مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

ثبت علامت تجاری در عراق ثبت علامت تجاری برای

 لینک
ثبت علامت تجاری در عراق ثبت علامت تجاری برای

ثبت علامت تجاری در عراق
ثبت علامت تجاری برای تبلیغات مهم است و علامت تجاری در یک کسب و کار تجاری حرف اول را می زندو از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند تجارت و محصولات شما را همگانی کند و یک تبلیغ بسیار خوب برای محصول شما باشد در عراق برای افزایش اعتماد مشتری با کیفیت بالای محصول و از این طریق افزایش تولیدات داخلی و ساختن یک آینده ی خوب برای کشورمان ثبت علامت تجاری در عراق الزامی است و از مهم ترین و کارامد ترین راه هاست برای افزایش تولیدات داخلی در عراق و کسب اعتماد مشتری انجام مراحل ثبت علامت تجاری در عراق از بهترین راه هاست در واقع یک علامت تجاری نشانی است که قادر است کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط یک شخص یا یک بنگاه را از کالاها یا خدمات سایر بنگاه‌ها با اشخاص متمایز نماید و این امر در تجارت بسیار مهم است.موسسه ی حقوقی تکسفیر در زمینه ی انجام مراحل ثبت علامت تجاری در عراق آماده ی خدمت رسانی به شماست.مراحل ثبت علامت تجاری در عراق

تعریف علامت تجاری

دلایل حمایت از ثبت علامت تجاری در عراق

با توجه به ارزش علائم تجاری و اهمیتی که یک علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار داشته باشد، تضمین اینکه در بازارهای مربوط به ثبت رسیده باشد بسیار ضروری است.

بعلاوه، تفویض اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت‌های ثالث بسیار آسان‌تر است و در نتیجه می‌تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت/شخص بوجود آورد یا اساس انعقاد یک موافقت‌نامه اعطای نمایندگی فروش باشد.

گاهی اوقات، یک علامت تجاری ثبت شده که در میان مشتریان از شهرت خوبی برخوردار است. ممکن است به منظور دریافت منابع مالی یا وام از موءسسات مالی استفاده شود که بطور فزاینده‌ای از اهمیت علائم برای موفقیت کسب و کار آگاه می‌شوند.

با اینکه اکثر کسب و کارها به اهمیت استقاده از علائم تجاری به منظور تمیز دادن محصولات‎شان از محصولات رقبا پی برده‌اند، همه آنها اهمیت حمایت از علائم تجاری از طریق ثبت را درک نکرده‌اند.

پس از ثبت علامت طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص یا شرکت حق انحصاری پیدا میکند، بموجب آن می‌توانید از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده‌ای مشابه علامت تجاری شما هستند جلوگیری نماید.

اگر علامت تجاری ثبت نشود، شرکت‌های رقیب از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب گمراهی خواهد شد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد و در نتیجه سرمایه‌گذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود. اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری استفاده کند، ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب را خریداری کند. این امر نه تنها سود شخص یا شرکت را کاهش خواهد داد و مشتریان را گمراه خواهد کرد بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد – بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد.

مدت اعتبار قانونی ثبت علامت تجاری در عراق

مدت اعتبار ثبت علامت ده سال از تاريخ تسليم اظهارنامه ثبت آن مي‌باشد. اين مدت با درخواست مالك آن براي دوره‌هاي متوالي ده ساله با پرداخت هزينه مقرر، قابل تمديد است‌. يك مهلت ارفاقي شش ماهه كه از پايان دوره شروع مي‌شود، براي پرداخت هزينه تمديد، با پرداخت جريمه تأخير، درنظر گرفته مي‌شود.

ثبت علامت تجاری در عراق که امکان پذیرند

کلمه، حرف یا حروف، عدد، ترسیمات، عکس، شکل، رنگ، تصویر، برچسب یا ترکیب آنها که برای تشخیص کالاها یا خدمات بکار رود، علامت تجاری محسوب می‌شود. در برخی کشورها‌، شعارهای تبلیغاتی نیز علامت تجاری محسوب می‌شوند و در ادارات ملی ثبت علائم تجاری به عنوان علامت تجاری ثبت می‌شوند. تعداد روز افزون کشورها اجازه می‌دهند شکل‌هائی از علائم تجاری که قبلا مرسوم نبوده‌اند نیز ثبت شوند کانند رنگ‌ها، علائم سه بعدی (شکل یا بسته‌بندی کالاها)، نشان‌های قابل شنیدن (صداها) یا نشان‌های قابل استشمام (بوها). با اینحال، بسیاری از کشورها برای آنچه که بعنوان علامت تجاری قابل ثبت هستند محدودیت‌هایی قائل شده‌اند و عمومآ اجازه ثبت نشان‌هائی را می‌دهند که قابل روءیت هستند یا می‌توان آن‌ها را بصورت گراقیک نشان داد.

ثبت علامت تجاری در عراق که امکان پذیرنیستند

علائم گمراه کننده (فریب دهنده): علائم تجاری هستند که مصرف کننده را نسبت به ماهیت، کیفیت یا مبداء جغرافیایی محصول گمراه می‌کند یا فریب می‌دهند. برای مثال، عرضه مارگارین به بازار با علامت تجاری که تصویر یک گاو داشته باشد مردود خواهد شد چون علامت موجب گمراهی مصرف کنندگان خواهد شد و مصرف کنندگان به احتمال، تصور خواهند کرد که این علامت به محصولات لبنی مرتبط است .

علائمی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه هستند. بطور کلی کلمات یا تصاویری که موازین و هنجارهای اخلاق حسنه و مذهبی که عمومآ پذیرفته شده‌اند را نقض کنند بعنوان علامت تجاری قابل ثبت نیستند.

پرچم‌ها نشان‌های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان‌های کشورها و سازمان‌های بین المللی که نمونه‌ای از آنها به دفتر بین‌المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی (wipo) اعلام شده است معمولآ قابل ثبت نیستند.

واژه‌های عام. برای مثال، اگر شرکت شما قصد دارد علامت تجاری «صندلی» را برای فروش صندلی ثبت کند، تقاضانامه ثبت این علامت مردود خواهد شد چون «صندلی » واژه‌های علم برای این محصول است.

واژه‌های توصیف کننده. اینها کلماتی هستند که معمولآ در تجارت به منظور توصیف محصول مورد نظر بکار می‌روند. برای مثال، ثبت کلمه شیرین برای شکلات قابل قبول نخواهد بود چون محصول را توصیف می‌کند.در واقع اگر به تولیدکننده شکلات برای عرضه محصولاتش حق استفاده انحصاری از کلمه «شیرین» داده شود، کاری ناعا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

ثبت شرکت بسیاری از افراد به کسب و

 لینک
ثبت شرکت بسیاری از افراد به کسب و

ثبت شرکت
بسیاری از افراد به کسب و کار خود به صورت حقیقی مشغولند ولی در حال حاضر و در موقعیت فعلی با توجه به اهداف کلان کشور و در راستای ارتقاء و پیشرفت و بهبود اوضاع اقتصادی و انتفاعی برای انجام فعالیت های تجاری ، اقتصادی ، مالی و بازرگانی و راه اندازی کار می بایستی شرکت یا موسسه در چهارچوب قوانین مربوطه به ثبت برسد تا بتوان به صورت قانونی و پویا فعالیت نمود که ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها که یکی از زیر مجموعه های قوه قضائیه و نیز سازمان ثبت اسناد و انلاک کشور می باشد به ثبت می رسد .
خود اداره ثبت شرکتها دارای سامانه ثبت شرکت می باشد که سایت اطلاع رسانی قوانین ، مقررات ، بخشنامه ها و اطلاعیه های ثبت شرکتها می باشد که کلیه پذیرشها در خصوص پذیرش تامین شرکت ، پذیرش صورتجلسات مربوط به شرکت ، پذیرش در خصوص پلمپ دفاتر تجاری مربوط به شرکت اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی ثبت شرکت ، درخواست کد فراگیر مخصوص ثبت شرکت ، پیگیری درخواست ثبت شرکت و انصراف از درخواست ثبت شرکت در این سامانه ثبت شرکت امکان پذیر می باشد .

همچنین سایت دیگری که مرتبط با ثبت شرکت می باشد متعلق به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری می باشد که کلیه مراحل و مدارک مرتبط با ثبت شرکت و تامین شرکت ، قوانین و بخشنامه ها و آمار و عملکرد . مقالات در خصوص ثبت شرکت قابل دسترسی برای همگان می باشد .

از آنجا که کلیه انجام مراحل ثبت شرکت از ثبت نام اولیه و پیش ثبت نام شرکت گرفته تا مراحل پایانی ثبت شرکت نیازمند و مستلزم تجربیات و اطلاعات کافی در این خصوص می باشد و مطابق با ضرب المثل معروف که خاطر نشان می کند که قبل از هر گونه اقدامی در زمینه ثبت شرکت با مشاوران و کارشناسان زبده و متخصص ما در موسسه حقوقی تکسفیر تماس حاصل نمایید تا از جزئیات و کم و کیف تمام مراحل ثبت شرکت ، هزینه ثبت شرکت و مدت زمان ثبت شرکت و مشاوره تخصصی در این خصوص با خبر شوید و نیز در خصوص توسعه شرکت توسط موسسه تکسفیر ، اطلاعات جامع و تمام و کمال در اختیار شما هموطنان گرامی و جان گذاشته شود .

کلیه اشخاص و فعالان در حوزه اقتصاد (فعالان اقتصادی)که قصد رقابت و پیشی گرفتن و ربودن گوی سبقت را دارند و متکی به ثبات و ارتقاء در بازار تجارت اقتصادی می باشند می بایستی به صورت قانونی فعالیت های خود را در راستای قانون بسط اقتصادی دهند که از اساسی ترین و مهمترین این بسط ها می توان به ثبت شرکتهای تجاری اشاره نمود.

تعریف شرکت

شرکت از به هم رسیدن و اجتماع 2 یا چند نفر شریک یا موسس یا سهامدار که دارای هدف و غایت مشترک می باشند شکل می یابد که شاکله اصلی شرکت و ثبت شرکت را تشکیل می دهد . این پیوند تجاری 2 یا چند نفر که اجتماع چند نفری تجاری یا غیر تجاری را تشکیل می دهد در اداره ثبت شرکتها به ثبت می رسد .

شرکاء یا سهامداران یا هیئت موسس هر یک یه نوبه خود می توانند یا شخصیت حقوقی باشند یا حقیقی . هر شرکت یا قالب تجاری دارای خط مشی و موضوع مشخص و مبینی می باشد که توسط شرکاء یا سهامداران تعیین می گردد. این هدف با موضوع یا گستره فعالیت در قالب و چهارچوبی که اساسنامه نام می نهند تحقق می یابد و شکل می گیرد که خود اساسنانه نیز دارای نهاد ، بندها و ماده های مختلفی می باشد .

اساس گروه بندی شرکتها

با استناد به قانون تجارت تعداد دسته و گروه بندی شرکتها به عدد 7 می رسد که هر یک از این دسته بندی و گروهبندی ثبتی شرکت ماهیت و خاصیت منحصر به فرد خود را دارا می باشد که در قانون تجارت تعریف گردیده اند .

طرح اساسنامه این گروه بندی شرکت ها بسیار نزدیک بهم می باشد . معمولا مفاد اصلی اساسنامه شرکت ها را مفاد و مواردی از قبیل : نام و اسم شرکت - موضوع شرکت - مدت زمان شرکت - مرکز اصلی (آدرس دفتر مرکزی شرکت ) – شعب یا شعبات شرکت - نام مدیر یا مدیران شرکت – مدیران سرمایه شرکت اعم از نقدی و غیر نقدی – منقول – نوع سهام (بی نام ، با نام ، عادی ، ممتاز ، خاص ، وثیقه)- حوزه اختیارات – مجامع عادی – فوق العاده – هیئت مدیره شرکت – اختیارات نماینده قانونی – مفاد مربوط به تقسیم سود – انحلال شرکت– تصفیه شرکت – ختم تصفیه و....، را شامل می شود البته تعداد مفاد و ماده های اساسنامه بستگی دارد به توافق و وضع ماده توسط هیئت موسس که شرکاء یا سهام داران آن را تشکیل می دهند .

وفق قانون تجارت انواع شرکت های قابل ثبت و تعریف شده در قانون تجارت که در اداره ثبت شرکت ها قابل ثبت می باشند را می توان تحت عناوینی از قبیل شرکتهای سهامی مانند شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام ، شرکت های مختلط نظیر شرکت های مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی ، شرکتهای تعاونی ، شرکتهای تضامنی ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت نسبی و موسسات غیر تجاری نامگذاری نمود که به طور عمیقی قانون تجارت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد که موسسه تکسفیر نیز کلیه شرکت های مذکور در بالا را بصورت جداگانه مورد مدافه قرار داده تا با واکاوی ساده و شرح راحت و تحلیلی ، کلیات و جزئیات را برای شما هموطنان اقتصاد گستر شرح دهد.

بی تردید بخش اعظمی از فعالیتهای اقتصادی را شرکتهای تجاری برعهده دارند زیرا استفاده از پدیده شرکت تجاری به بازدهی فعالیت اقتصادی حدت بیشتری می دهد و متضمن مزایایی است که فعالیت فردی در برندارند . مزایایی چون فراهم شدن سرمایه و آورده بیشتر که با ثبت شرکت تحقق می یابد . تجمع تخصصهای گوناگون برای دستیابی به هدفی واحد نیز از مزایای ثبت شرکت می باشد . از مهم ترین مزایایی که ثبت شرکت ایجاد می نماید ، محدودیت مسئولیت فعالان تجاری می باشد . بیهوده نیست که امروزه نه تنها اشخاص بلکه دولت ها فعالیت اقتصادی خود را در چهارچوب شرکت تجاری ارائه می کنند .

شرکت های تجاری در اشکال مختلف جلوه می کنند . علاوه بر شرکتهای موضوع قانون تجارت مصوب 1311 و لایحه قانونی 1347 در رابطه با شرکتهای سهامی عام و خاص ، عرف جامعه شر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

تفاوت بین شرکت و موسسه اگر شما قصد

 لینک
تفاوت بین شرکت و موسسه اگر شما قصد

تفاوت بین شرکت و موسسه


اگر شما قصد دارید که یک شرکت تاسیس کنید و به فعالیت های اقتصادی خود در آن بپردازید باید ابتدا قوانین ثبت شرکت را بدانید و بعد به ثبت شرکت اقدام کنید. اما گاها برخی افراد شرکت و موسسه را با هم اشتباه می گیرند و این باعث می شود در روند امور با مشکل مواجه شوند به همین منظور ما به معرفی این دو می پردازیم

معرفی شرکت

بسیاری از افراد در قالب شخصیت های حقیقی و حقوقی می توانند با به اشتراک گذاشتن سرمایه، نیرو و توان علمی و … همچنین تخصص و ارتباطات با یک دیگر گروهی تشکیل داده و طی چارچوبی خاص، به شراکت بپردازند. البته باید بین افراد قرار دادی نوشته شود تا وظایف، سود و … در آن مشخص شو.د. شرکت می تواند با عنوان هایی مثل شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص و یا شرکت سهامی عام و شرکت تضامنی و …. تاسیس شوند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. این شرکت ها بر اساس تعاریف خاصی از ارتباطات بین شرکا، سهامداران و افراد خارج از شرکت و… با هم تفاوت دارند

.

معرفی موسسه

موسسه در واقع شرکت های غیر تجاری هستند که تنها افراد حقوقی در آن به امور خدماتی می پردازند و مثل شرکت ها جنبه تجاری پیدا نمی کنند. موسسات غیر تجاری به دو صورت انتفاعی و غیر انتفاعی معرفی می شوند.

موسسه انتفاعی: این گونه موسسه ها به منظور جلب سود و تقسیم بین شرکا ایجاد می شوند و تنها افراد حقوقی می توانند آن را مدیریت کنند.

موسسه غیر انتفاعی: این گونه موسسات هیچ گونه نفعی عاید خود نمی کنند. این گونه موسسه ها مثل انجمن ها و سندیکاها یا اتحادیه ها و احزاب و دستیجات سیاسی و ngo ها می باشند. اگر بخواهید یک موسسه غیر انتفاعی ثبت کنید باید از سازمان یا وزارتخانه مورد نظر مجوز مربوطه را دریافت کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

مدارك لازم براي ثبت مؤسسه غير تجاري مدارك

 لینک
مدارك لازم براي ثبت مؤسسه غير تجاري مدارك

مدارك لازم براي ثبت مؤسسه غير تجاري


مدارك لازم براي ثبت مؤسسه غير تجاري

1- موسسات غیر تجاری از پرداخت هزینه تعیین نام معاف می باشند

2- .تکمیل فرم تعیین نام ( نمونه فرم فرم تعیین نام.doc تعیین نام)

3- دو برگ تقاضا نامه موسسه غیر تجاری و تکمیل آن و امضاء ذیل تقاضانامه توسط کلیه موسسین . ( نمونه تقاضانامه تکمیل شده ، نمونه تقاضانامه تکمیل نشده [ به منظور تمرین متقاضی جهت تهیه فرم اصلی[ (

تذکر : اوراق تقاضانامه به دلیل بهادار بودن می بایست از محل اداره ثبت شرکت ها تهیه گردد

.

4- دو جلد اساسنامه موسسه و امضاء ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه موسسین ( نمونه اساسنامه)

5- دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیئت مدیره که به امضاء سهامداران و بازرسین رسیده باشد . نمونه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره 6- فتوکپی شناسنامه ومونه صورتجلسه هیئت مدیره ) ثبت شرکت ها روش تعیین نام

6- کارت ملی برابر اصل شده کلیه موسسین و مدیر عامل در صورتیکه مدیر عامل خارج از اعضا ی هیئت مدیره باشد ( برابر اصل در مراجع قضائی یا دفاتر اسناد رسمی صورت می گیرد)

7- فتوکپی شناسنامه و کارت ملی بازرسین ( در صورت پیش بینی بازرس جهت موسسه(

8- معرفی نامه نمایندگان ، در صورتیکه موسسین و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند و ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن .

9- تائیدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی موسس ، مبنی بر غیر دولتی بودن آن .

تذکر: در صورتی که مقداری از سرمایه موسسه آورده غیر نقدی باشد( اموال منقول و غیرمنقول) ارائه تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری الزامی است و در صورتی که اموال غیر منقول جزء سرمایه شرکت قرارداده شود ارائه مستندات مربوطه ضروری است .

10- اخذ مجوز در صورت نیاز بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ( جدول مبانی اخذ مجوز فعالیت شرکت ها و موسسات غیر تجاری(

11- اجازه نامه نیروی انتظامی در صورتیکه موضوع فعالیت موسسه طبق مدلول ردیف " الف " از ماده (2) آئین نامه ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری باشد ( موسساتی که مقصود از تشکیل آن جلب منافع و تقسیم آن بین اعضا خود نباشد(

12- در صورتي كه مؤسسه غيرتجارتي در شهرستاني ديگر شعبه داشته باشد يك نسخه اضافي از مدارك فوق‌الذكر تهيه تا پس از ثبت به اداره ثبت شهرستان مربوطه ارسال گردد

مطالب مرتبط

ثبت موسسات غیر تجاری

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

ثبت شرکت در ترکیه فوائد ثبت شرکت در

 لینک
ثبت شرکت در ترکیه فوائد ثبت شرکت در

ثبت شرکت در ترکیه


فوائد ثبت شرکت در ترکیه

اقتصاد رو به رشد ترکیه ، در جذب سرمایه گذاران بسیار تاثیر داشته است . یکی از زمینه های مهم برای سرمایه گذاری خرید ملک در ترکیه است . اما تاجران ایرانی با ثبت شرکت در ترکیه نیز به بازار ترکیه راه یافته اند و از این راه کسب درآمد می کنند .

با ثبت شرکت در ترکیه قادر خواهید بود تا تجارت خود با کشورهای مختلف را از طریق این شرکت ها انجام دهید. اصولا اتباع خارجی برای انجام هر گونه فعالیت تجاری در ترکیه (حتی باز کردن یک سوپر مارکت و یا یک رستوران) نیاز به تاسیس یک شرکت دارند .

انواع شرکت در ترکیه

company_registered_in_turkey1-turkeythmb

در ترکیه انواعی از شرکت وجود دارند که تابع قانون تجارت این کشور نبوده و فاقد شخصییت حقوقی اند که این نوع از شرکت ها اساسا موضوع این نوشتار نیستند .از آنجا که معمولا ۹۰ درصد شرکت هایی که ایرانیان در ترکیه تاسیس می نمایند شرکت هایی با مسئولیت محدود می باشند لذا در اینجا بدون شرح جزییات ، فقط اشاره ای اجمالی به ویژگی های انواع رایج شرکت ها می نماییم :

شرکت با مسئولیت محدود: شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه حداقل با دو و حداکثر با ۵۰ شریک قابل ثبت است ( البته طبق قانون جدید شرکت با مسئولیت محدود حتی با یک سهامدار نیز قابل ثبت است ) و مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی‌های شرکت محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت می باشد. به زبان ساده‌تر در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند جوابگوی طلبکاران باشد تنها سرمایه سهامداران از بین می رود و طلبکاران نمی‌توانند باقیمانده مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت مطالبه کنند. حد اقل سرمایه برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود ۵۰۰۰ لیره ترک میباشد و هر نوع تغییر و انتقال سهم الشرکه شرکا باید در دفتر خانه رسمی انجام شود.

شرکت سهامی(خاص- عام): تاسیس این نوع شرکت نیازمند حداقل ۵ شخص حقیقی و یا حقوقی است. شرکا در قبال دیون و قروض شرکت به اندازه سهم اشان مسئولند. در شرکت ها ی سهامی سرمایه باید به قسمت های مساوی تقسیم شده باشد و هر یک از اجزاء تقسیم را سهم گویند. شرکاء لازم نیست که هر یک فقط یک سهم داشته باشند بلکه هر شریک می تواند به هر مقدار که بخواهد سهم بخرد. بر اساس قانون تجارت ترکیه جلسات مجمع عمومی باید با حضور نمایندگانی از وزارت بازرگانی ترکیه برگزار شود.

شرکت های سهامی به دو نوع تقسیم میشود:

– شرکت سهامی خاص: شرکت های هستند که تعداد سهامداران آن زیر ۲۵۰ نفر میباشند.

– شرکت سهامی عام : شرکت های هستند که تعداد سهامداران آن بیش از ۲۵۰ نفر میباشند. شرکت تضامنی شرکتی است که تحت اسم مخصوصی بین دو یا چند شخص حقیقی با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود و اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض شرکت کافی نباشد ٬هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض می‌باشند. شرکت مختلط در این نوع شرکت یک یا چند نفر شریک، ضامن تمام دیون و دارای سهم الشرکه می باشند ودیگر شرکا در مقابل دیون شرکت فقط به نسبت سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند. اشخاص حقوقی نمی توانند جزو شرکاء ضامن باشند. مقبولترین و بیشترین انواع شرکت که در ترکیه ترجیح داده میشود به ترتیب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص میباشد. موسسات مالی (صرافی) تاسیس این گونه موسسات مالی در قالب یک شرکت سهامی ممکن میباشد. لیکن تاسیس این نوع موسسات مستلزم اخذ مجوز از سازمانهای مربوطه است که این سازمان ها فعلا مجوز صادر نمیکنند. با این وجود تاسیس این گونه موسسات مالی با راه کار ویژه ای و به صورتی کاملا قانونی مقدور است که در صورت مراجعه دوستان متقاضی همکاری لازم به عمل خواهد آمد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه :

1.اصل پاسپورت هر یک از شرکاء با اعتبار بيشتر از 6 ماه

2.دو قطعه عکس 4 × 3

رنگي – زمينه روشن

3.چند نام انتخابی مناسب برای شرکت تركيه

4.زمینه فعالیت شرکت در تركيهاساسنامه

5.تعیین درصد سهام هر یک از شرکای شرکت در تركيه

6.تعیین مدیر شرکت یا هر دو شريک

7.تعیین آدرس دفتر شرکت در ترکیه هزینه اجاره دفتر در ترکیه از 300000 تومان در ماه شروع می شود

مدير شرکت میتواند با داشتن وکالت کاری از شریک دیگر در ایران,به تنهایی به کشورترکیه برود.

اجاره کردن محل کار در تركيه جهت ثبت شرکت الزامی است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

مزایای ثبت شرکت در چین چین با داشتن

 لینک
مزایای ثبت شرکت در چین چین با داشتن

مزایای ثبت شرکت در چین


چین با داشتن بیش از ۲۰% اقتصاد جهان و بیش از ۱۸۰۰۰ کیلومتر مرز ساحلی هم اکنون به عنوان غول اقتصادی دنیا مطرح است، این کشور که از لحاظ اقتصادی و سیاسی روابط بسیار خوب و مستحکمی با کشور عزیزمان ایران را دارد پذیرای بیشترین سرمایه گذار خارجی در آسیاست. از این رو ثبت شرکت در چین یکی از افق‌های پیش‌ روی اکثر بازرگانان بین المللی و صاحبان مشاغل بزرگ در ایران است. اگرچه ثبت شرکت در چین بدون شناخت عمیق از این کشور می‌تواند چالش برانگیز باشد.

روشهای مختلفی برای ثبت شرکت در چین وجود دارد که در ادامه به تفکیک به آن پرداخته می‌شود و مزایا و معایب هرکدام برشمرده خواهد شد.

1. دفتر نمایندگی در چین (Representative Office):

دفتر نمایندگی شرکت در چین محلی است به نمایندگی از شرکت مادر که روابط بین شرکت مادر و دفتر نمایندگی را مدیریت می‌کند.

شرکت مادر خارجی باید سابقه‌ای بیش از ۲ سال فعالیت را داشته باشد. یک دفتر نمایندگی به عنوان یک نهاد مجزای قانونی شناخته نمی‌شود، نمی‌تواند هر فاکتوری را صادر کند و هر درآمدی را بدون مالیات متعلق به خود بداند. تمامی هزینه‌های یک دفتر نمایندگی باید توسط شرکت مادر تامین شوند.

اما به هر حال یک دفتر نمایندگی می‌تواند حساب بانکی مجزا داشته باشد و برای حفظ ارتباط با مشتریان به استخدام نیروی محلی بپردازد.

2. شرکت تماما خارجی (Wholly Owned Foreign Enterprises)

WOFE یک شرکت مسئولیت محدود با سرمایه گذاران ۱۰۰% خارجی است. این نوع شرکت محبوب‌ترین نوع شرکت در میان سرمایه گذارانی است که تمایل دارند در یکی از زمینه‌های زیر به فعالیت بپردازند:

• تجارت

• تولی

• گسترش نرم افزار

• خدمات مشاوره‌ای و مدیریتی

• سایر فعالیت‌های سود ده.

بسیاری از شرکت‌های خارجی این نوع شرکت را انتخاب می‌کنند؛ به دلیل اینکه این نوع شرکت امکان این را به آن‌ها خواهد داد که ۱۰۰% سهام را به نام سهامداران خارجی ثبت کنند.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در چین

• درخواست کتبی ثبت شرکت در چین

• گزارش امکان سنجی

• مدارک مربوط به تامین بودجه ثبت شرکت در چین از منابع خارج از چین

• اسامی افرادی که قرار است در هیئت مدیره فعالیت کنند

• مدارک قانونی افراد سرمایه گذار

• جوابیه کتبی از جانب دولت محلی که در آن محل شرکت قرار است بر پا شود

• لیست وسایلی که قرار است به چین وارد شود

• سایر مدارکی که ممکن است مورد نیاز باشد

مدارک مورد نیاز برای اداره مالیات

• افتتاح حساب بانکی

• درخواست کاهش میزان مالیات، معافیت یا باز پرداخت

• درخواست افزایش زمان پرداخت

• خرید برگه‌های فروش

• در خواست اتمام یا تعلیق فعالیت

• سایر اموری که به مالیات مربوط شوند

تمامی کارگران و کارمندان شرکت خارجی می‌بایستی بطور جداگانه نسبت به پرداخت مالیات خود اقدام کنند. مواردی نظیر ماشین آلات، وسایط نقلیه، مواد خام و... که جهت تولید محصولات وارد چین شوند از پرداخت مالیات معاف و یا مالیات آنها کاهش خواهد یافت.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

چگونه شرکت دانش بنیان ثبت کنیم 1-1. مراحل

 لینک
چگونه شرکت دانش بنیان ثبت کنیم 1-1. مراحل

چگونه شرکت دانش بنیان ثبت کنیم


1-1. مراحل ثبت نام شرکت­ها برای دانش بنیان شدن چیست؟

پاسخ: در ابتدا شرکت می بایست به سایت www.daneshbonyan.ir مراجعه کرده و پس از مطالعه آئین­نامه­ها و قوانین و در صورت دارا بودن شرایط مندرج در آئین نامه در قسمت «مصوبات کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و نظارت بر اجراء»، در سامانه ارزیابی شرکت­ها و موسسات دانش­بنیان (http://www.reg.daneshbonyan.ir) ثبت نام نمایند.


1-2. براي تاسيس يک شرکت یا موسسه دانش بنيان، چه باید کرد؟

پاسخ: شرکت ها و موسسات باید بصورت عادي در اداره کل ثبت شرکتهاي سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت شوند و در هنگام ثبت، هيچ تفاوتي بين شرکت­ها وجود ندارد.

شرکتهاي متقاضي پس از توليد کالاها و خدمات دانش بنيان يا ارايه نمونه آزمایشگاهی (براي شرکتهاي نوپا)، بر مبناي آيين­نامه مصوب کارگروه، ارزيابي شده و براي يک مدت محدود مي­توانند از تسهيلات و مزاياي قانون استفاده کنند و براي تمديد زمان استفاده از مزاياي قانون، بايد دوباره ارزيابي شوند.


1-3. آیا می توان از ابتدا شرکت را به عنوان شرکت و یا موسسه دانش بنیان در اداره کل ثبت شرکت­ها سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت نمود؟

پاسخ: خیر، ثبت شرکت­ها و موسسات دانش بنیان همانند دیگر شرکت ها و موسسات خواهد بود و شرکت متقاضی پس از ثبت شرکت در اداره کل ثبت شرکت­ها، وارد فرآیند ارزیابی شرکت­ها می­شود.


1-4. شركت دانش بنيان به چه شركتي گفته مي‌شود؟

پاسخ: شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم­افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری­سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری­های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم­افزارهای مربوط تشکیل می­شود و بر اساس معیارهای مورد نظر آیین­نامه، به تایید کارگروه می­رسد.


1-5. آیا ثبت نام اشخاص حقیقی در سامانه امکان­پذیر است؟

پاسخ: خیر، لازم است فرد ابتدا به صورت حقوقی شرکت یا موسسه­ای را در اداره ثبت شرکت­ها به ثبت برساند و بعد از اخذ شناسه ملی شرکت نسبت به ثبت نام شرکت در سامانه شرکت­های دانش بنیان جهت ارزیابی اقدام نماید.


1-6. شناسه ملي اشخاص حقوقي را چگونه مي­توان پيدا نمود؟

پاسخ: متقاضيان مي­توانند به سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور با آدرس (http://www.ilenc.ir) مراجعه نمايند و با جستجوي اسم شركت يا موسسه، شناسه ملي اشخاص حقوقي را دريافت و در سامانه وارد نماييد.


1-7. آیا یک تیم شامل چند نفر از افراد متخصص (هسته فناور یا واحد فناور) که در یک مرکز رشد مستقر است، مشمول استفاده از مزایای قانون می‌شود؟

پاسخ: قانون مختص به حمایت از شرکت‌های ثبت شده رسمی است و هسته فناور یا واحد فناور، پس از ثبت رسمی حقوقی می‌تواند بلافاصله تقاضا داده و ارزیابی شود. لذا قبل از ثبت رسمی شرکت، امکان ارایه تقاضا و استفاده از حمایت‌های قانون وجود ندارد.


1-8. شرکت چه کسی را به عنوان رابط در سامانه ثبت کند و اگر شرکت اقدام به ثبت نام اولیه نموده باشد، اما بعد از پنج ساعت ایمیل فعال­سازی به رابط و یا مدیرعامل ارسال نگردد، چه اقدامی باید صورت پذیرد؟

پاسخ: رابط شرکت شخصی است که برقراری ارتباط از جانب دبیرخانه کارگروه با ایشان به راحتی امکان­پذیر باشد و از کلیه اطلاعات و فرآیندهای شرکت مطلع باشد. همچنین اگر رابط شرکت اقدام به ثبت نام اولیه نمود و پس از پنج ساعت ایمیل فعال­سازی برای وی ارسال نگردید، لازم است که دوباره اقدام به ثبت نام نماید.


1-9. آیا شرکتی که قسمتی از سهام آن متعلق به شخص حقیقی با تابعیت غیرایرانی باشد می­تواند از حمایت­های قانونی مربوط به شرکت­های دانش بنیان استفاده نماید؟

پاسخ: بله، این شرکت­ها هیچ ممانعتی برای ثبت نام و استفاده از حمایت­ها و تسهیلات قانونی شرکت­های دانش­ بنیان ندارند.


1-10. سهام بی نام چیست؟

پاسخ: در صورت بی‌نام بودن سهام در شرکت‌های سهامی، نام و مشخصات دارنده سهم بر روی ورقه سهم درج نمی‌شود و سهم بی‌نام به صورت سند در وجه حامل تنظیم و مالک، دارنده آن شناخته می‌شود، مگر خلاف آن ثابت گردد. برای نقل و انتقال سهام بی‌نام نیازی به ثبت آن توسط صاحب سهم یا وکیل او در دفاتر شرکت نیست. اگر شرکت فاقد سهام بی نام است در قسمت ثبت اطلاعات مربوط به سهام بی نام صفر را وارد نماید.


1-11. آیا دانشگاه­ها امکان مشارکت در تأسیس و اداره شرکت­های دانش بنیان را دارند؟

پاسخ: بر اساس ماده 43 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت - مصوب 4/12/93، دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی (دولتی و غیردولتی) مجازند با ایجاد و مشارکت در شرکتهای دانش‌بنیان که حداکثر چهل ‌و نه درصد (49%) سهام آن متعلق به دانشگاهها، مؤسسات پژوهشی و دیگر واحدهای دولتی و مابقی سهام متعلق به اعضای هیأت‌‌‌‌علمی و دانشجویان و سایر سهامداران بخش خصوصی است، نتایج تحقیقات اعضای هیأت‌‌‌‌علمی و دانشجویان خود را تجاری‌سازی نمایند.


1-12. آيا شركتهاي دولتي يا متعلق به بخش عمومي هم حق استفاده از حمايتهاي قانون دانش بنيان را دارند؟

پاسخ: شرکتهای دولتی، مؤسسات ونهادهای عمومی غیر دولتی و نیز شرکت­ها و مؤسساتی که بیش از پنجاه درصد (50%) از مالکیت آنها متعلق به شرکت­های دولتی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی باشد، مشمول حمایتهای این قانون نیستند.


1-13. فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی چیست؟

پاسخ: 1 – شهرداری‌ها و شرکتهای تابعه آنان مادام که بیش از 50 درصد سهام و سرمایه آنان متعلق به شهرداری‌

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

شرایط تاسیس موسسات فرهنگ هنری تک منظوره مؤسسات

 لینک
شرایط تاسیس موسسات فرهنگ هنری تک منظوره مؤسسات

شرایط تاسیس موسسات فرهنگ هنری تک منظوره


مؤسسات فرهنگی و هنری تشکیلاتی است که با اهداف و مقاصد فرهنگی و هنری اعم از انتفاعی یا غیر انتفاعی (بر طبق ماده ٥٨٤ قانون تجارت و آئین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و مؤسسات غیر تجاری مصوب ١٣٣٧) به مسئولیت اشخاص حقیقی یا حقوقی اعم از دولتی، عمومی و خصوصی، افراد واجد شرایط برای فعالیت در یک یا چند قلمرو فرهنگی، هنری سینمایی و مطبوعاتی با سرمایه ایرانی تشکیل می‌دهند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز تأسیس، نظارت بر فعالیت ها و انحلال آنها را صادر می‌کند.

الف) شرایط‌ متقاضی :

١- معرفی حداقل ٣ نفر به عنوان اعضاء هیأت مؤسس برای مؤسسه چند منظوره و دو نفر برای مؤسسه تک منظوره

٢- افراد متأهل حداقل باید ٢٥ سال و افراد مجرد حداقل ٢٧ سال داشته باشند.

٣- داشتن مدرک کارشناسی یا معادل آن (حداقل)

٤- داشتن صلاحیت علمی و تخصصی و سوابق فرهنگی و هنری متناسب با موضوع فعالیت

٥- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا برگ معافیت دائم

٦- نداشتن سوءپیشینه کیفری به تأیید مراجع ذیصلاح و برخورداری از حسن شهرت

٧- مهجور نبودن و نداشتن ورشکستگی به تقلب و تقصیر

٨- داشتن امکانات کافی و مناسب

٩- داشتن سابقه مؤثر فعالیت در مؤسسات و مراکز فرهنگی چند منظوره

ب ) مدارک ‌مورد نیاز :

١- تکمیل درخواست تأسیس و معرفی مدیر مسئول

٢- کامل کردن پرسشنامه مشخصات انفرادی (برای همه اعضای هیأت مؤسس)

٣- تصویر از همه صفحات شناسنامه و کارت ملی (رونوشت برابر با اصل)

٤- تصویر گواهی انجام خدمت وظیفه عمومی یا داشتن برگ معافیت دائم (رونوشت برابر با اصل)

٥- اصل گواهی مبنی بر نداشتن سوءپیشینه کیفری مؤثر برای همه‌ِ اعضای مؤسس و عدم اعتیاد به مواد مخدر برای مدیر مسئول

٦- تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا معادل آن (مدرک کارشناسی یا بالاتر) رونوشت برابر با اصل

٧- ٧ قطعه عکس ٤×٣ جدید و پشت نویسی شده

٨- یک نسخه اساسنامه به انضمام صورت جلسات انتخاب ارکان اصلی

٩- ارائه سوابق مؤثر و مستند در حوزه فعالیت‌های پیشنهادی

شایان ذکر است کلیه تصاویر مدارک از قبیل: شناسنامه، کارت پایان خدمت و ... از ٢/١ کاغذ A٤ کوچکتر نبوده و فتوکپی مدارک تحصیلی از یک صفحه کاغذ A٤ بزرگتر نباشد

ج ) گردش کار در اداره ‌کل :

١. ارائه تقاضای کتبی با ذکر اهداف و موضوع فعالیتهای پیشنهادی و فرم مشخصات فردی اعضای موسس به همراه سوابق فرهنگی هنری مرتبط با موضوع پیشنهادی

٢. بررسی اولیه سوابق متقاضیان توسط کارشناس موسسات و سپس شورای اداره کل انجام خواهد شد و در صورت تأیید، ثبت تقاضای کتبی امکان پذیر خواهد بود.

٣. مراجعه متقاضی به این اداره کل جهت دریافت نتیجه شورا و دریافت اطلاعات در خصوص ارائه مدارک و تکمیل صورتجلسه‌های تأسیس، مجمع عمومی و هیات مدیره به همراه اساسنامه

٤. پس از تکمیل پرونده، معرفی اعضای هیأت مؤسس به حراست اداره کل جهت استعلام (روزهای زوج)

٥. پس از پاسخ استعلام حراست ، معرفی متقاضیان به اداره تشخیص هویت جهت گواهی عدم سوءپیشینه همه ی موسسین و عدم اعتیاد مدیر مسئول

٦. استعلام از محل خدمت افراد

٧. مصاحبه (شورای نهایی)

٨. در صورت پاسخ مثبت شورا، معرفی به اداره نظارت بر اماکن عمومی از سوی حراست اداره کل

٩. در صورت پاسخ مثبت اماکن، معرفی به اداره ثبت شرکت‌ها

اساسنامه اصلاح شده و نهایی (سه نسخه)
صورتجلسه مجمع عمومی اصلاح شده و نهایی (سه نسخه)
صورتجلسه هیات مدیره اصلاح شده و نهایی (سه نسخه)

١٠. ارائه ی مدارک زیر پس از ثبت موسسه به کارشناس موسسات

ارائه تصویر اساسنامه ممهور به مهر اداره ثبت
تصویر صورتجلسات مجمع عمومی و هیأت مدیر ممهور به مهر اداره ثبت
تصویر روزنامه رسمی و محلی مبنی بر ثبت اولیه

موسسات تک منظوره فقط می توانند یکی از موضوعات عمومی یا یکی از موضوعات آموزشی را برای فعالیت انتخاب کنند .

موسسات تک منظوره ای که با موضوع آموزشی تشکیل پرونده داده‌اند باید پس از این مرحله، نسبت به مراجعه به بخش آموزش اداره کل و فعال سازی واحد آموزشی خود اقدام نمایند.

پروانه موسسات تک منظوره، بعد از فعالیت شش ماهه موسسه و ارائه گزارش عملکرد (بروی سربرگ موسسه) به همراه مستندات کامل، یک قطعه عکس ٤×٣ و در خواست مدیر مسئول، مبنی بر صدور پروانه تأسیس، صادر خواهد شد.

ضمیمه

راهنمای انتخاب زمینه‌های فعالیت مؤسسه فرهنگی هنری (به منظور درج در اساسنامه)

متقاضی محترم؛

لطفاً ضمن مطالعه برخی از فعالیت های فرهنگی هنری که مطابق با وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، با رعایت نکات ذیل و پس از انتخاب تعداد محدودی از آنها، زمینه فعالیت های انتخاب شده در بند ٨ اساسنامه درج شود :

موضوع فعالیت های انتخاب شده به ویژه در بخش دوم در زمینه «فعالیت های خاص» متناسب با یکی از موارد ذیل باشد:

الف- آشنایی اعضاء با یکی از فعالیت های : فرهنگی، هنری، سینمایی، مطبوعاتی و آموزشی.

موضوع فعالیت ها مطابق با اهداف و برنامه های پیش بینی در اساسنامه باشد.

سرمایه، امکانات لازم و نیروی انسانی برای اجرای فعالیت های در نظر گرفته شده مناسب باشد و فعالیت هایی انتخاب شود که مؤسسین از عهده تأمین سرمایه لازم برای راه اندازی آنها برآیند.

ارتباط منطقی و همگون بین زمینه فعالیت های انتخابی وجود داشته باشد.

تأکید می شود فعالیت های انتخابی به ترتیب اولویت برنامه ریزی اجرایی درج شده و زمینه های اصلی مورد نظر در ابتدا آورده شود.

هر زمینه فعالی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

ثبت شرکت طراحی سایت برای ثبت شرکت طراحی

 لینک
ثبت شرکت طراحی سایت برای ثبت شرکت طراحی

ثبت شرکت طراحی سایت


برای ثبت شرکت طراحی وب سایت در قدم اول می بایست یک شرکت ثبت کرد که اصولا ثبت شرکت طراحی سایت در قالب شرکت مسئولیت محدود از رایج ترین انواع این نوع ثبت است. سپس با مراجعه به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان و یا شهرستان محل سکونت مجوز فعالیت خود را اخذ نمود و فعالیت خود را آغاز نمود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت طراحی سایت

1- کپی مدارک شناسایی اعضاء

2-گواهی عدم سوء پیشینه از کلیه اعضاء


جهت ارتباط با مسئول بخش مربوطه با شماره 02632401712 تماس حاصل فرمایید.
و یا از طریق پر کردن فرم لینک مشاوره آنلاین منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
مشاوره ثبتی شما
عاشقعاشق
مشاوره ثبتی شما

شرایط تاسیس شرکت گردشگری آيين نامه نظارت بر

شرایط تاسیس شرکت گردشگری آيين نامه نظارت بر

شرایط تاسیس شرکت گردشگری


آيين نامه نظارت بر تأسيس و فعاليت دفتر هاي خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي

ماده 1 : خدمات مسافرتي به دو نوع تقسيم مي شود :

الف ـ تنظيم برنامه مسافرتهاي هوايي به طور مستقيم يا غير مستقيم ‌به منظور فروش بليت مسافرتهاي هوايي ، ذخيره جا ، با رعايت قوانين و مقرارت و دستورالعمل هاي سازمان .

ب ) انجام خدمات لازم در زمينه ايرانگردي و جهانگردي ، تنظيم مسافرت گروهها و گشتهاي داخلي و خارجي با وسايل زميني ، دريايي ، هوايي و به طور كلي هر گونه فعاليت و خدمات ايرانگردي و جهانگردي با رعايت قوانين و مقرارت و دستورالعملهاي وزارت .

ماده 2‌: الف ) هر شخص حقيقي و حقوقي ، در صورتي كه بخواهد فقط به انجام خدمات مسافرت هوايي مندرج در بند (الف) ماده (2) اقدام نمايد ، بايد با رعايت قانون هواپيمايي كشور ـ مصوب 1328 با اصلاح بعدي ـ و مفاد اين آيين نامه ، پروانه لازم را براي اشتغال از سازمان تحصيل نمايد . ب ) هر شخص حقيقي يا حقوقي در صورتي كه بخواهد فقط به انجام خدمات ايرانگردي و جهانگردي موضوع بند (ب) ماده (2) اين آيين نامه اقدام نمايد ، بايد با رعايت قانون « اهداف و وظايف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي » ـ مصوب 1365 ـ و مفاد اين آيين نامه ، پروانه لازم را براي اشتغال از وزارت تحصيل نمايد .

ماده 3: شرايط عمومي داوطلبان پروانه تاسيس دفتر خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي :

الف ) تابعيت ايراني .ب) متدين به دين مبين اسلام يا ساير اديان شناخته شده در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران .پ ) داشتن اهليت قانوني ، مشهور نبودن به فساد و نداشتن پيشينه محكوميت كيفري كه موجب سلب حقوق اجتماعي باشد و عدم اعتياد به مواد مخدر . ت ) دارا بودن دست كم ، گواهي كارشناسي .ث ) انجام خدمت نظام وظيفه يا معافيت دايم .

ج ) نداشتن مشاغل يا عضويت در سازمانهايي كه طبق مقررات مربوط موجب تحكيم مباني رژيم گذشته بوده يا ضديت با جمهوري اسلامي ايران تلقي شود . همچنين نداشتن هر گونه پيشينه همكاري با ساواك منحله و گروههاي ملحد ، محارب و غير قانوني . چ ) ارائه محل مناسب براي دفتر خدمات مسافرت هوايي يا جهانگردي كه بتواند در آن به گونه اي شايسته ، فعاليت خود را انجام دهد . مكان ياد شده بايد از نظر موقعيت محل ، مساحت و وسايل كار به تشخيص كميته فني ، مناسب با فعاليتي كه دارنده پروانه بر عهده دارد باشد . ح ) تسليم تضمين قابل قبول از قبيل ضمانت نامه بانكي ـ به مبلغ پنجاه ميليون ( 50.000.000) ريال كه هر سال نيز قابل تمديد باشد ـ در وجه سازمان به منظور حسن انجام كار و تضمين تعهدهاي دارنده پروانه ، مبلغ تضمين به تشخيص كميته فني هر سه سال يكبار با توجه به شاخص قيمتهاي كالاها و خدمات كه از طرف بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران منتشر مي گردد ، تغيير مي يابد و تعيين مي شود .

تبصره 1- ايثارگران براي تأسيس دفتر خدمات مسافرت هوايي يا جهانگردي ، در صورت دارا بودن شرايط مندرج در اين آيين نامه ، حق تقدم دارند .

تبصره 2- داوطلبان بومي براي تأسيس دفترهاي خدمات مسافرت هوايي يا جهانگردي در شهرستانها با شرايط مساوي در اولويت قرار دارند .

تبصره3- اشخاص حقوقي داوطلب تأسيس دفتر خدمات مسافرت هوايي يا جهانگردي بايد داراي شرايط زير باشند :

الف ـ تمام سهام شركت با نام و متعلق به اتباع ايراني باشد . ب ـ اقامتگاه قانوني شركت در ايران باشد .

ماده 4 : تضمين ياد شده در ماده (3) فقط براي پرداخت ديون مورد اختلاف مربوط به شغل دارنده پروانه دفتر خدمات مسافرت هوايي يا جهانگردي به تشخيص كميته فني قابل استفاده مي باشد . در صورتي كه تمام يا قسمتي از تضمين مورد استفاده قرار گيرد ، كميته فني مراتب را به وسيله نامه سفارشي به دارنده پروانه اطلاع خواهد داد . دارنده‌پروانه مكلف است ظرف يك ماه از تاريخ دريافت نامه سفارشي ، تضمين را با اضافه كردن ده درصد ( 10%) مبلغ استفاده شده ، تأمين و تكميل كند .

ماده 5 : اصلاحي مصوب 19/4/1373 – در صورتي كه درخواست كننده پروانه شخص حقيقي باشد بايد دست كم يك نفر را حسب نوع فعاليت به عنوان مدير فني و چنانچه شخص حقوقي باشد ، بايد علاوه بر مدير فني يك نفر را به مدير عالم دفتر خدمات مسافرت هوايي يا جهانگردي ، حسب مورد به سازمان معرفي نمايد .

شرايط مدير عامل و مدير فني به شرح زير مي باشد : تبصره 1- مدير عامل و مدير فني علاوه بر شرايط عمومي بايد داراي شرايط اختصاصي :

1- داراي 25 سال سن بوده

2-آشنايي كامل به يكي از زبانهاي خارجي ( ترجيحاً انگليسي ) داشته .

3- حداقل 5 سال سابقه كار مفيد در امور مربوط به ترابري هوايي و جهانگردي و يا گواهينامه فارغ التحصيلي از آموزشگاهها و مدارس حرفه اي خدمات مرتبط با موضوع را داشته باشند .

چنانچه فرد متقاضي خود مديريت دفتر خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي باشد داشتن شرايط مذكور الزامي است .

تبصره 2 ـ تشخيص و تحقق شرايط مندرج در تبصره (1) اين ماده به عهده كميته فني است .

تبصره 3 ـ جانبازان بيش از 50 درصد جانبازي ، آزادگان ( داراي حداقل 2 سال اسارت ) رزمندگاني كه بيش از 2 سال داوطلبانه در جبهه هاي حق عليه باطل حضور داشته اند و بستگان درجه يك شهدا و مفقودين جنگ تحميلي ( پدر ـ مادر ـ همسر ـ فرزندان ) به شرط گذراندن دوره هاي آموزشي سه گانه ( مقدماتي ـ متوسطه ـ عالي ) از شرط كار مفيد مندرج در تبصره (1) ماده فوق الذكر معاف بوده و مي توانند خود را به عنوان مدير عامل يا مدير فني حسب مورد به سازمان معرفي نمايند .

تبصره 4 ـ در شهرستانهاي درجه (3 و 4 و 5 ) مدير عامل و مدير فني به شرط گذراندن دوره هاي آموزشي فوش بليت ( مقدماتي ـ ‌متوسطه ـ عالي ) از شرط كار مفيد مندرج در تبصره (1) ماده مذكور معاف مي باشند .

ادامه مطالب در http://www.taksafir.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید