بیا با هم یک تصویر زیبای دیگر از عشق بکشیم ، تصویری مثل آن نقاشی دیروز
تا به یادگار بماندو این یادگاری مثل یک خاطره بماند ، تا ما نیز مثل خاطره ها باشیم ، نه خاطره ای از گذشته ، خاطره هایی شیرین از هر روز زندگی مان که همیشه تا ابد در قلبمان به یادگار بماند!
بروز رسانی 
❤II-ʐǟɦʀǟ-II❤
خنگخنگ
❤II-ʐǟɦʀǟ-II❤

Check out randomly whether you have been alike to whom you

Check out randomly whether you have been alike to whom you hate or not. ‏

هر چند وقت یک بار چک کنید ‏ببینید شبیه اونایی که ازشون بدتون میاد نشده باشین.

یادگـــارماندگـــار
مشاهده همه ی 45 نظر
مــحـمّــد
مــحـمّــد

پیام معنوی تنهایی یعنی

پیام معنوی


تنهایی یعنی ...

تنهایی یعنی کسی نباشد از رنج‌هایت برایش بگویی، یا شادی‌هایت را به او ابراز کنی. خدا گاهی عمداً انسان را تنها می‌گذارد تا با خودش مناجات کنیم.
مناجات با خدا | مناجات با خدا در تنهایی، ایمان را افزایش می‌دهد و خدا را برایمان ملموس می‌کند؛ کسی که سحرها با خدا مناجات دارد، هیچگاه تنهایی را حس نخواهد کرد.

سحر، بهترین زمان تنهایی

هنگام تنهایی بهتر می‌توان خود را یافت، همچنان‌که بیشتر می‌شود خود را باخت. هنگام تنهایی زمان جمع آوری امتیازات کلان و نیز زمان از دست دادن امتیازات فراوان است. بهترین زمانِ تنهایی، برای به دست آوردن امتیازات فراوان، سحر است. سحر می‌توان تنها با مرور آرزوهای خوب به خیلی جاها رسید.

اثر درک محبت اولیاء خدا به ما

خدا برای اینکه تاثیر کلام اولیاء خودش را به بالاترین حد برساند، آنها را بسیار عاطفی و علاقه‌مند به بندگان خود آفریده است. اگر ما به محبت اولیاء خدا به خودمان پی ببریم، دیگر از تنهایی بیرون خواهیم آمد و از قدرت روحی بالایی برخوردار خواهیم شد و وجودمان سرشار از عاطفه خواهد شد.

فرار از تنهایی

انسان برای فرار از تنهایی، با دیگران ارتباط برقرار میکند و حتی عاشق میشود. ارتباط عاشقانه یعنی عمیقاً تنها نبودن. خودخواهی دیگران، ما را تنهاتر میکند و غم تنهایی را افزایش میدهد.ولی تمام آدمها کم و بیش خودخواهند و دست خودشان هم نیست.تنها ارتباط با خداست که تنهایی را ازبین میبرد.

از تنهایی خارج خواهیم شد

وابستگی به هر چیزی برای انسان ضرر دارد. چه انسان آن را داشته باشد و چه نداشته باشد. تنها وابستگی مفید در عالم، وابستگی به خدا و اولیاء خداست. اگر علاقه خود را به خدا و اولیائش در حد وابستگی بالا ببریم،تازه طعم زندگی و عشق را خواهیم چشید و از تنهایی و افسردگی خارج خواهیم شد.

تنهایی‌های انسان‌

انسان موجودی تنهاست و نمی‌تواند تنهایی‌اش را جز با خدا برطرف کند. بهترین رفاقت‌ها با آدمها در این دنیا، در نهایت طوری می‌شود که باز انسان به تنهایی خود بازمی‌گردد. تنهایی انسان تقصیر کسی نیست، نباید دنبال مقصر بگردیم. انسان فقط با خدای خودش انس می‌گیرد و از تنهایی بیرون می آید.

تنهایی‌های اهل گناه‌

راه توبه برای این باز است که انسان در این دنیا در حال تمرین و امتحان است و الا معصیت پروردگار عالم به هیچ وجه جبران‌پذیر نیست. انسان گناهکار خیلی تنهاست چرا که تمام کائنات، عاشق پروردگارند و با گناهکار دشمن می‌شوند. همانطور که کائنات با انسان مطیع خدا دوستی می‌کنند.

از تنهایی گله نکنیم

انسان موجودی تنهاست. کسی نمی‌تواند از تنهایی و غربت ذاتیش رهایی پیدا کند. خانواده و رفقا تا حدی می‌توانند این تنهایی و غربت را برطرف کنند ولی هیچگاه به طور کامل غربت انسان زائل نمی‌شود. خدا انسان را طوری آفریده که تنهاییش فقط با خدا برطرف بشود. از غربت و تنهایی گله نکنیم و آن را تقصیر این و آن نیندازیم.

نترسیدن از خدا سرآغاز تنهایی

ترس از خدا انسان را به سوی خدا فراری میدهد و او را در آغوش خدا قرار میدهد آنگاه شروع انس و محبت خدا و آغاز چشیدن گرمای مهربانی خداست نترسیدن از خدا سرآغاز تنهایی و بی پناهی است و سرمای دوری از خدا را در قلب انسان نهادینه میکند به صورتی که انسان هیچگاه این گرما را تجربه نمیکند.

در تنهایی خود را ببینیم

یکی از راههای خودشناسی، خلوت است. انسان خود را در شلوغیها و مشغولیتهای فراوان گم میکند. تلقی دیگران از او بر او غالب میشود و خود واقعی خود را نمیشناسد. آدم گاهی باید در تنهایی ها خود را ببیند و درباره خود بیندیشد و با خدا که همیشه در تنهایی های ما حضور دارد درباره خودش گفتگو کند.

یادگـــارماندگـــار
نظرات برای این پست غیر فعال است
مــحـمّــد
مــحـمّــد

مجموعه مباحث منتشر شده از دیدگاه های علیرضا پناهیان با موضوع

مجموعه مباحث منتشر شده از دیدگاه های علیرضا پناهیان با موضوع تنهایی | برسی عوامل و ریشه های احساس تنهایی در انسان و ارائه راهکار برای مواجهه با آن.


تنها شدم؛ چون ایمان ندارم به مهربانی تو!

انسان در دنیا تنهاست. انسان در دنیا غریب است. ولی معنایش این نیست که خدا را ندارد، معنایش این است که فقط خدا را دارد!

ما انسان‌ها کلاً موجودات تنهایی هستیم. این احساس تنهایی حال آدم را بد می‌کند. این احساس تنهایی موجب می‌شود که آدم سوءظن پیدا بکند نسبت به محیط خودش، جهان خودش و فکر کند واقعاً کسی حمایتگر از او نیست. وقتی یک نفر از همه یک جورهایی تنهایی دید بُرید از همه، دیگر این آدم نسبت به فضای موجود، جهانی که دارد درش زندگی می‌کند بدبین می‌شود. شما این وسط بهش بگویی به خدا توجّه کن خدا به تو مهربان است خیلی سختش است بپذیرد. با اینکه این غربت ما در دنیا باید ما را می‌کشاند به سمت پروردگار عالم و با خدا تنهایی خودمان را از بین می‌بردیم. با اینکه این غربت یک فرصتی است که مشغول همدیگر نشویم، مشغول خدا بشویم. ولی انسان‌ها این وسط می‌مانند.

ما برعکس اینکه توی دنیا اگر تنهایی‌مان را حس کردیم باید برویم با خدا پیوند بخوریم و خدا را تنها پاسخ دهندۀ تنهایی خودمان ببینیم، برعکس اینجوری است که یک دفعه‌ای وقتی تنهازده می‌شویم، از تنهایی دچار رنج می‌شویم دیگر می‌زنیم به سیم آخر می‌گوییم هیچ‌کس ما را دوست ندارد.

چی‌کار کنیم ما وقت‌هایی که توی حادثه‌ها تنها می‌شویم تنهایی‌مان عامل کفرمان نشود؟ تنهایی‌مان عامل انکار مهربانی خدا نشود؟ تنهایی‌مان عامل احساس اینکه پشتیبان نداریم نشود؟ چی‌کار کنیم؟ تمرین تنهایی بکنیم و برای تمرین تنهایی هم نماز شب را توصیه کردند. بلند شو تنها، «الهی مَن لی غَیرُک»؛ این تنهایی داوطلبانه، این تنهایی برنامه‌ریزی شده، انگار تمرین می‌دهد به آدم، آدم در تنهایی‌هایش خدا را از دست ندهد. انگار یک عملیات باور خدا با من هست، خدا من را تنها نمی‌گذارد، خدا به من مهربان است، یک عملیات تلقینی سنگین در این معناست و بعد انسان قرص و محکم می‌شود. از تنهایی‌های زندگی هیچ‌وقت دچار منفی‌بافی نمی‌شود.

برای خودمان یک مهربانی‌ها، یک تنهایی‌هایی در آغوش مهربانی خدا داشته باشیم. تنهایی خودمان را با خدا پر بکنیم. در تنهایی‌ها در رنج تنهایی‌ها یک‌وقت از خدا نبُرّیم. تنهایی فلسفه‌اش این است که بگوییم «الهی مَن لی غَیرُک». اگر کسی از تنهایی تبدیل شد به یک آدم بد خُلق، یعنی تنهایی‌اش را با خدا پر نکرده.

یادگـــارماندگـــار
نظرات برای این پست غیر فعال است
مــحـمّــد
مــحـمّــد

مجموعه مباحث منتشر شده از دیدگاه های علیرضا پناهیان با موضوع

مجموعه مباحث منتشر شده از دیدگاه های علیرضا پناهیان با موضوع تنهایی | برسی عوامل و ریشه های احساس تنهایی در انسان و ارائه راهکار برای مواجهه با آن.


باید بهشون بگی!

رنج تنهایی را همه می‌کشند و گاهی از اوقات در اثر حوادث تلخی است که احساس تنهایی شدیدی بهمان دست می‌دهد. برای همه اینجوری پیش می‌آید. یک دفعه‌ای وقتی تنهازده می‌شویم، از تنهایی دچار رنج می‌شویم، دیگر می‌زنیم به سیم آخر می‌گوییم هیچ‌کس ما را دوست ندارد. وقتی یک نفر از همه یک‌جورهایی تنهایی دید شما این وسط بهش بگویی به خدا توجه کن خدا به تو مهربان است خیلی سختش است بپذیرد.

اگرچه اگر کسی تنهایی احساس کرد باید برود درِ خانۀ خدا. اگرچه اگر کسی تنها هم نبود باید تنهایی خودش را بفهمد برود درِ خانۀ خدا و تنهایی خودش را با خدا پر بکند. ولی ما این توصیه را نداریم که همدیگر را تنها بگذاریم. ما بهمان توصیه شده به همدیگر مهربانی کنیم. به همدیگر ابراز محبت کنیم.

هیچ‌وقت ما این توصیه را نداریم برای اینکه کسی مؤمن به خدا بشود و خدا را پشتیبان خودش ببیند دین دستور داده باشد آقا تنهایش بگذارید، آقا ولش کنید بگذارید رنج بکشد، آقا او را له کنید، بگذارید احساس تنهایی کند تا برود به سمت خدا. اصلاً یک همچین پیشنهادی ما نداریم. اسلامی که می‌فرماید اگر کسی را تعریف کنی عین این است که او را به قتل رساندی، همان اسلام می‌فرماید اگر به کسی علاقه داشتی بهش ابراز کن. بگذار طعم مهربانی را از این و آن بچشد تا مهربانی خدا را راحت‌تر باور کند. بگوید خدا هست.

در مصیبت‌ها چقدر سفارش شده بروید پیش مصیبت‌زده‌ها آنها را از تنهایی دربیاورید بیرون. نگذارید تنها بمانند. خصوصاً در غم‌ها. آمد پرسید از امام صادق(ع) یکی از مؤمنین عروسی بچه‌اش است. خب یک نفر دیگر از رفقایم هم هست کس‌اش فوت کرده، آن هم خب بهتر است بروم مستحب است بروم و عزادار را از غم دربیاورم بیرون. کدام را بروم؟ آقا فرمود آنی که مصیبت‌زده است برو. برو سراغ او، او را از تنهایی دربیاور. یک ذره ایمان داشته باشد تو یک رسیدگی بکنی، می‌گوید خدایا تو چقدر مهربان هستی، من را تنها نگذاشتی.

بی‌دریغ به همدیگر مهربانی کنیم تا آدم‌ها یاد مهربانی خدا بیفتند. حالا اگر ذوی‌الحقوق باشند که دیگر هیچی، اصلاً واجب اندر واجب اندر واجب است. گاهی آدم همسرش را از تنهایی دربیاورد، از اعتکاف توی مسجدالحرام بالاتر است ثواب‌اش.

اگر به کسی علاقه داشتی بهش ابراز کن. بگذار طعم مهربانی را از این و آن بچشد تا مهربانی خدا را راحت‌تر باور کند. بگوید خدا هست.

یادگـــارماندگـــار
نظرات برای این پست غیر فعال است
Tahoora
مهربونمهربون
Tahoora

ارسال دعوتنامه عضویت در گروه یادگـــارماندگـــار تعداد دوستان شما :

ارسال دعوتنامه عضویت در گروه یادگـــارماندگـــار تعداد دوستان شما :

ارسال دعوتنامه عضویت در گروه یادگـــارماندگـــار
تعداد دوستان شما : 32563 کاربر

تعداد دوستان شما که عضو این گروه نیستند : 31706 کاربر

تعداد دوستانی که برای انها دعوتنامه ارسال نشده است : 703 کاربر


نکته : تا پایان ارسال از بستن این پنجره خودداری کنید

OK:1:دعوتنامه با موفقیت برای 703 نفر از دوستان شما که عضو این گروه نبودند ارسال شد

🌺🌺🌺🌺

یادگـــارماندگـــار
مشاهده همه ی 4 نظر
fatima
مهربونمهربون
fatima
عیدت مبارک

عیدت مبارک{-102-}

یادگـــارماندگـــار
مشاهده همه ی 2 نظر