لحظه  بروز رسانی 
sorenbam
sorenbam

به طور خلاصه کار طراحی و اجرای محوطه سازی شامل مراحل

 لینک

به طور خلاصه کار طراحی و اجرای محوطه سازی شامل مراحل زیر میشود:

-بازدید ومشاوره در محل پروژه که شامل صحبت با کارفرما وبررسی خواسته ها،هماهنگ کردن بودجه و مواردی که در طراحی تاثیر دارند.

-طراحی محوطه سازی که شامل طراحی اولیه و سپس طراحی نهایی میشود.

-اجرای محوطه سازی که پس از اتمام طراحی فرآیند اجرا با افراد متخصص شروع میشود.

تسطیح و آماده سازی محوطه

بررسی سیستم های ارتباطی(خیابان کشی)

پیاده‌روسازی

شبکه های آب و فا ضلاب

آبرسانی

شبکه توزیع برق وگاز و در نهایت ایجاد فضای سبز است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sorenbam
sorenbam

 محوطه سازی ویلا در ایران محوطه سازی ویلا

 لینک

 محوطه سازی ویلا در ایران

محوطه سازی ویلا در ایران ما در حال افزایش است. در محوطه سازی ویلا و باغ ها بایستی به زیبایی ، خلاقیت و نوآوری در کنار ایمنی و استاندارد بودن آن نیز توجه نمود.

به عنوان مثال استفاده از ساخت استخر در ویلا خود شرایطی خاصی دارد که حتما باید  در طراحی اولیه محاسبه گردد که متاسفانه امروزه در ویلاسازی کمتر به آن توجه می شود . در محوطه سازی باغ ها هم باید به نحوه چیدمان وطراحی تخصصی توجه خاص داشت لذا باید این چنین موارد را لحاظ کرد.


شریط متفاوت در طراحی محوطه

در محوطه سازی همیشه با گل و گیاهان زیادی  سروکار داریم  باید به  شرایط ارثی و ژنتیکی، از شرایط اکولوژی )
محیط زیستی( نیز متأثر شد چون شما در فضای سبز باید گیاهانی استفاده شود که درجه حرارت، شدت سرما ، میانگین و حداکثر مطلق دما، تغییرات میزان رطوبت نسبی هوا، بارندگی های زیاد، شدت آفتاب، کوتاهی و بلندی روز و شب و ... توجه شود.
استفاده از دیوار سبز، گل کاری ،چمن کاری  آلاچیق، آبنما، برکه، نهر، استخر، نورپردازی ، درخت کاری، باربیکیو و . . .
ارکانهای اصلی در محوطه سازی هستند. که با توجه به مساحت و خواست کارفرما طرح ها و المان های متفاوتی در محوطه سازی (لند اسکیپ) مورد استفاده قرار می گیرند.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sorenbam
sorenbam

باکس های دیوار سبز |سورن بام(green wall): این دیوار ها به

 لینک

باکس های دیوار سبز |سورن بام(green wall): این دیوار ها به صورت باکس های مخصوصی ساخته می شود که قابل جابجایی یا تعویض است. باکس های دیوار سبز |سورن بام(green wall)از جنس پلاستیک بسیار فشرده و مقاوم در برابر شرایط جوی می باشد .. 150 سال تضمین دوام این باکس ها می باشد .. این باکس ها بر خلاف مدل های دیگر موجود در بازار مانند دیوار سازی با کنف بستر بسیار مناسبی برای گیاهان می باشد و مانع از جمع شدن آب در باکس و ایجاد بوی نا مطلوب می شود. باکس های سورن بام دارای فیلتر های تصفیه آب بوده که مانع از ریزش خاک می شود و همچنین مقداری مناسب از رطوبت را برای باکس نگه میدارد تا میزان آبیاری کاهش یابد و در هزینه ها صرفه جویی شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sorenbam
sorenbam

دیوار سبز دیواری است با پوشش گیاهی که به صورت آزاد

 لینک

دیوار سبز دیواری است با پوشش گیاهی که به صورت آزاد و یا این که جزء ساختمان را پوشش میدهد و موجب زیبایی نما می‌شوند . در هر فضایی با در لحاظ به چنگ آوردن موقعیت آب و هوایی قابلیت و امکان ساخت داراست و روش های متفاوتی برای اجراء موجود هست . پوشش گیاهی آن میتواند متنوع باشد تعیین انواع گیاهان دیوار سبز زیاد اهمیت داراست از مدل هایی می بایست استعمال شود که در جعبه های دیوار سبز قابلیت رویش دارا هستند . دیوار سبز در مقدار و بعدها , گونه های متعدد اجراء میشوند و با المان هایی مثل آبنما , قلوه سنگ , چوب ادغام میگردند.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sorenbam
sorenbam

دیوار سبز یا همان دیوار زنده به دیواری گفته می شود

 لینک

دیوار سبز یا همان دیوار زنده به دیواری گفته می شود که قسمتی از آن یا تمامی آن دارای پوشش گیاهی می باشد. دیوارهای سبز با توجه به شرایط گوناگون در محیط داخلی یا خارجی ساختمان نصب می گردد. برای نصب و اجرای دیوار سبز از تکنیک ها و روش های مختلفی استفاده می شود که می توان اینگونه از دیوارها را در ابعاد متفاوت به منظور فضاسازی محوطه داخلی یا نمای بیرونی ساختمان ایجاد کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sorenbam
sorenbam

یکی از مهم ترین گامهای اصلی طراحی و اجرای محوطه سازی

 لینک
یکی از مهم ترین گامهای اصلی طراحی و اجرای محوطه سازی

یکی از مهم ترین گامهای اصلی طراحی و اجرای محوطه سازی (لند اسکیپ) جانمایی و آرایش گل و گیاهان در موقعیت مناسب و مطلوب خود به بهترین شکل ممکن می باشد که باید قبل از اجرا در طراحی محوطه نوع چیدمان گل و گیاه در طرح مورد نظر مشخص و معلوم گردد.

از دیگر خصوصیات محوطه سازی و فضای سبز نیز می توان به ایجاد فضایی دلنشین، روحیه بخش و جذاب را که برای استفاده کنندگان از آن بوجود می آورد اشاره کرد. همچنین طرح های متفاوت و متناسب با ساختمان یا ویلا در اطراف یا پشت بام بنا تاثیر فراوانی در زیبایی و خوش نما کردن ویلا یا ساختمان مورد نظر دارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
sorenbam
sorenbam

برخی از گیاهان به طور طبیعی باعث رشد برخی جانوران می

 لینک

برخی از گیاهان به طور طبیعی باعث رشد برخی جانوران می شوند. برای مثال گیاهان چسب مو محل مناسب برای زندگی مارمولک ها هستند. بنابراین در انتخاب گیاهان دیوار سبز خصوصا در فضای مسکونی باید به این نکته توجه شود.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید