لحظه  بروز رسانی 
مهران
مهربونمهربون
مهران

کادو فراموش نشههههههه!

کادو فراموش نشههههههه!

کادو فراموش نشههههههه!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مهران
مهربونمهربون
مهران
پست شماره 313840957 از مهران

.

بزن باران
مشاهده همه ی 1 نظر
مهران
مهربونمهربون
مهران

images?q=tbn:ANd9GcSITzH140naS8mMnT_AyXg

مشاهده همه ی 2 نظر
تعاونی زنبورداران شهرستان دشتی
تعاونی زنبورداران شهرستان دشتی

شاه‌انگبین یا ژلهٔ رویال از محصولات زنبورعسل می‌باشد. شاه‌انگبین نوعی ماده

http://up.facenama.com/file/117072/p_jiohpiy9p.jpg

شاه‌انگبین یا ژلهٔ رویال از محصولات زنبورعسل می‌باشد.

شاه‌انگبین نوعی ماده غذایی است که توسط زنبورهای عسل تهیه می‌شود و معمولاً همه لاروها در روز اول زندگی از شاه‌انگبین تغذیه می‌کنند، اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر می‌کند و جای آن را مخلوطی از عسل و گرده می‌گیرد، و تنها ملکه تا آخر عمر از شاه‌انگبین تغذیه می‌کند وبه نظر می‌رسد که این نوع غذا باعث به وجود آمدن اختلافات اساسی بین زنبورهای ماده و ملکه می‌گردد به طوری که طول مدت زندگی ملکه بیش از پنجاه و دو برابر طول زندگی زنبورهای کارگر است واز لحاظ حجم نیز ملکه دو تا سه برابر کارگرها می‌باشد.

شاه‌انگبین توسط زنبورهای پرستار تولید می‌شود واین زنبورها در روز ششم زندگی اقدام به ترشح شاه‌انگبین می‌کنند که در حقیقت مایعی سفید رنگ است که در تغذیه لاروها و به ویژه ملکه به کار می‌رود. اما این ترشحات در روز دوازدهم قطع می‌گردد و لاروهای پرستار این وظیفه را به نسل دیگری از لاروها که سن آن‌ها کمتر است می سپارند.

زنبورهای کارگر دارای دو غده بر روی سر خود می‌باشند بنام غدد زیرحلقی[۲] که توانایی تولید این ماده را از سن ۱۰ الی ۱۵ روزگی دارند. رنگ شاه‌انگبین از سفید شیری تا زرد روشن بوده و ترش مزه می‌باشد. ملکه در زمان زندگی تنها با ژله رویال تغذیه می‌شود. تمامی لاروها در روز اول لاروی با این ماده تغذیه شده وآن‌هایی که قرار است تبدیل به کارگر شوند با عسل و گرده تغذیه شده و آن لاروی که قرار است به ملکه تبدیل شود فقط با ژله رویال تغذیه شده. شاه‌انگبین زود فاسد می‌شود و باید بعد برداشت مصرف شود.


http://www.t-zanbor.ir/


مشاهده همه ی 24 نظر
مهران
مهربونمهربون
مهران

images?q=tbn:ANd9GcRYRsVbftZh1lYUijs37x1

مشاهده همه ی 7 نظر
مهران
مهربونمهربون
مهران

109.jpg

مشاهده همه ی 2 نظر