لحظه  بروز رسانی 
سید علی
سید علی

فتوای مجتهد بزرگ آیت الله کاشف الغطاء در مورد فلسطین چه

فتوای مجتهد بزرگ آیت الله کاشف الغطاء

در مورد فلسطین چه بود؟

احکام شرعی و فتواهای علمای اسلام و مراکز و مجامع دینی درباره دفاع از فلسطین و قدس
قسمت اول : فتوای مجتهد بزرگ آیت الله محمد حسین آل کاشف الغطاء

قابل توجه شیعیان افراطی و فتنه گران مذهبی که کمک به مردم مظلوم فلسطین را حرام می دانند

فتوای مجتهد بزرگ آیت الله محمد حسین آل کاشف الغطاء اعلان جهاد مقئس برای نجات فلسطین حضرت آیت الله العظمی شیخ محمد حسین آل کاشف الغطاء رهبر شیعیان در نجف اشرف فتوای مهم زیر را در راه نجات فلسطین صادر کردند.

                        بسم الله الرحمن الرحیم     

یا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَى تِجَارَةٍ تُنجِیکُم مِّنْ عَذَابٍ أَلِیمٍ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَتُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِکُمْ وَأَنفُسِکُمْ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ غْفِرْ لَکُمْ ذُنُوبَکُمْ وَیُدْخِلْکُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ وَمَسَاکِنَ طَیِّبَةً فِی جَنَّاتِ عَدْنٍ ذَلِکَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ وَأُخْرَى تُحِبُّونَهَا نَصْرٌ مِّنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِیبٌ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ

برخی بزرگان نسخه ای از فتوایی را که در مورد لزوم دفاع از فلسطین صادر کرده بودم در خواست کردند و انگیزه این درخواست، دردها و محنت حاضری است که پس از ۳۰ سال مبارزه و فداکاریهای بیشمار که با جان و مال انجام گرفته و از حد شمارش خارج است به این سرزمین مقدس رسیده است. و ما هم اینک شاهدیم محنت و بلوی از مرزهای فتوی گذر کرده و وجدان هر مسلمان با احساسی را خدشه دار کرده است. و ضمیرش وجوب دفاع از فلسطین را با تمام قدرت به او الهام کرده و بذل جان و مال عزیز در این راه و اعلان جهاد مقدس آسان و سبک شده است. پس ای مسلمانان سستی و تنبلی به خود راه ندهیدکه شما برتر و بالاترید.« إِنتَنصُرُواْاللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ‏وَ مَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ وللّهَ قویٌ عَزِیزٌ»

محمد حسین آل کاشف الغطا

در ماه ربیع الثانی سال ۱۳۵۸ ه. ق سئوالهایی در مورد مسأله فلسطین و دفاع از آن به محضر ایشان ( رحمه الله علیه ) تقدیم شد که به نحو زیر پاسخ گفتند:


جواب سئوال اول- بله، دفع کسی که اراده تسلط بر فلسطین یا هر کشور از کشورهای اسلامی و بیرون راندن مسلمانان از آنجا را دارد شرعاً بر مسلمانان واجب است

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید علی
سید علی

تکذیب حضور سردار "قاسم سلیمانی" در عراق امیرعبداللهیان

تکذیب حضور سردار "قاسم سلیمانی" در عراق

امیرعبداللهیان در خصوص ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر حضور سردار "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در عراق برای ارائه مشورتهای نظامی، گفت: بیان چنین اخباری با هدف خاصی دنبال می‌شود، و طراحان چنین اخباری می خواهند بگویند که دولتمردان عراق، ارتش، نیروهای مسلح، بسیج مردمی که در پی فتوای مهم مرجعیت مسلمانان در عراق در مبارزه با تروریسم صادر شده، توانایی مبارزه با این بحران را ندارند.
امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: ادعای حضور سردار سلیمانی در عراق مورد تأیید ما نیست، و ما چنین خبری را تأیید نمی کنیم؛ البته ارتباطات ما از طریق مجاری رسمی دیپلماتیک در ارتباط با مشورت دادن به عراق در مبارزه با تروریسم جریان دارد.
وی تاکید کرد:  معتقدیم که دولتمردان و نیروهای مسلح عراق با قدرت می‌توانند در مبارزه با تروریسم برنامه‌های خودشان را دنبال کنند؛ و به ویژه با فضای کنونی و بسیج مردمی که با فتوای مرجعیت تشکیل شده، فرصت تاریخی برای خاتمه دادن به تروریسمی که از بیش از ۱۰ سال قبل در این کشور به وجود آمده، فراهم شده است، اطلاع داریم که دولتمردان عراق از این فرصت برای بازگشت صلح و ثبات و امنیت به کشورشان، حداکثر استفاده را خواهند کرد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید علی
سید علی

نکات شرعی و قابل توجه "قسم جلاله" روحانی آیا

نکات شرعی و قابل توجه "قسم جلاله" روحانی


آیا ممكن است انسان برای امر محتمل الوقوع، قسم شرعی یاد كند و مهمتر اینكه آیا شرعا جایز است برای امر خارج از اراده قسم یاد نمود؟ امری نسبی که حتی شخص با فرض داشتن جایگاه ریاست جمهوری تنها می تواند اثر نسبی در آن داشته باشد. مثلا یك نفر قسم بخورد كه زلزله نخواهد آمد یا باران خواهد بارید؟ البته انتظار آن است كه یك روحانی به این نكات ظریف فقهی آگاهی داشته باشد و در امری که خود شخص تنها بخشی از اثر گذاری است و نه تمام اثر گذاری آن، قسم جلاله "ولله بالله تالله " نخورد.

آیا فردی مثل احمدی نژاد- كه در هر دو دوره انتخاباتش بیش از رییس جمهور فعلی رای آورده است ممكن نیست در دوره ی بعدی مجددا رییس جمهور شود؟  فرض را بر این بگذارید که احمدی نژاد در سال 96 کاندیدا شده و دوباره به مسند ریاست جمهوری برسد آن وقت تکلیف قسم حسن روحانی در ماه مبارک رمضان احتمالا با زبان روزه چه می شود؟!

دولتی كه مدعی " تدبیر و كار علمی " است و ادعا دارد در همه امور از مشاورین متخصص بهره می گیرد، در این زمینه از چه كسی مشورت گرفته و توانسته پیش بینی كند كه در آینده چنین اتفاقی نخواهد افتاد؟
آیا در قانون اساسی یا قوانین دیگر ما این نکته آمده که رئیس جمهور سال های "84 تا 92" دیگر به قدرت برنخواهد گشت؟

و مهمتر آنكه كدام موضوع از موضوعات مطرح در این هشت سال هست كه می طلبد برای آن سه بار قسم شرعی یاد نمود:  " بلند كردن پرچم ارزشها؟"،  "شعار مبارزه بافساد؟"، "بیرون راندن آقازاده ها از حوزه های مالی و اقتصادی؟ "،  " استحكام و مقاومت در برابر زورگویی دشمن یا چه چیز دیگر؟ "،  " البته با حسن نیت می توان گفت احتمالا خانه نشینی یا مباحثی مانند آن كه در دوران سابق انجام شد تكرار نخواهد شد، ولی بعید است که نظر حسن روحانی مباحثی چون خانه نشینی باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید علی
سید علی

چهار جریانی که به انقلاب اسلامی فحش می دهند!

چهار جریانی که به انقلاب اسلامی فحش می دهند!


اگر به شبکه های ماهواره ای نگاهی بیاندازیم، در تعدادی از آنها فحاشی به انقلاب و دشمنی با آن را به وضوح تمام می بینیم. شبکه های غربی و نیز شبکه های ضدانقلاب فارسی زبان تکلیف شان مشخص است ولی جالب اینجاست که این فحاشی محدود به اینها نیست. در شبکه های وهابی و از آن جالب تر جریانات افراطی شیعه نیز این مساله به نحو شفافی قابل مشاهده است. در این مجال به بررسی این پدیده می پردازیم.

تمدن گرایی، شاخصه اصلی انقلاب اسلامی ایران بوده است. شکستن تارهای تنگ فردگرایی در دین، ضریب دهی صحیح به اولویت های اسلام، تمایل به ایجاد عزت و استقلال برای مسلمانان و مشخصه های فکری و عملی انقلاب اسلامی است. از همین رو نیز بود که دشمنان انقلاب را دقیقا کسانی تشکیل می دهند که با حضور اجتماعی، حکومتی و تمدنی اسلام مشکل دارند.

برخی از آنها اساساً از اسلام هراسناکند و یا آن را شایسته تصدی سعادت بشر نمی دانند و برخی دیگر از شدت حماقت و تنگ نظری، فرعی را بجای اصلی نشانده و در عمل، ضدمصالح مسلمین حرکت می کنند و از همین روست که با وجود گذشت ۱۴ قرن از بعثت پیامبر رحمة للعالمین، هنوز بخش مهمی از غرب عالم را کفر و فساد و دین ستیزی و شرق عالم را الحاد و ثنویت و گاوپرستی پر کرده است و آرمان های تمدنی اسلام در میانه برادرکشی های مسلمانان به فراموشی سپرده شده است!

جالب اینجاست که اینک، انقلاب اسلامی به عنوان تلاش جمعی از مسلمانان برای تحقق آموزه های مغفول دین در دنیای معاصر، مورد حمله هر دو دسته فوق الذکر می باشد که اینک به اجمال به آنها اشاره می کنیم

* غربی ها

مهمترین کسی که از ظهور بعد اجتماعی اسلام در ایران متضرر شد رقیب گفتمانی ما یعنی غرب بود. با اضمحلال گفتمان مارکسیستی، این گفتمان بیش از گذشته از گسترش اسلام در جهان به هراس افتاد و بیشترین اقدامات را برای به انزوا بردن آن به ثبت رساند. اسلام هراسی آشکار در غرب و توهین به مقدسات اسلامی به وضوح در عملکرد آنان مشهود است. به علاوه شیعه و ایران هراسی نیز سال هاست در دستور کار آنها قرار دارد. ایجاد اختلاف مذهبی میان مسلمانان که توسط غربی ها فربه شده، از ابزارهایی است که به خوبی توانسته مسلمانان را از این دشمن مشترک غافل و درگیر خود نماید!

* روشنفکران غربزده ایرانی

پرواضح است که اختلاف این دسته به جمهوری اسلامی ایران نه سیاسی که بخاطر برپایی احکام اسلامی است. عمده روشنفکران داخل و خارج نشین وابسته به فکر غربی، مطلوب خود را در تحقق ارزش های غربی می بینند و نه آموزه های دین اسلام لذاست که با تحقق آنها در ایران اسلامی مخالف اند. وقتی بعد فرهنگی این جریانات در شبکه هایی چون «من و تو» و «فارسی وان» و بروز می کند خیلی بهتر هویت حقیقی اینها که بعضا نفاق دارند م

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
سید علی
سید علی

ماه رمضان را «مبارک» نامیده‌اند؛ علّت مبارک بودن این

ماه رمضان را «مبارک» نامیده‌اند؛ علّت مبارک بودن این ماه، این است که راه نجات از آتش و فوز به جنّت است، که در دعاى روز ماه رمضان [میخوانیم‌]: وَ هذا شَهرُ العِتقِ مِنَ النّارِ وَ الفَوزِ بِالجَنَّة. آتش و دوزخ الهى و همچنین بهشت و نعیم الهى در همین دنیا موجود است. آنچه در نشئه‌ى آخرت تحقّق پیدا میکند، باطن همان چیزى است که در اینجا است: «وَ اِنَّ جَهَنَّمَ لَمُحیطَةٌ بِالکفِرین»؛ جهنّم در همین‌جا، در همین نشئه، در همین زندگى، کافران و ظالمان و معاندان و مخالفان را احاطه کرده است؛ بهشت هم همین‌جور.
اینکه ما از جهنّم به بهشت برویم، دست خود ما است؛ در همین‌جا تحقّق پیدا میکند و صورت عینى و باطنى و واقعى آن در آن نشئه دیده میشود. ما میتوانیم این سفر را، این سِیر از دوزخ بدکردارى، دوزخ بددلى، دوزخ بداندیشى، از این دوزخ که مال این دنیا است را به بهشت نیک‌کردارى، به بهشت نیک‌اندیشى و نیک‌رفتارى و نیک‌خویى انجام بدهیم؛ اسم این حرکت «انابه» است، «توبه» است. لذا در دعا وارد شده است: وَ هذا شَهرُ اِلانابَةِ وَ هذا شَهرُ التَّوبَة»؛ با انابه، با توبه، عِتق از نار و فوز به جنّت حاصل خواهد شد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید