خواهید داشت” . جمله ای که هر بار با دیدن آن حس خوش آیندی به مشتری منقل می گردد .
همانطور که در توضیحات بالا گفته شد اولین و مهمترین اصل ارائه قهوه و انواع نوشیدنی با کیفیت و اصیل است و این در صورتی امکان پذیر است که شما بتوانید یک باریستا حرفه ای باشید یا در تیم خود داشته باشید برای حرفه ای شدن می توانید در کلاس های آموزش کافی شاپ شیرین بیان شرکت کنید
یک شات عالی را می توانید از باریستایی جوان و پر ذوق و با تبحر دریافت کنید چرا که قهوه خوب اتفاقی نیست!!
باریستا کیست؟

باریستا
فردی که متصدی یک بار است چه مرد چه زن، باریستا تعریف می شود، در آمریکا باریستا به کسی گفته می شود که تخصصش فقط تهیه قهوه است اما در ایتالیا به طور اختصاصی به تهیه قهوه اشاره ندارد. می توان کار یک باریستا را به طور خلاصه این گونه تعریف کرد، خریداری دانه مناسب، آسیاب آن دانه ها، تعیین میزان پودر قهوه یا همان دوز قهوه برای تهیه قهوه، و فشرده کردن قهوه برای گرفتن یک شات.
تعریف شغل و وظایف باریستا بر طبق وبسایت کریر پلنر
آماده سازی و سرو نوشیدنی سرد و گرم مانند قهوه ,نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو ,کافی کوکتل ها و چای
تمیز کاری و نظافت محل کار باریستا و دستگاه ها و تجهیزات مرتبط
تمیز نگاه داشتن محل پذیرایی و فضای نشیمن در صورت نبود جونیور
بررسی دمای یخچال ,فریزر ,تجهیزات گرمایی, ,اسپرسو ماشین ,بویلر و… برای عملکرد بهتر
توصیف و توضیح درباره آیتم های منو و ارایه پیشنهاد مناسب منطبق بر سلیقه مشتری
سفارش ,تحویل و انبار کردن مواد اولیه و اقلام خرده فروشی
آگاه سازی مشتری در ارتباط با بلند,نوع و نحوه آماده سازی قهوه
دریافت و رسیدگی به صورت حساب مشتریان در صورت نبود صندوق دار
سرو کیک,مافین و …
قرار دادن دستمال و سرویس های مورد نیاز نوشیدنی بر روی کانتر و میزها
گرفتن سفارش مشتری و تحویل به مسئول مربوطه
وزن ,آسیاب و بسته بندی دانه های قهوه برای مشتریان در صورت فروش قهوه
بسته بندی و تاریخ زدن محصولات تیک اوی یا بیرون بر
ایجاد اعلانات مناسب برای جشن ها و یا محصولات فروشگاه
آماده سازی و سرو آیتم های منو مانند سالاد و ساندویچ
منظم کردن و پرکردن باکس های گارنیش و مواد اولیه
برش دادن میوه ها ,سبزیجات ,دسر و یا گوشت برای استفاده در خوراک ها

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شیرین بیان
شیرین بیان

کافه مولف ( خاص ) : کافه هایی هستند که

کافه مولف ( خاص ) : کافه هایی هستند که

کافه مولف ( خاص ) :
کافه هایی هستند که مشخصه ظاهری از نام و نشان آنها و گاه شعار تبلیغاتی و فرهنگی آنها می تواند آنرا از دیگر دسته ی کافه های متمایز کند. معمولا تمایز در نحوه ی برخورد و فعالیت ها در این کافه ها مورد نظر است. از حواشی و اتفاقات معمول یک کافه به دور هستند و نقش اندیشه گرایی و تفکر در آن ها دیده می شود و بیشتر مبنای فکری و ذهنی در آنها موج می زند. معمولا از ایده آل گرایی صرف فاصله می گیرند و از تشریفات و تجملات به دور هستند و تمرکز روی فضا و نگاه را در نظر می گیرند و مخاطب محور هستند تا مشتری محور. این فضاها شاید در هر منطقه ای یافت نشود و معمولا متفکرین و اهالی اندیشه در آن حضور دارند و حتی برای پخش موسیقی در فضای سالن خود مبنا را نوازش موسیقایی گوش و زیبایی شناسی شنیداری در نظر می گیرند. دکورهایی مختص خود دارند و شاید از قواعد و اصول یک کافه استاندارد فاصله بگیرند و با اتفاقات نو و فکری همواره برای مخاطب نماینده ی فضای فکری و معنوی هستند تا پاتوق یا محل دائمی برای حضور فیزیکی.
کافه در فرهنگ لغت معین به معنی همه ی مردم و در فرهنگ لغت دهخدا به معنی ،جای عمومی برای نشستن و صرف قهوه و چای و غیرهمی باشد. اما کافه به معنای عمومی مکان آن به محلی گفته می شود که افراد به دلخواه خود تنها یا با دوستان و هم قطارانشان برای صرف چای یا قهوه به همراه کیک . شیرینی، در آن حضور پیدا می کنند. کافه ها قرار نیست خلوت باشند و اما می توانند محیطی دنج باشند برای خلوت کردن روحی و ذهنی. از دیگر تفاوت کافه و کافی شاپ این است که، کافه ها بیشتر از کافی شاپ ها تبدیل به پاتوق می شوند و این امر به سبب فضا و اتمسفر حاکم بر کافه هاست.

کافه سیار
یکی از خلاقانه ترین فکرها در شیوه ارائه خدمات کافه که امروزه رونق بسیاری گرفته است، کافه های سیار هستند، در واقع کسانی که در گیردار پول و مجوز تاسیس کافه گیر کرده اند این فکر به سراغشان آمد که چرا کافه ها را بصورت سیار راه اندازی نکنند؟ البته با اینکه یک اقدام نو و جدیدی است اما به دلیل جذابیت آن به خوبی در دل مشتریان شان جا خوش کرده اند و درآمد خوبی دارند.

یک کافی شاپ خوب و حرفه ای چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ (مشاهدات نشان داده که کافی شاپ های خوب همگی اصولی را رعایت کرده اند)
١- کیفیت قهوه ها :
اولین و مهم ترین عاملی که در میزان ارزش کافه شما تأثیرگذار است قهوه ایست که به دست مشتری می دهید.عوامل بسیار مهمی در کیفیت قهوه های شما اثرگذارند .از دانه های قهوه ای که تهیه می کنید تا دستگاه های قهوه ساز و باریستای حرفه ای همه و همه از جمله این عوامل هستند . سرمایه گذاری بر روی دستگاه های با کیفیت و لازم موضوع بسیار مهمی است که برای داشتن یک کافی شاپ خوب باید حتماً به آن توجه کنید .
٢- مبلمان و صندلی های راحت :
مشاهدات نشان می دهد که بسیاری از کافه ها به طور آگاه از صندلی هایی استفاده می کنند که راحت نیستند . در پشت این موضوع تفکری وجود دارد بر این اساس که وقتی صندلی مشتری راحت نباش زودتر کافه را ترک می کند و مشتری بعدی می تواند جایگزین وی شود . این دید بسیار نادرست است . شاید در نگاه اول به نظر برسد که فکری اقتصادی است اما مهم ترین عامل در موفقیت یک کافی شاپ راحتی و آسایش مشتری است . عاملی که در دراز مدت و با مشاهده گردش های مالی کافه می توان به آن پی برد . چرا که مشتری برای بار دوم و بارهای بعدی به کافه ای پای می گذارد که بار نخست در آن احساس راحتی داشته است .
٣- قابلیت دسترسی به اینترنت با سرعت بالا :
بسیاری از افراد علاقه مندند که زمانی از روز را در مکانی دنج و آرام دور از خانه و محیط کار بگذرانند . امروزه با گسترش روزافزون دنیای آنلاین بسیاری از تجارت ها و امور روزانه از طریق آنلاین و حتی گوشی های تلفن صورت می پذیرد . مشاهدات نشان می دهد که افراد تمایل دارند زمان خود را در مکانی بگذرانند که در آن راحت هستند و می توانند در کنار صرف قهوه و یا وعده ی غذایی به پیگیری امور روزانه خود بپردازند . هنوز هم مشاهده می گردد که کافه های بسیار زیادی قابلیت دسترسی به اینترنت را ندارند و آن دسته ای هم که این قابلیت را دارند اکثرا از سرعت اتصال بالایی برای همه مشتریان برخوردار نیستند .
۴- غذای خوب و مقرون به صرفه :
کافی شاپ مکانی است غیر رسمی که شما می توانید همراه جمعی از دوستانتان و یا به تنهایی به آن مراجعه کرده و ازصرف زمان خود در آن جا لذت ببرید .چیزی که مردم انتظار دارند این است که در هر زمانی که می خواهند بتوانند به راحتی به کافه دلخواهشان مراجعه کنند و یک وعده خوب و دلچسب در آنجا داشته باشند . بدون اینکه نگران هزینه بالای آن باشند و بخواهند از قبل برای آن برنامه ریزی کنند . پس بسیار مهم است که قیمت های منوی شما بسیار هوشمندانه انتخاب گردند .
۵- کتابخانه ای با مجلات و کتاب های خوب دنیا :
از نظر ما کافه ای که در آن مجموعه ای از کتاب ها و مجلات خوب در دسترس مردم قرار دارد نسبت به سایرین دارای امتیاز ویژه ای می باشد . مشتریان بسیاری علاقه مندند که زمانی از ساعات فراغت خود را در کافه ای آرام به مطالعه بپردازند و کافه ی شما اگر این امکان را برای آن ها فراهم سازد آن ها به مشتریان همیشگی شما تبدیل خواهند شد و یکی از ویژگی های یک کافی شاپ خوب توجه به این عامل است .
۶-محیط عالی :
طبق آماری که از تحقیقات صورت گرفته مشاهده شده است ،داشتن ترکیبی از آرامش و هیاهو در یک محیط از عوامل موفقیت آن است .گاهی اوقات با هدف گذراندن ساعاتی برای خود و انجام امور شخصی به کافه می رویم و گاهی هم با هدف دیدن افراد و یا معاشرت با دوستان . کافه شما باید دارای محیطی راحت و صمیمی باشد . از جمله دلایلی که موجب موفقیت استارباکس و محبوبیت آن میان مردم گردیده است محیط آن است . استارباکس تنها مکانی برای صرف قهوه نیس

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شیرین بیان
شیرین بیان

تفاوت کافه و کافی شاپ در چیست؟ کافه

تفاوت کافه و کافی شاپ در چیست؟ کافه

تفاوت کافه و کافی شاپ در چیست؟

کافه و کافی شاپ درکلمه کاملا شبیه بهم اند که ممکن است شما با خود فکر کنید که این صرفا خلاقیت در واژه پردازی یا بازی با کلمات است اما واقعیت امر این است که اینها تفاوت بسیاری از لحاظ مواد غذایی سرو شده و منو ، دکور و غیره دارند و هردو هویت خود را از دورهم جمع شدن دو یا چند نفره و لذت بردن از مزه های مختلف و موسیقی ملایم و… بدست آورده اند. روز به روز کافه و کافی شاپ در تلاش اند تا با آفرینش فضایی مناسب تر بیشتر و بیشتربه هویت آرمانی کافه وکافی شاپ نزدیک شوند.در ابتدای این محتوا به تفاوت بین کافه و کافی شاپ خواهیم پرداخت که لازم به ذکر است در این مورد نظرات متعددی وجود دارد:
فرهنگ کافه و کافه نشینی و کافی شاپ در ایران هر روز بیشتر از دیروز در حال جا افتادن است و افراد بالاخص جوانانی که هر روز بیشتر با آداب ورسوم این فرهنگ اخت می شوند، در حال افزایش است.شاید در چند سال قبل شاهد ٣ الی ۴ کافی شاپ یا کافه در یک محل بودیم اما امروز شاهد ٣ الی ۴ کافه در یک خیابان هستیم و این نشان از استقبال بسیار مردم دارد.

کافی شاپ

کافی شاپ :
١- کافی شاپ فانتزی و تجاری:
معمولا فضاهای دم دستی یا امکان آسان از نوشیدنی ها که در پاساژها و فروشگاه های زنجیره ای به وفور می توان از آن ها یافت. فضاهایی موقت و دکوری برای آن پیش بینی نمی شود و با علائم ساده و امکانات ساده
٢-کافی شاپ سنتی و نیمه تجاری:
معمولا فضاهایی که به خاطر قدمت و تاریخ شان مورد نظر و عنایت عامه ی جامعه قرار می گیرند این کافه ها معمولا در قسمت های قدیمی یک شهر وجود دارند. کمی از کافی شاپ فانتزی و تجاری پیشرفته تر از نظر تجهیرات و معمولا ساختار قدیمی خود را حفظ می کنند.
ولی در اصل بیشتر به محلی مانند یک رستوران کوچک اتلاق میشود!
در مورد تفاوت کافه و کافی شاپ باید بگویم که، کافی شاپ چیزی بین کافه و رستوران است که هم قهوه و انواع نوشیدنی ها در آن سرو میشود و هم غذای گرم و سرد. از زمان فراگیر شدن قهوه، کافی شاپ در ایران، محلی برای سرو قهوه و دورهمی مشتریان و افراد و محلی برای شعرخوانی و کتاب خوانی بوده است. به همین دلیل از همان ابتدا چیدمان و دکوراسیون کافی شاپ ها بصورت گفتگو محور و دور همی چیده می شود. در نوع چیدمان کافی شاپ، می توان میز و صندلی ها را جلوی کافی­شاپ و در محیط باز و تراس طراحی کرد تا مشتریان با حال و هوای بهتر و استمشام هوای تازه، از غذایی که سفارش داده اند بیشتر لذت ببرند.
در کافی شاپ ها منو را روی میز قرار می دهند و گارسون برای گرفتن سفارش، سر میز حاضر می شود و سفارش را می گیرد وغالبا هزینه بعد از صرف سفارش پرداخت می شود. در کافی شاپ، تعداد پرسنل با توجه به حجم آن بیشتر از کافه است. و هزینه آن نسبت به کافه با توجه به هزینه پرسنل و مکان و راه اندازی آن گران تر است و البته هزینه آن از رستوران کمتر است.
در کافی شاپ قهوه یا اکسسوری های آن به فروش می رسد اما در کافه فقط قهوه سرو می شود.
نکاتی برای تشخیص یک کافی شاپ حرفه ای:
استشمام بوی و عطر قهوه مرغوبِ درست رُست شده، در بدو ورود به کافی شاپ به جای هر بوی دیگری
یک اسپرسوی حرفه ای سرو کند.
کف کاپوچینو را درست و حرفه ای و راحت برای جدا خوردن از قهوه، درست کنند.
قبل تحویل سفارش گوشتان را تیز کنید تا صدای دستگاه آسیاب قهوه رابشنوید که نشان از حرفه ای بودن کافی شاپ است زیرا اگر بلافاصله قبل دم کردن قهوه را آسیاب شود، قهوه لذیذتر خواهدشد
همان مثل معروف” تناسب ظرف و مظروف”. هر نوع از قهوه باید در فنجان و یا ماگ مناسب و غذاها در ظرف متناسب با نوع غذا سرو شود.
منو و ذکر قیمت
کافه :
کافه های لوکس و بورژوایی:
معمولا فضاهای قدیمی و نسبتا جدیدی هستند که اقشار اشرافی و ثزوتمند در آن حضور پیدا می کنند و معمولا نگاهی تشریفاتی و کاملا پرستیژ مدار هستند که برای خودنمایی و خودشیفتگی و جلب توجه میان این قشر مرفه پیش بینی شده است و معمولا دکوراسیون
های پر هزینه و پر کاری دارند. شاید کافه فرنگی بورژوایی عبارت نزدیکی به این نوع کافه ها باشد.
کافه خرده بورژوایی و خرده فرهنگی:
این نوع از کافه های مرسوم بیشتر در حوزه برندینگ و معرفی خود به عنوان یک کافه ی تک بنا می شوند و اقشاری همچون هنرمندان مشهور و ورزشکاران ثروتمند و خرده بورژوای فرهنگی را پذیرا هستند. محل هایی نسبتا لوکس و به اصطلاح ولخرج برای دکوراسیون و مبلمان و نظیر این ها... و بیشتر هویتی مد نظر آنها ست که معرفی شوند ( برندینگ) و در جامعه معروف و مشهور باشند...
کافه دانشجویی ، فرهنگی:
کافه های فرهنگی که بیشتر از معرفی برند و هزینه های گزاف برای دکور و خاصیت جذب افراد مشهور ، ساده تر و با رویکردی دانشجویی و جذب رهگذران عامه ی جامعه و دکوراسیون هایی که معمولا قاب عکس نویسندگان و کارگردانان مطرح را به دیوار می کویند و در فضاهای اصلی شهر حضور دارند و هزینه نسبتا پایین تری برای نوشیندنی ها و فست فود ها پرداخت می شود. معمولا گپ و گفتگو های شاعرانه و هنری در آنها برپا می شود و بیشتر مشتری محور هستند تا مخاطب محور.
ادامه دارد ....

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شیرین بیان
شیرین بیان

طرز تهیه موس شکلات داغ مواد لازم:

 لینک
طرز تهیه موس شکلات داغ مواد لازم:

طرز تهیه موس شکلات داغ

مواد لازم:
تخم مرغ : ۵ عدد
زرده تخم مرغ : ۴ عدد
شکر : ۱۱۵ گرم
شکلات سیاه : ۲۲۵ گرم
کره : ۲۰۰ گرم
آرد : ۷۵ گرم
پودر کاکائو :۵۰ گرم

طرز تهیه :
طرز تهیه : زرده های تخم مرغ و تخم مرغ ها را به همراه شکر در ظرفی مناسب با همزن بزنید تا تغییر رنگ دهد و کش دار شود.کره و شکلات را در ظرفی ریخته،روی بخار آب قرار دهید.دقت داشته باشید تا آب جوش با ته ظرف تماس نداشته باشد.از روی حرارت بردارید،کمی از مواد تخم مرغی را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.سپس باقی مواد را با هم مخلوط کنید.آرد را به همراه پودر کاکائو روی مواد الک کنید و با قاشق فلزی هم بزنید تا مخلوط شود.قالب های آماده را در سینی بچینید.داخل قالب را از مواد پر کرده،به طوری که تا لبه قالب بالا بیاید.
سینی را داخل فر گرم شده،۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ الی ۱۲ دقیقه قرار دهید.کیک باید کمی پخته شود به طوری که فقط سطح روی آن بسته شده باشد،در غیر این صورت کاملا سفت شده و از شکل اصلی خارج می شود.بعد از پخت،دور کیک را با چاقو آزاد کرده ودر ظرف سرو برگردانید.می توانید سطح روی آن را با پودر کاکائوی الک شده تزئین کنید.
نوع قالب(فلزی مافین)

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شیرین بیان
شیرین بیان

طرز ته چین مرغ و بادمجان مواد لازم: برای۳نفر

 لینک
طرز ته چین مرغ و بادمجان مواد لازم: برای۳نفر

طرز ته چین مرغ و بادمجان
مواد لازم:
برای۳نفر
-سینه مرغ: ۱عدد
-بادنجان: ۲عدد
-برنج: ۳پیمانه
-تخم مرغ: ۲عدد
-ماست: ۱دوم پیمانه
-دارچین: ۱دوم قاشق چای خوری
-زعفران دم شده: ۱چهارم پیمانه
-پیاز: ۱عدد متوسط
-روغن: ۱دوم پیمانه
-نمک: به میزان لازم
-فلفل قرمز: به میزان لازم

طرز تهیه :
بادنجان ها را پوست گرفته،حلقه حلقه کرده و سرخ کنید.برنج را آبکش نمائید.ماست،تخم مرغ ها،نمک،فلفل،دارچین و مقداری از روغن مایع را خوب مخلوط کرده و برنج را به سس ماست اضافه کنید.
مرغ را همراه با پیاز،نمک و فلفل بپزید و پس از پختن خرد کنید و بگذارید خنک شود.تابه مخصوص ته چین را چرب کنید،سس ماست که نیمی از برنج را به آن افزوده اید داخل تابه بریزید،صاف نمائید،مرغ ها را روی آن چیده و بادنجان ها را روی مرغ ها قرار دهید.
باقی برنج را نیز اضافه کنید.خوب صاف نمائید تا حالت فشرده شود.درب تابه را بگذارید و در فر با حرارت۱۷۵درجه سانتی گراد به مدت یک و نیم ساعت قرار دهید.سپس در ظرف سرو برگردانید و روی ته چین را تزئین کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شیرین بیان
شیرین بیان

آموزش آشپزی - نان کاسه ی سوپ مواد لازم:

 لینک
آموزش آشپزی - نان کاسه ی سوپ مواد لازم:

آموزش آشپزی - نان کاسه ی سوپ
مواد لازم:

خمیر مایه ۷گرم
آرد ۴۵۰گرم
نمک ۱/۲قاشق چای خوری
بیکینگ پودر ۱قاشق چای خوری
شکر ۲۵گرم
آب ۱/۵لیوان
روغن مایع ۱/۲لیوان
کنجد ۲۰گرم
رنگ خوراکی به میزان لازم:

مواد لازم رومال
تخم مرغ ۱عدد
شیر ۱/۴لیوان
روغن مایع ۱/۴لیوان
زعفران دم شده ۱قاشق سوپ خوری

طرز تهیه :

فر را روی حرارت۲۰۰درجه ی سانتی گراد تنظیم کنید.اگر فر بخار دارید،بخار را روشن کنید و اگر نه،کاسه ای آب داخل فر قرار دهید تا محیط فر را مرطوب نگه دارد.شکر و خمیرمایه را در ظرف مخلوط کنید،دو قاشق سوپ خوری آب ولرم(رو به گرم)اضافه کنید و با قاشقی غیر فلزی هم بزنید.

درب ظرف را بگذارید و در جای نسبتاً گرم قرار دهید تا عمل بیاید.آرد را الک کنید.باقی مانده ی آب،بیکینگ پودر،روغن و نمک را به خمیر مایه ی عمل آمده اضافه نمائید،آرد را آرام آرام بیفزائید،خمیر نمائید.تا حدی آرد اضافه کنید که خمیر به دست نچسبد.

دقت کنید که خمیر خیلی سفت نشود.خمیر را داخل ظرفی که آرد پاشیده اید قرار دهید.روی خمیر با کارد علامت+ایجاد نمائید،روی آن را نیز آرد پاشی کنید‌‌.سپس با کیسه ی فریزر پوشش داده ،روی ظرف حوله انداخته،دو ساعت استراحت دهید تا خمیر عمل آید.خمیر را چانه کرده،داخل سینی فر قرار داده،بیست دقیقه با روکش کیسه ی فریزر استراحت دهید.

برای تهیه ی رومال:

تخم مرغ،شیر،روغن مایع و زعفران را مخلوط کنید،سپس با فرچه روی خمیر بمالید.(در صورت تمایل از کنجد استفاده کنید)پانزده دقیقه استراحت دهید.سپس به مدت بیست دقیقه در فر قرار دهید،از فر درآورده و پس از خنک شدن،به وسیله ی کارد نان بر در قسمت بالای نان درب ایجاد کرده و آن را بردارید.

سپس درون نان را خالی کنید و سوپ را داخل نان بریزید.سرو نمائید.
توضیح اینکه:می توانید از خمیرمایه ی فوری هم استفاده کنید که نیاز به استراحت نداشته و مستقیم با مواد مخلوط می کنید.
می توانید حلیم،خوراک لوبیا،عدسی و انواع سالاد را داخل نان قرار داده،سرو نمائید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شیرین بیان
شیرین بیان

آموزش آشپزی - چیپس ماهی مواد لازم:

 لینک
آموزش آشپزی - چیپس ماهی مواد لازم:

آموزش آشپزی - چیپس ماهی
مواد لازم:

-فیله ی ماهی: ۱۰تکه
-آرد گندم: ۳پیمانه(۴۰۰گرم)
-زعفران: ۱قاشق چای خوری
-ادویه ی مخصوص: ۷گرم (پودر تخم گشنیز-پودر زیره ی سبز-پودر سیر-فلفل سیاه)
-آب سرد: ا لیتر
-استاک ماهی: ۱عدد
-روغن مخصوص سرخ کردن: به میزان لازم
-نمک و فلفل: به میزان لازم

طرز تهیه :

آرد، نمک، فلفل، ادویه ی مخصوص، زعفران و استاک را با هم مخلوط کنید. در ظرف دیگر، فیله های ماهی را با ادویه، نمک و فلفل مخلوط نمائید. دو ساعت استراحت دهید.
سپس فیله های ماهی را در آب سرد قرار داده و خارج نمائید و بعد در مخلوط مواد قرار دهید. فیله های ماهی را خوب در مواد فشرده کنید، سپس درآورده و سرخ نمائید. همراه با سیب زمینی سرخ شده سرو نمائید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شیرین بیان
شیرین بیان

آموزش کیک سبزیجات مواد لازم : آرد

 لینک
آموزش کیک سبزیجات مواد لازم : آرد

آموزش کیک سبزیجات
مواد لازم :

آرد ۲۵۰گرم
تخم مرغ ۳عدد
روغن مایع ۱۰۰سی سی
پنیر خامه ای ۱۰۰گرم
فلفل دلمه ای(رنگی-خرد شده) ۷۵گرم
نخود فرنگی ۳۰گرم
ذرت ۳۰گرم
هویج(خرد شده) ۳۰گرم
کدو سبز(خرد شده) ۳۰گرم
پیاز(خرد شده) ۳۰گرم
سیب زمینی(خرد شده) ۷۵ گرم
جعفری(ساتور شده) ۳۰گرم
بیکینگ پودر ۱قاشق چای خوری
آویشن ۱قاشق چای خوری
نمک به میزان لازم
فلفل به میزان لازم

طرز تهیه :

تخم مرغ ها را همراه با روغن مایع،نمک،فلفل و آویشن،خوب مخلوط کنید تا حدی که از لختگی درآید.سپس پنیر را اضافه کرده مخلوط نمائید.دیگر مواد،جز بیکینگ پودر را نیز بیفزائید.(آرد را در دو مرحله به مواد اضافه کنید)
و در آخر بیکینگ پودر را اضافه و به صورت دورانی مخلوط کنید.کف قالب مورد نظر را چرب کنید.دو سوم از فضای قالب را از مواد پر نمائید.فر را با حرارت۱۷۵درجه ی سانتی گراد،۱۵دقیقه قبل از پخت گرم نمائید.قالب های کیک را در سینی قرار دهید.
به مدت۴۵دقیقه در فر بگذارید،سپس خارج کرده،پس از خنک شدن،کیک را از قالب جدا کنید و روی کیک را با سبزیجات و سس تزئین کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شیرین بیان
شیرین بیان

آموزش پخت نان شیرمال مواد لازم:

 لینک
آموزش پخت نان شیرمال مواد لازم:

آموزش پخت نان شیرمال
مواد لازم:

-تخم مرغ: ۲ عدد
-روغن مایع: ۳/۴ پیمانه
-شکر: ۱/۴ پیمانه
-شیر: ۱ پیمانه
-خمیر مایه خشک: یک و ۱/۲ قاشق چای خوری
-آب ولرم: ۱ پیمانه
-شکر: ۱ قاشق چای خوری
-آرد: به میزان لازم

طرز تهیه :

خمیر مایه خشک را به همراه یک قاشق چای خوری شکر و یک پیمانه آب ولرم در کاسه شیشه ای مخلوط نموده،هم زده،می گذاریم تا پف نماید و بالا بیاید.
در ظرف دیگری تخم مرغ ها را شکسته،با قاشق هم می زنیم.شکر،روغن مایع و شیر را به تخم مرغ ها اضافه می کنیم.
خمیر مایه عمل آمده را به مواد افزوده،مخلوط می نمائیم.آرد را کم کم اضافه کنید تا خمیر لطیفی به دست آید و به دست نچسبد.خمیر را دوازده دقیقه ورز می دهیم.
یک ظرف پلاستیکی یا شیشه ای را چرب کرده،خمیر را در ظرف به صورت توپ قرار داده،روی خمیر را به صورت + با چاقو برش زده،روی خمیر را پوشانده تا دو ساعت بماند.
بعد از دو ساعت گوشه خمیر را بکشید.اگر به جای اول برنگشت خمیر عمل آمده، در غیر این صورت عمل نیامده.اگر خمیر زیاد بماند حالت لاستیکی پیدا می کند.
خمیر عمل آمده را در قالب ۲۵ سانتی چرب شده باز نموده سطح خمیر را با کاتر کوچک نقش انداخته،یک عدد زرده تخم مرغ را با کمی شیر و شکر مخلوط کرده،سطح نان مالیده و کنجد می پاشیم.می گذاریم ۴۵ دقیقه استراحت کند.
۱۵ دقیقه آخر استراحت نان،فر را با ۲۵۰ درجه سانتی گراد روشن نمائید و پس از ۱۵ دقیقه نان را در فر قرار دهید.بعد از بیست دقیقه حرارت را ۱۷۵ درجه نمائید تا روی نان کاملا طلائی شود.از فر درآورده،پس از خنک شدن از قالب جدا می نمائیم.
با خمیر نان شیرمال می توان اشکال گوناگون درست کرده،طبخ کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
شیرین بیان
شیرین بیان

چیکن کوردن بلو مواد لازم: -سینه ی مرغ: ۱۰عدد

 لینک
چیکن کوردن بلو مواد لازم: -سینه ی مرغ: ۱۰عدد

چیکن کوردن بلو مواد لازم:
-سینه ی مرغ: ۱۰عدد
-ژامبون گوشت: ۱۰ورق
-پنیر گودا: ۱۰ورق
-پودر سوخاری: ۲۵۰گرم
-تخم مرغ: ۴عدد
-پودر سیر: ۷گرم
-پیاز خلال شده: ۲عدد
-فلفل سیاه: به میزان لازم
-زعفران دم شده: ۲قاشق سوپ خوری
-روغن برای سرخ کردن: به میزان لازم
-نمک: به میزان لازم
طرز تهیه :

سینه ی بدون استخوان مرغ را در ظرف قرار دهید،سپس پیاز خلال شده را همراه با نمک،فلفل و زعفران دم شده،به آن بیفزائید و خوب مخلوط کنید.۷الی۸ساعت با درپوش در یخچال قرار دهید تا استراحت کند.
سینه ی مرغ را از مواد جدا نموده،روی تخته قرار دهید،روی آن کیسه ی فریزر قرار داده،سپس با بیفتک کوب بکوبید تا حالت دایره پیدا کند.یک تکه از سینه ها را بردارید،روی آن ورقی از ژامبون قرار دهید و یک ورق پنیر روی ژامبون بگذارید.
تکه ی دیگر سینه ی مرغ را روی آن گذاشته و اطراف آن را با بیفتک کوب خوب بکوبید تا به هم بچسبد.در ظرفی تخم مرغ ها را همراه با نمک و فلفل خوب مخلوط کنید و با برس،پشت و روی سینه ی مرغ را با این مخلوط پوشش دهید،بعد در پودر سوخاری قرار داده و در آخر در روغن سرخ نمائید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید