لحظه  بروز رسانی 
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو
مهربونمهربون
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو

حلال مشكلات؟؟؟؟؟ گفت: مگر نمی‌گفتند که بعد از توافق هسته‌ای

حلال مشكلات؟؟؟؟؟

گفت: مگر نمی‌گفتند که بعد از توافق هسته‌ای و اجرای برجام، همه مشکلات معیشتی مردم، رکود اقتصادی، اشتغال و ده‌ها مشکل دیگر حل می‌شود و دست‌کم 150 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد می‌شود و...؟

گفتم: خیلی بیشتر از اینها گفته بودند، ادعا کرده بودند که معجزه قرن است، بزرگ‌ترین دستاورد تاریخ انقلاب و حتی تاریخ ایران است، و آن را با فتح خرمشهر و وقوع انقلاب مقایسه کرده بودند!

گفت: پس چرا حالا که نوبت آن وعده‌ها رسیده است، وعده‌های داده شده را یکی پس از دیگری پس می‌گیرند؟! می‌گویند اشتغال به برجام ربطی ندارد! رکود باید از جای دیگر رفع شود، دارایی‌های مسدود شده ایران حداکثر 6 میلیارد دلار است و...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو
مهربونمهربون
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو

سفر رئیس‌جمهور به ایتالیا و فرانسه که گمان می‌رفت دستاوردهای هنگفتی

سفر رئیس‌جمهور به ایتالیا و فرانسه که گمان می‌رفت دستاوردهای هنگفتی برای افزایش تولید در کشور و صادرات داشته باشد و چرخ‌های صنعت کشور را  به حرکت وادارد نتیجه عکس داد و تبدیل شدن ایران به یک بازار برای کشورهای غربی را تثبیت کرد و اقتصاد ورشکسته فرانسه و ایتالیا را با قراردادهای کلان در حوزه خرید هواپیما و خودرو احیا کرد و جیب ایران خالی‌تر شد.  طبق اخبار و آمارهای موجود سفارش 12 فروند هواپيماي پهن پيکر A380 از سوي ايران به شرکت هواپيمايي ايرباس فرانسه در حالي صورت گرفت که اين شرکت هواپيمايي به علت گزارش‌هايي که از نقص فني اين هواپيما منتشر شده و مصرف بسيار زياد سوخت آن با کمبود سفارش اين مدل هواپيما مواجه شده به طوري که تا نيمه سال 2015 هيچ سفارشي از اين هواپيما نداشته است. طرف غربی به اندازه‌ای از این حجم قراردادها خوشحال است که کارشناس فرانسوي شبکه تلويزيوني فرانس 24 با وجود اختلاف‌هاي سياسي ايران و فرانسه درباره تحولات مهم بين‌المللي از جمله سوريه، تاکيد کرد روحاني نماينده چيزهاي مهمي از جمله پول بود و استقبال گرم از وي براي پول زيادي بود که با خود به فرانسه آورده بود!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو
مهربونمهربون
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو

دو دو تا؟ گفت: مگر اعلام نشده بود که دارایی‌های

دو دو تا؟

گفت: مگر اعلام نشده بود که دارایی‌های مسدود شده ایران 150 تا 180 میلیارد دلار است؟
گفتم: این مربوط به وقتی بود که می‌خواستند مردم را نسبت به توافق هسته‌ای خوشبین کنند.
گفت: پس چرا بعد از توافق گفتند میزان دارایی‌های مسدود شده ایران فقط 6 میلیارد دلار است؟!
گفتم: این مربوط به وقتی بود که قرار بود به وعده‌های خود درباره گشایش اقتصادی برجام عمل کنند!
گفت: دو روز پیش سخنگوی دولت گفت دارایی‌های ایران 100میلیارد دلار است.
گفتم: این به خاطر آن است که می‌خواهند در انتخابات از آن به عنوان یک برگ برنده استفاده کنند!
گفت: ولی یک روز بعد رئیس بانک مرکزی دوباره مبلغ را پائین آورد. دیگر چرا؟!
گفتم: از یارو پرسیدند دو، دو تا چندتا میشه؟!  گفت؛ اول بگو میخوای بخری یا میخوای بفروشی تا بعدا جوابت رو بدم!

مشاهده همه ی 1 نظر
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو
مهربونمهربون
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو

رئيس جمهور در جلسه روز 5شنبه  پیرامون انتخابات می‌گوید «کسی که

رئيس جمهور در جلسه روز 5شنبه  پیرامون انتخابات می‌گوید «کسی که می‌خواهد نماینده مجلس شورای اسلامی شود، البته که باید به دین اسلام متعهد باشد و التزام به قانون اساسی و ولایت داشته باشد و این از بدیهیات است، اما محیط‌زیست، صنعت، توسعه کشور، حل بیکاری و رکود چه می‌شود»؟!

در این خصوص باید از آقای روحانی پرسید؛
الف- از کی تا به حال، حل مسائلی نظیر محیط‌زیست، صنعت، توسعه کشور، حل بیکاری و رکود از شرح وظایف قانونی دولت خارج شده و برعهده نمایندگان مجلس گذارده شده است؟!
ب- آیا سازمان حفاظت محیط‌زیست، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی، وزارت کار و امور اجتماعی و... از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های تحت امر و زیرمجموعه مجلس هستند؟! اگر پاسخ منفی است که منفی است، حل معضلات یاد شده به نمایندگان مجلس چه ربطی دارد؟ و اگر این دستگاه‌ها زیرمجموعه دولت هستند - که هستند - چرا ناتوانی آنها در حل مشکلات را که متاسفانه نشانه ناتوانی دولت است، به حساب نمایندگان می‌نویسند؟!
ج- ممکن است گفته شود که ناکامی دولت در حل مشکلات مورد اشاره، ناشی از عدم همکاری مجلس با دولت است که باید گفت؛ اولا؛ مطابق دستور جلسات موجود مجلس، اصرار برای حل مسائل یاد شده همواره از سوی مجلس بوده است و بی‌اعتنایی به آن از سوی دولت محترم.
ثانیا؛ بفرمائید کدام لایحه و پیشنهاد را برای حل و فصل مشکلات مزبور به مجلس ارائه کرده‌اید و مجلس با آن مخالفت ورزیده است؟ به بیان دیگر، چه اقدامی می‌خواستید انجام بدهید که مجلس مانع آن شده است؟! پاسخ روشن است. هیچ!
د- تعجب‌آور است که آقای رئیس‌جمهور به جای آن که به خاطر ناکامی - بخوانید ضعف و ناتوانی- دولت در حل مشکلات یاد شده، روی صندلی بدهکار بنشیند و به مردم که با آنهمه وعده و وعید، طلبکار هستند پاسخ بدهد، روی صندلی طلبکاران نشسته و بازخواست می‌کند!

مشاهده همه ی 2 نظر
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو
مهربونمهربون
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو

گفت: بالاخره روز اجرای برجام رسید. گفتم: حالا چی میشه؟! گفت:

گفت: بالاخره روز اجرای برجام رسید.
گفتم: حالا چی میشه؟!
گفت: اگر آمریکایی‌ها دبه نکنند باید تحریم‌ها لغو بشه و گشایش اقتصادی در پیش باشه.
گفتم: ولی دیروز روزنامه‌های زنجیره‌ای نوشته بودند، با اجرای تعهدات آمریکا و اروپا نباید انتظار گشایش اقتصادی داشت، بلکه فقط یک وزنه سنگین از پای اقتصاد کشور برداشته میشه و تا رسیدن به گشایش اقتصادی هنوز راه زیادی باقی مونده!
گفت: ظاهرا هنوز از وعده‌های خوش قبلی خبری نیست.
گفتم: آدم دلش برای دانش‌آموزان چند نسل بعد می‌سوزه که سهم اونا از چالش 12 ساله هسته‌ای، حفظ کردن یک تاریخ سخت و پیچیده است، توافق ژنو چیست؟ توافق لوزان چیست؟ توافق وین چیست؟ فرق لغو و تعلیق و توقف؟ تفاوت قطعنامه و توافقنامه؟ تفاوت کیک زرد با کیک شکلاتی؟ ظریف، ظرافت داشت یا سیاست؟ کری همیشه کر بود یا مدتی هم شَل بود؟ و از همه سخت‌تر، تفاوت عراقچی و تخت‌روانچی؟!

مشاهده همه ی 6 نظر
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو
مهربونمهربون
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو

علیرغم وعده‌های رئیس جمهور و معاونان وی درمورد ایجاد اشتغال برای

علیرغم وعده‌های رئیس جمهور و معاونان وی درمورد ایجاد اشتغال برای جوانان ایرانی و طرح انتقادات گسترده از ایجاد اشتغال در دولت قبل برای جوانان چینی، آمارهای رسمی از واردات ده‌ها تن اقلام مصرفی از جمله بیش از 12 تن سنگ پا در 8 ماهه نخست سال جاری حکایت دارد!

بر اساس جدیدترین آمار گمرک ايران، در 8 ماهه اول امسال 5/12 تن سنگ‌ پا وارد شده که ارزشي به ميزان 23 هزار دلار داشته و طبق این آمار از سال 1392 تا 8‌ماهه نخست امسال نزدیک به 120 تن سنگ پاي چيني به کشورمان وارد شده است.
بر این اساس 97 تن سنگ‌پا در سال 92 ، 10تن در سال 93 و 12.5 تن در 8 ماهه نخست امسال به کشور وارد شده است. در سال جاری تمامی سنگ‌پای وارداتی، از چین به کشورمان وارد شده است.
در مهر ماه امسال نیز مرکز آمار گزارش داد در شش ماه نخست سال 94، در نیمه نخست سال 94معادل میلیون‌ها دلار سنگ پا، آدامس، شانه و گیره زلف و کراوات، کلاه گیس و پاپیون از ]چین وارد شده است.

مشاهده همه ی 1 نظر
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو
مهربونمهربون
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو

«درس‌هایی از كربلا» حجت الاسلام و المسلمین قرائتی به مناسبت

«درس‌هایی از كربلا»

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی به مناسبت ‌ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در نامه‌ای با عنوان «درس‌هایی از كربلا» به عزاداران حسینی توصیه‌هایی کرده است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
حساب امام حسین(ع) از همه كس جداست. وقتی امام حسین(ع) وضع دلخراش مسموم شدن برادرش امام حسن(ع) را دید، گریه كرد؛ ولی امام حسن(ع) فرمود: هیچ روزی مثل روز تو نیست.
تنها مهمانی كه دوازده هزار نامه دعوت داشت، اما در برابر زن و بچه، آن هم بین دو نهر آب با لب تشنه به شهادت رسید، امام حسین(ع) بود. شهیدی كه بر كشته‌اش اسب تاختند و كودك و جوان و برادر و همه یارانش را شهید كردند. اگر امسال برای بازماندگان قربانیان منا خیمه‌هایی بود تا در آن عزاداری كنند، در كربلا خیمه‌ها را هم سوزاندند.
برادران و خواهران عزیز به عزاخانه امام حسین‌(ع) خوش آمدید.
درس‌های امام حسین(ع)
امام حسین‌(ع) به بشریت آموخت، سر به نی بدهید ولی به نزد ظالم سر خم نكنید.
امام حسین‌(ع) به مسلمانان آموخت: محاصره اقتصادی و حتی نداشتن آب برای طفل شیرخوار بهتر از بیعت با یزید است.
امام حسین‌(ع) آموخت: من و هفتاد و دو یارم در محاصره سی هزار نفر بودیم، پس، از محاصره نظامی نترسید.
امام حسین‌(ع) به مردم ترسو شجاعت و با خطبه‌ها و دعای عرفه به مردم معرفت داد.
شهادت امام حسین‌(ع) با انتخاب، عشق، اخلاص و با هدف مقدس (برانداختن رژیم بنی‌امیه) بود.
امام حسین‌(ع) به ما درس داد كه اگر سرم از تنم جدا شود، اما از قرآن جدا نمی‌شود و روی نیزه هم قرآن می‌خواند.
مشكل كشورهای اسلامی در دنیای امروز، ترس از محاصره اقتصادی، نظامی، سیاسی و تبلیغاتی دشمن است و امام حسین‌(ع) درس مقاومت به بشریت آموخت.
اشك و عزاداری برای امام حسین‌(ع) نشانه قدردانی از شهید، معرفت، شور و مودت اهل‌بیت علیهم‌السلام، تهدید ستمگران و ظالم‌كوبی و مظلوم‌یابی و بصیرت است.
امام حسین‌(ع) با قیام كربلا ثابت كرد كه حفظ اسلام و مقاومت در برابر طاغوت آن‌قدر ارزش دارد كه اگر همه هستی انسان فدا شود، جا دارد.
اگر امروز روسای‌جمهور دنیا بخواهند یك راهپیمایی ده كیلومتری بدون الزام و بودجه راه بیندازند امكان ندارد ولی امام حسین‌(ع) كاری كرد كه بعد از حدود ۱۴۰۰ سال، با یك «یا حسین» تنها در كشور‌ایران هفتاد میلیون عاشق، به خیابان‌ها می‌آیند و گرمای تابستان و سرمای زمستان در‌این حركت تأثیری ندارد

مشاهده همه ی 10 نظر
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو
مهربونمهربون
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو

امريكا تحريم صادرات نوشابه به ايران را لغو كرد یک

امريكا تحريم صادرات نوشابه به ايران را لغو كرد

یک شرکت تولید نوشابه‌های غیر الکلی در آمریکا اعلام کرد: از واشنگتن مجوز صادرات به ایران را دریافت کرده که این موضوع موقعیتی برد- برد است !

معاون فروش شرکت آرکِی مستقر در فلوریدای آمریکا در گفتگو با گلوبال ترید گفته است: «اکنون نوشیدنی های آرکی در دسترس 100 میلیون مصرف کننده ایرانی قرار دارد. این به نفع همه است. ما نوشیدنی هایمان را از آمریکا به ایران صادر می کنیم و این برای کارگران آمریکایی شغل بیشتر به ارمغان خواهد آورد.  این یک موقعیت برد-برد است (!)

به گزارش جام نیوز، براساس تأییدیه وزارت خارجه آمریکا که هفته گذشته به امضای جان کری وزیر خارجه این کشور رسیده است، مشروبات و آبجوهای غیرالکلی و نوشیدنی های بدون الکل با طعم ویسکی مشمول این مجوز قرار گرفته اند.

گفتم: ولی قرار بود با توافق وین، ممنوعیت صدور قطعات هواپیما،تحریم‌های بانکی و... لغو شود نه اجازه صدور نوشابه و پفک و چیپس و آدامس و...!

گفت: یعنی گشایش اقتصادی و رونق کسب و کار و... که وعده می‌دادند همین بود؟!

گفتم: چه عرض کنم؟! چند نفر رفته بودند سوراخ لایه اوزن را بدوزند، از بیرون می‌دوزند و خودشان آنطرف می‌مانند!

 

 

مشاهده همه ی 12 نظر
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو
مهربونمهربون
زهـــــــــــــــرا بانــــــــــــــــــو

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای: مذاکره با آمریکا ممنوع است زیرا

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای:

مذاکره با آمریکا ممنوع است زیرا این مذاکره نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضررهای بی‌شماری نیز دارد.

مشاهده همه ی 3 نظر
♛دااداشــ حســین♛❻داداش پرسپولیس خاص❻
مهربونمهربون
♛دااداشــ حســین♛❻داداش پرسپولیس خاص❻

افسران - سلام بر حسین(ع)

مشاهده همه ی 22 نظر