تولدت مبارک
لحظه  بروز رسانی 
MoHsEN
MoHsEN

🔴سخنرانی حاج حسین یکتا در استان اردبیل در مورد

.

🔴سخنرانی حاج حسین یکتا در استان اردبیل
در مورد چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران


حتماااا گوششش کنید
دیدتون به ٱینده باز بشه

نظرات برای این پست غیر فعال است
MoHsEN
MoHsEN

پایگاه صالحات - حجةالاسلام مهدوي : خدا رحمت

.

پایگاه صالحات - حجةالاسلام مهدوي :

خدا رحمت كند شهيد عراقي و يكي از شخصيتهاي سياسي خوب امروز كه متأسفانه نمي توانيم اسم ببريم ، ميگويند وقتي امام در ابتداي نهضت اولين اعلاميه سياسي خود را داد ، (خوب ما در حد فهم خودمان درك ميكرديم ، نمي دانستيم روح خدا كجا را دارد ميزند) گفتيم خوب مردم ايران در فقر و بدبختي و استكبار اين طاغوت هستند و امام مي خواهد اين ايران را به آرامش و رفاه برساند .

گفت با شهيد عراقي بعد از اولين غرشي كه امام كرد ، رفتيم خدمت امام ، شهيد عراقي با همان خلوصي كه داشت گفت حاج آقا واقعاً خيلي خوب مي شد اگر اين چيزي كه شما ميگوييد اتفاق بيافتد . وضع مردم ايران خيلي خوب ميشود .

امام با بي اعتنايي فرمود بله وضع مردم هم خوب ميشود ، ولي ما مأمور به انجام چنين كاري نيستيم .

آقاي عراقي هم آدم سمج ، گفت آقا چي گفتيد ؟

امام فرمود ما براي مأموريت ديگري آمديم ، وضع مردم هم در حاشيه خوب ميشود .

آقاي عراقي گفت براي چه مأموريتي آمده ايد ؟

امام فرمود براي سه مأموريت :
اول سرنگون كردن حكومت پهلوي – دوم استقرار نظام جمهوري اسلامي – سوم ، دادن پرچم حكومت اسلامي به دست صاحب اصلي اش .

حوادث روزگار و فاصله زماني از حافظه ما برد ، رفتيم داخل مبارزات و خيلي ها كشته شدند و انقلاب پيروز شد . شهيد عراقي هم با زبان روزه توسط سيد مهدي هاشمي كه داخل باند آقاي منتظري بود ، نيز به شهادت رسيد ، ما به يكباره ديديم دو تا از وعده هاي امام محقق شد .
يك وقتي در جمع بعضي از مسئولين نظام از جمله حضرت آيت الله ري شهري ، گفتم شهيد عراقي و بنده شاهد چنين حرفي از امام بوديم . حالا دو مورد آن اتفاق افتاده ، سومين آن يعني چي ؟
بحث شد كه با دست امام ميرسد به دست صاحب اصلي ، يا شخص ديگري ؟

يكي از همان جمع كه حالا اسم نمي برم و شما مي شناسيد و آدم بزرگواري است ، گفت من ميروم و از امام مي پرسم . بعد رفتند و اينقدر از امام اصرار كردند كه آقاي عراقي همچنين چيزي از شما شنيده ، آيا درست است ؟

امام فرمودند بله درست است .

گفتند دو تا از آنها محقق شده سومي چي ؟

امام گفتند سومي هم خدا انشاءالله مي خواهد و ميشود .( خيلي امام پرهيز داشت )

اصرار كردم گفتم شما هستيد كه اين پرچم را به دست صاحبش مي دهيد ؟ يا شخص ديگر ؟ بعد از اصرار من ،

امام فرمودند : نه من نيستم . بعد از من كسي خواهد آمد كه پرچم را به دست صاحب اصلي اش خواهد داد .

حالا ما داريم اين مطلب را الان مي شنويم ، ولي اين آقاياني كه بعضي هايشان اين همه آتش مي سوزانند ، آن زمان داغ داغ تنوري اين مطالب را شنيده اند ، نمي دانند .
نمي دانند كه علامه اميني صاحب الغدير مي فرمايد : الخميني ، ذخيرة الله في الارض .
نظرات برای این پست غیر فعال است
MoHsEN
MoHsEN

#لیبرال_های_معمم و #سکولارهای_معمم در حوزه علمیه قم را بشناسیم

.

و در حوزه علمیه قم را بشناسیم

سخنان صریح سید صمصام الدین قوامی (زید عزه) امام جمعه محترم پردیسان قم نسبت به تحرکات جریان غیرانقلابی حوزه قم در خطبه های نماز جمعه 3 اسفند 1397

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
MoHsEN
MoHsEN

مروری بر علل مخالفت آقای #آذری_قمی در بخشی

مروری بر علل مخالفت آقای

در بخشی از مصاحبه با محمدکاظم انبارلویی در قالب «پروژه تاریخ شفاهی»، انبارلویی از چرایی مخالفت آقای آذری قمی با رهبر معظم انقلاب می‌گوید.

آذری قمی کسی‌ است که از مجلس انتخاب رهبری آیت‌اللّٰه خامنه‌ای در ۱۴ خرداد ۶۸، تا حدود ۵ سال بعد از آن، چنان از رهبری ایشان حمایت می‌کرد که نه فقط به ولایت مطلقه فقیه در شورای بازنگری قانون اساسی رأی داده‌بود بلکه اختیار ولی فقیه را در حد تعطیل کردن توحید بالا برده بود. وی بعدا از مخالفان سرسخت مقام معظم رهبری شد و البته به روایت آیت الله شبیری٬ در اواخر عمر از موضع منفی اش عدول نمود.


: آقای آذری قمی چرا از روزنامه رسالت بیرون آمد؟

: آقای خامنه‌ای جلساتی را روزهای چهارشنبه در بیت داشت که در این جلسات فقهای بزرگ، از جمله فقهای شورای نگهبان شرکت می‌کردند..

از آقای هم دعوت کرده بودند که بیاید و در آنجا بحث‌های عمیق فقهی [خودش] را مطرح کند. اما ایشان نرفت!

از سویی امام که فوت کرد ایشان گفت آقای خامنه‌ای هم است و هم است ولی با آقا می‌کرد. حتی می‌گفت: ایشان نباید به استفتاءها پاسخ دهد!

آقای که رفیق آقای آذری بود به ایشان می‌گفت مگر شما ایشان را به‌عنوان فقیه قبول ندارید؟! خب وقتی شخصی فقیه است چطور می‌تواند به استفتاءها و سؤالاتی که از او می‌شود پاسخ ندهد؟ وقتی هم این سؤالات به حدّ معینی می‌رسد این فقیه دیگر مرجع تقلید به حساب می‌آید؛ یعنی کسی‌که مثلاً دوهزار سؤال فقهی از او پرسیده شده و به آن‌ها پاسخ داده است پس حتما عده‌ای می‌خواهند از او تقلید کنند و دیگر این فرد است!

[البته] آقای خامنه‌ای هم از روز اول که نگفت من مرجع هستم. اما فقاهتش را همهٔ علما از جمله آقای آذری قمی تأیید می‌کردند..

آقای آذری قمی هم بعد از فوت و مراجعی چون آیت‌اللّٰه و داشت!

حتی به خودِ من می‌گفت وقتی اسم مرا در رسالت می‌نویسی بنویس آیت‌اللّٰه‌العظمی! 😶 من هم گفتم نمی‌نویسم!

اصلاً اختلاف من با ایشان به‌عنوان فردی که اخبار مربوط به ایشان را ویرایش می‌کرد این بود که را به لقب ایشان اضافه نکردم!

گفتم ما اصلاً به آقای خامنه‌ای هم عظمی نمی‌گوییم و به همه مراجع می‌گوییم؛ اگر بخواهیم به فقیهی، عظمی بگوییم یعنی اینکه این آدم از همه دیگر مراجع برتر است..

بعد از که به تدریج همه فقها یکی پس از دیگری فوت کردند، [به تلقی خودش←] ایشان ماند و آقای ..

آقای آذری می‌گفت آقای شبیری از نظر فقهی از من است اما چون ندارد پس من اعلم هستم!

رفت و در ده اطراف قم برای خودش امام‌جمعه شد و خطبه خواند. و خطبه‌هایش را هم هر هفته برای من می‌فرستاد و من هم آن را در رسالت چاپ می‌کردم..

ولی خوب آقای آذری قمی در حد نبود! علاوه بر آقای ، آقای و بودند..

آمد بیانیه‌ای صادر کرد که مردم شما می‌توایند از این ۷ نفر تقلید کنید که یکی از آنها آقای خامنه‌ای بود..
آقای آذری قمی اختلافش از این‌جا با ما و جامعه مدرسین شروع شد: که آقای خامنه‌ای، نیست!

آقای راستی کاشانی می‌گفت اگر تو این را داری من می‌دهم که آقای خامنه‌ای اگر از مراجع فعلی بیش‌تر نباشد، کمتر هم نیست؛ اگر می‌گویی نه، بیا به چهارشنبه‌های ایشان برویم تا آقای خامنه‌ای [برای شما] روشن بشود؛ در آن جلسات وقتی یک نظریه فقهی مطرح می‌شود ما نظر می‌دهیم و ایشان هم نظر می‌دهد؛ آن‌جا سطح علمی ایشان [برای شما] مشخص می‌شود..

ولی آقای آذری قمی گفت: من به آنجا نمی‌آیم..

پروژه تاریخ شفاهی ایرنا/ رسالت به روایت انبارلویی(۵) 🗓 ۱۳۹۷/۷/۱۸

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سینا
آروم و عادیآروم و عادی
سینا

جزء 11 - حزب 22 - سوره یونس - صفحه 221

 لینک
جزء 11 - حزب 22 - سوره یونس - صفحه 221
221

جزء 11 - حزب 22 - سوره یونس - صفحه 221 قرآن کریم

ترجمه آیات :

107 - و ‌اگر‌ ‌خدا‌ زیانی‌ ‌به‌ تو برساند، هیچ‌ کس‌ جز ‌او‌ برطرف‌ کننده‌ی‌ ‌آن‌ نیست‌، و ‌اگر‌ ‌برای‌ تو خیری‌ بخواهد، کرم‌ ‌او‌ ‌را‌ هیچ‌ بازدارنده‌ای‌ نخواهد ‌بود‌ ‌آن‌ ‌را‌ ‌به‌ ‌هر‌ کس‌ ‌از‌ بندگانش‌ ‌که‌ بخواهد می‌رساند، و ‌او‌ آمرزنده‌ی‌ مهربان‌ ‌است‌

108 - بگو: ای‌ مردم‌! پیام‌ حق‌ ‌از‌ جانب‌ پروردگارتان‌ ‌برای‌ ‌شما‌ آمده‌ ‌است‌ ‌پس‌ ‌هر‌ ‌که‌ هدایت‌ پذیرد تنها ‌به‌ سود خویش‌ هدایت‌ می‌شود و ‌هر‌ ‌که‌ گمراه‌ شود فقط ‌به‌ زیان‌ ‌خود‌ گمراه‌ می‌گردد، و ‌من‌ ‌بر‌ ‌شما‌ نگهبان‌ نیستم‌

109 - و ‌از‌ آنچه‌ ‌بر‌ تو وحی‌ می‌شود پیروی‌ کن‌ و صبور باش‌ ‌تا‌ ‌خدا‌ داوری‌ کند، و ‌او‌ بهترین‌ داوران‌ ‌است‌

سوره هود

به نام خداوند بخشنده مهربان


1 - الف‌، لام‌، ‌را‌ کتابی‌ ‌است‌ ‌که‌ آیات‌ ‌آن‌ استحکام‌ یافته‌، سپس‌ ‌از‌ جانب‌ حکیمی‌ آگاه‌ توضیح‌ داده‌ ‌شده‌ ‌است‌

2 - ‌که‌ جز ‌خدا‌ ‌را‌ نپرستید و ‌من‌ ‌شما‌ ‌را‌ ‌از‌ جانب‌ ‌او‌ بیم‌ دهنده‌ و مژده‌ رسانم‌

3 - و دیگر ‌این‌ ‌که‌ ‌از‌ پروردگارتان‌ آمرزش‌ بخواهید سپس‌ ‌به‌ درگاه‌ ‌او‌ روی‌ کنید ‌تا‌ ‌شما‌ ‌را‌ ‌از‌ بهره‌ای‌ نیکو ‌تا‌ مدتی‌ معین‌ بهره‌مند سازد و ‌به‌ ‌هر‌ صاحب‌ فضیلتی‌ فضل‌ ‌او‌ ‌را‌ [‌به‌ تناسب‌ کمالش‌] عطا کند و ‌اگر‌ رویگردان‌ شوید، ‌من‌ ‌از‌ عذاب‌ روزی‌ بزرگ‌ ‌بر‌ ‌شما‌ بیمناکم‌

4 - بازگشت‌ ‌شما‌ ‌به‌ سوی‌ خداست‌ و ‌او‌ ‌بر‌ ‌هر‌ چیزی‌ تواناست‌

5 - آگاه‌ باش‌ ‌که‌ ‌آنها‌ سینه‌های‌ ‌خود‌ ‌را‌ خم‌ می‌کنند [و سر ‌به‌ زیر می‌اندازند] ‌تا‌ ‌خود‌ ‌را‌ ‌از‌ ‌او‌ [و شنیدن‌ کلام‌ ‌خدا‌] پنهان‌ دارند آگاه‌ باش‌، آن‌گاه‌ ‌که‌ جامه‌هایشان‌ ‌را‌ ‌بر‌ سر می‌کشند [‌تا‌ ‌به‌ خیال‌ ‌خود‌ پنهان‌ بمانند] ‌خدا‌ ‌هر‌ آنچه‌ ‌را‌ نهان‌ می‌دارند ‌ یا ‌ عیان‌ می‌کنند، می‌داند همانا ‌او‌ ‌به‌ اسرار دل‌ها آگاه‌ ‌است‌

نظرات برای این پست غیر فعال است
MoHsEN
MoHsEN

#لیبرال_های_معمم و #سکولارهای_معمم در حوزه علمیه قم را بشناسیم

و در حوزه علمیه قم را بشناسیم

سخنان صریح سید صمصام الدین قوامی (زید عزه) امام جمعه محترم پردیسان قم نسبت به تحرکات جریان غیرانقلابی حوزه قم در خطبه های نماز جمعه 3 اسفند 1397


🔸همین الان حوزه انقلابی در تهدید است، عده ای کورس گرفته اند بشوند، یک زمانی (علما) از مرجعیت می گریختند٬ چه خبر شده؟ فرهنگ عوض شده؟

🔹این ها می خواهند حوزه علمیه را از انقلاب تهی کنند، 19 دی خدمت امام خامنه ای بودیم، فرمودند که: «یک انگیزه های وجود دارد که حوزه انقلابی نباشد»
ولی کور خواندید؛ این دشمنان بدانند، دشمنان حوزوی بدانند، ، که دارند زیاد می شوند. اخیرا یک نغمه شومی از این حوزه بلند شده؛ این گویا از خواب زمستانی گویا بیدار شده اند، دوباره نیش هاشان را آماده کرده اند، گرا به دشمن می دهند.

🔸آن که (شاه) می برد و می آورد، این ها را تقویت می کند قطعا، کاری ندارد تقویت این ها؛ وجوهات از کجا می آید؟ کی خبر دارد؟ کی میارود؟
این بیت تقویت بشود٬ آن بیت نشود...

🔹امام به ما هشدار داد، حوزه انقلاب را پدید آورده مبادا خودش دچار آنتی تزش بشود و بخواهد خودش را نابود کند؛ اینطور نشود.

🔹ان شاالله بزودی خواهید دید که حوزه دچار یک پالایش خواهد شد، من به این هایی که گول خوردند عرض می کنم، به عنوان طلبه ای حقیر: گول را نخورید، بازی نخورید، نیایند دورتان رو بگیرند، گول تان بزنند، کما اینکه خیلی ها را در تاریخ گول زدند، مواظب باشید، نباشید، استادی تان را بکنید، چرا می روید درس می دهید که «با سیاست کاری نداشته باشید»
این حرف، حرف کیست؟

🔸حالا من تا چند خطبه اسم نمی برم و الا می آیم با سند اسم می برم و آبروی تان را می بریم.

🔹چرا به طلبه های می گویید که به سیاست کاری نداشته باشند؟ چرا طلبه ها را از این نظام جدا می کنید؟
روحانیون موجه سکولار بشوند خطرناک اند، امام (خمینی) فرمود.

🔹شاگرد دارد، کرسی درس دارد، سرش شلوغ است٬ شهریه می دهد، بعد این ها را از انقلاب جدا می کند، می گوید این نظام به کجا رسیده...

🔹 اگر این نظام نبود شما ها بودید؟ اگر رضا شاه بود شما ها بودید؟ مگر او وارد نشد که شما نباشید؟ چرا نا شکرید؟ چرا ؟ به خود بیائید.

🔹حوزه هیچ وقت راضی نمی شود شماها بیایید زمامش را به دست بگیرید، شما ها بیایید مرجعش بشوید.

🔹حوزه، حوزه انقلاب است و این انقلاب هیچ وقت تمام نمی شود و تا انقلاب مهدی(عج) خروشان، جوشان، پیروز ادامه خواهد داشت.

🔸شماهایی که دارید با لطایف الحیل نسل حوزه را از انقلاب و نظام اسلامی جدا می کنید، تاریخ را نخواندید که رضاشاه با چکمه وارد حرم حضرت معصومه(س) شد و مرحوم بافقی را با لگد زد و استخوان های کمرش رو شکست، یادتان رفته؟ یادتان رفته شاه می گفت حوزوی ها مثل کرم می مانند، چه کسی به شما عزت داد؟
همانی که 67 سال بعد آن منشور (روحانیت) را نوشت، به خود بیایید، نواب ها هنوز هستند، بخارایی ها هنوز هستند.

🔸من این را از سر دلسوزی می گویم، همانطوری که رضاشاه رفت، کسانی که بخواهند او را دوباره به نوعی تقدیس اش کنند.

🔸امام بزرگوار، شهید پرور، نظام ساز٬ فرمود: همان موقع (زمان شاه) می گفتند: شاه شیعه است، می گفتند: شما مبادا جلوی شاه بایستید، خون این جوان ها ریخته بشود، کی جواب می دهد؟ حالا دوباره با یک نسل جدیدی که بیائیم تقدیس کنیم (گفته شود): قبلا بهتر بود. چی بهتر بود؟ شماها کم آوردید، شما ضعیف شدید بقول حضرت آقا و ضعیف شدن خودتان را به حساب ضعیف شدن انقلاب و انقلابیون می گذارید.

🔹حالا میگویند اسلام نظام ندارد، عجیب است!! نمی تواند اجتهاد کند می گوید اسلام نظام ندارد؛ حرکت کن، اجتهاد کن.

🔸خدایا این حوزه مقدسه که تاریخ گرانی دارد تا به اینجا رسیده است و راه درازی دارد تا به هدف برسد، خدایا این حوزه را همچنان انقلابی، قوی، عالم، مجتهد و نظام ساز تربیت بفرما.

🔸پیاده سازی و تدوین: احمد هاشمیبرای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سینا
آروم و عادیآروم و عادی
سینا

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، علی محمد مودب

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، علی محمد مودب

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، علی محمد مودب مدیر موسسه فرهنگی شهرستان ادب
در دیدار شاعران با رهبر انقلاب مثنوی را که برای شهید رجب محمدزاده سروده بود خواند.

مرا مبین که چنین آب رفته لبخندم

هنوز غرقه امواج سرد اروندم

در این شبانه که غواص درد مواجم
به دستگیری یاران رفته محتاجم

کسی نگفته و مانده است ناشنیده کسی
منم شبیه کسی، آنکه خواب دیده کسی

منم شمایل داغی که شرقیان دیدند
گلی که در شب آشوب، غربیان چیدند

منم شبیه به خوابی که این و آن دیدند
برای این همه مه پیکر جوان دیدند

منم که با سند زخم اعتبار خودم
منم که چهره تاریخی تبار خودم

شبیه سوختن ایل داغدار خودم
منم که با سند زخم اعتبار خودم

پری نموده و بر پرده‌ها فریب شده
فریب غرب مخور کاینچنین غریب شده

ستاره‌ها و پری‌های سینما منگر
به چشم غارنشینان چنین به ما منگر

دروغ این همه رنگش تو را ز ره نبرد
شلوغ شهر فرنگش دل تو را نخرد!

سخن مگو که چنین و چنان به زاویه‌ها
مرو به خیمه تاریک این معاویه‌ها

مبر حکایت خانه به کوی بیگانه
مگو به راز، به دیوان، حکایت خانه

اگرچه درد زیاد است و حرف‌ها تلخ است
بهل که بگذرم از شکوه، ماجرا تلخ است

اگرچه حرف زیاد است و حرف شیرین است
ببین به چهره من برد-بردشان این است

اگر نبود به کف تیغ من که تیزتر است
کجا ز طفل یمن طفل من عزیزتر است

مگر نه طفل من است این گلی که در یمن است
چرا فشردن دستی که بر گلوی من است؟

بهشت مردم شرقم، به غرب کی نگرم؟
دخیل کرببلایم، کجا به ری نگرم؟

چرا که مشق کنم، خط تیغ حرمله را؟
چرا به گندم ری بازم این معامله را؟

ببین به من که برای جهان چه می‌خواهند
برای این همه پیر و جوان چه می‌خواهند

برای پیری این کودکان چه می‌خواهند
منم بلاغت تصویر آنچه می‌خواهند

گمان مبر که من سوخته ز مریخم
خلاصه همه بغض‌های تاریخم

بگو به دشمن تا گفت‌وگو به من آرد
پی مذاکره بگذار رو به من آرد

ز خنده‌های شما اخم من جمیل‌تر است
منم دلیل شما، زخم من جلیل‌تر است

بایست! قوت زانوی دیگران مطلب!
به غیر بازوی خویش از کسی امان مطلب!به ضربه سم اسبان، به روز جنگ قسم

به لحن داغ‌ترین خطبه تفنگ قسم

که جز به تابش شمشیر، صبح ایمن نیست
چراغ‌های توهم همیشه روشن نیست

کجا به بره دمی گرگ‌ها امان دادند؟
کجا که راهزنان گل به کاروان دادند؟

مگر نه شیوه فرعون شان رجیم‌تر است
در این مناظره، موسای تو کلیم‌تر است؟

مکن هراس ز من، نامه امان توام
چراغ شعله‌ور عیش جاودان توام

به دیدگان وصالی در این فراق نگر
به کودکان ستمدیده عراق نگر

نه کدخدا به تو این قریه رایگان داده
به خط خون من این مرز را امان داده

نه چشم مست تو شرط ادامه صلح است
دهان سوخته‌ام قطعنامه صلح است

کنون که غرقه لطفم، مرا سراب ببین
مرا در آینه رجعت آفتاب ببین

جهان ز موج تو پر شد، خودت جزیره مباش
یمن اویس شد اکنون، تو بوهریره مباش!

چه گویمت که از این بیشتر نباید گفت!
به گوش بتکده غیر از تبر نباید گفت

بر اساس این گزارش، پس از اینکه مودب شعر خود را به پایان رساند و رهبر انقلاب چندین بار در میانه هر مصراع این شاعر را تحسین کرد، معظم له خطاب به مودب فرمودند: خیلی خوب بود اما آن بخشی که این بیت را آوردید خیلی خوب بود:«بایست! قوت زانوی دیگران مطلب!/به غیر بازوی خویش از کسی امان مطلب!».

رهبر انقلاب در ادامه فرمودند: خیلی خوب بود.

نظرات برای این پست غیر فعال است
سینا
آروم و عادیآروم و عادی
سینا

جزء 11 - حزب 22 - سوره یونس - صفحه 220

 لینک
جزء 11 - حزب 22 - سوره یونس - صفحه 220
220

جزء 11 - حزب 22 - سوره یونس - صفحه 220 قرآن کریم


ترجمه آیات :

98 - چرا هیچ‌ شهری‌ نبود ‌که‌ [‌به‌ موقع‌] ایمان‌ بیاورد ‌تا‌ ایمان‌ ‌او‌ سودش‌ دهد! مگر قوم‌ یونس‌ ‌که‌ وقتی‌ ایمان‌ آوردند عذاب‌ خواری‌ ‌را‌ ‌در‌ زندگی‌ دنیا ‌از‌ ‌آنها‌ برداشتیم‌ و ‌تا‌ مدتی‌ [‌از‌ زندگی‌ دنیا] برخوردارشان‌ کردیم‌

99 - و ‌اگر‌ پروردگار تو می‌خواست‌، قطعا کسانی‌ ‌که‌ ‌در‌ زمین‌اند همه ‌آنها‌ یکسره‌ [‌به‌ اجبار] ایمان‌ می‌آوردند حال‌ آیا تو مردم‌ ‌را‌ مجبور می‌کنی‌ ‌که‌ مؤمن‌ شوند!

100 - و هیچ‌ کس‌ ‌را‌ نرسد ‌که‌ جز ‌به‌ اذن‌ [و توفیق‌] ‌خدا‌ ایمان‌ بیاورد، و [‌خدا‌] پلیدی‌ ‌را‌ ‌بر‌ کسانی‌ می‌نهد ‌که‌ نمی‌اندیشند

101 - بگو: بنگرید ‌که‌ ‌در‌ آسمان‌ها و زمین‌ چه‌ [آیت‌] هاست‌، ولی‌ ‌این‌ آیت‌ها و هشدارها قومی‌ ‌را‌ ‌که‌ ایمان‌ نمی‌آورند سود نمی‌بخشد

102 - ‌پس‌ آیا ‌آنها‌ جز نظیر سرگذشت‌ کسانی‌ ‌را‌ ‌که‌ پیش‌ ‌از‌ ‌آنها‌ ‌در‌ گذشتند انتظار می‌برند! بگو: منتظر باشید ‌که‌ ‌من‌ [نیز] ‌با‌ ‌شما‌ ‌از‌ منتظرانم‌

103 - سپس‌ [هنگام‌ نزول‌ عذاب‌] فرستادگان‌ ‌خود‌ و کسانی‌ ‌را‌ ‌که‌ گرویده‌اند نجات‌ می‌دهیم‌، زیرا ‌بر‌ عهده‌ی‌ ماست‌ ‌که‌ مؤمنان‌ ‌را‌ نجات‌ دهیم‌

104 - بگو: ای‌ مردم‌! ‌اگر‌ ‌در‌ دین‌ ‌من‌ تردید دارید، [بدانید ‌که‌] ‌من‌ آنهایی‌ ‌را‌ ‌که‌ جز ‌خدا‌ می‌پرستید نمی‌پرستم‌، بلکه‌ خدایی‌ ‌را‌ می‌پرستم‌ ‌که‌ جان‌ ‌شما‌ ‌را‌ می‌ستاند و فرمان‌ یافته‌ام‌ ‌که‌ ‌از‌ مؤمنان‌ باشم‌

105 - و [‌به‌ ‌من‌ امر ‌شده‌] ‌که‌ ‌با‌ گرایش‌ ‌به‌ حق‌ ‌به‌ ‌این‌ دین‌ روی‌ آور و هرگز ‌از‌ مشرکان‌ مباش‌

106 - و جز ‌خدا‌ چیزی‌ ‌را‌ ‌که‌ سود و زیانی‌ ‌به‌ تو نمی‌رساند مخوان‌، ‌که‌ ‌اگر‌ چنین‌ کنی‌، ‌در‌ ‌آن‌ صورت‌ قطعا ‌از‌ ستمکارانی‌

نظرات برای این پست غیر فعال است