ذی طوی
ذی طوی

كاخ بهشتی اهمیت و ضرورت ذكر خدا شایستگی

 لینک

2_291318.jpg
كاخ بهشتی

اهمیت و ضرورت ذكر خدا
شایستگی افراط در ذكر و یاد خداوند: ای كسانی كه ایمان آورده‌اید خدا را بسیار یاد كنید.‌
ذكر خدا در همه حالات: ‌پروردگارت را در نفس خود از روی زاری و ترس یاد كن.
ذكر خدا در هر شكل: ‌كسانی كه خداوند را یاد می‌كنند درحالی كه ایستاده، نشسته و خوابیده‌اند و در خلقت آسمانها و زمین تفكر می‌كنند.‌
احزاب / 41. اعراف / 205. آل عمران / 191

كاخ بهشتی
رسول خدا ص فرمودند: [در شب معراج] در عرش خدا دربهشت برین، فرشتگانی را دیدم كه با خشت های طلا و نقره ساختمانی بزرگ می‌سازند، ولی گاهی دست از كار می کشند. از آنان پرسیدم: چرا این چنین می‌كنید؟ گفتند: هر گاه به ما خشتهای این ساختمان برسد مشغول ساختن می‌شویم و هر گاه نرسد دست از كار می‌كشیم. پیامبر ص فرمود: این خشتها چیستند؟ عرض كردند: سبحان الله والحمد لله ولا اله الا الله والله اكبر. وقتی كه مؤمن این ذكرها را می‌گوید، ما ساختمان را برای او می‌سازیم و وقتی كه ساكت می‌شود ما نیز از كار دست می‌كشیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ذی طوی
ذی طوی
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ذی طوی
ذی طوی
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ذی طوی
ذی طوی

غفلت از خدا و پیامدهای اخروی 1. نابینایی در

 لینک

3437_50532.jpg
غفلت از خدا و پیامدهای اخروی

1. نابینایی در روز محشر: ‌وَنَحشُرُهُ یومَ القِیامَةِأعْمی؛ روز قیامت نابینا محشورش می‌كنیم.
2. حسرت و اندوه در روز قیامت: هیچ گروهی نیست كه در مجلسی گرد هم آیند و خدا را یاد نکنند مگر آنكه آن مجلس در روز قیامت سبب حسرت و اندوه آنها خواهد گردید.‌
3. فراموشی در قیامت: ‌نَسُوا اللهَ فَنَسِیهُم‌ ، خدا را فراموش كردند، پس خدا هم آنان را فراموش نمود. ‌
4. عذاب دردناك الهی: ‌وَالَّذینَ هُم عَن آیاتِنا غَافِلُونَ * اُولئِكَ مَأْویهُمُ النَّارُ بِما كَانُوا یكْسِبُونَ؛ ‌وهمانان كه از آیات ما غافلند، اینان به خاطر كار و كردارشان، جایگاهشان دوزخ است.‌

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ذی طوی
ذی طوی
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ذی طوی
ذی طوی
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ذی طوی
ذی طوی

آفات زندگی انسان انسان در زندگی با آفات فراوانی

 لینک

17518_392.jpg
آفات زندگی انسان

انسان در زندگی با آفات فراوانی مواجه است، از جمله:
عادت پرستی
غریزه سالاری
غفلت زدگی
تنبلی و تن پروری
عادت به تبعیض در زندگی اجتماعی
در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان، سلطه عادتها و غریزه‌ها بر زندگی انسان كاهش می‌یاد، غفلتها زدوده می‌شود، به دلیل هماهنگی با جمع، موانع خودسازی كاهش می‌یابد، اخوت دینی و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد، تلاوت قرآن، تقوا و تهجّد، زمینه تعالی و بازگشت به فطرت الهی و زندگی عالی انسانی را فراهم می‌سازد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید
ذی طوی
ذی طوی
مشاهده همه ی 1 نظر
ذی طوی
ذی طوی

چرا اشک می ریزید در ماه مبارک رمضانی، فرصت آشتی

 لینک

4444444_291064.jpg
چرا اشک می ریزید

در ماه مبارک رمضانی، فرصت آشتی با خدا وجود دارد، هرکس قهر بوده، خدا زمینه و سراشیبی گذاشته تا در این فرصت با خدا آشتی کند.
حضرت عیسی بن مریم از جایی عبور می کرد، گروه اول را دید که گریه می کنند. گفت: گریۀ شما از چیست؟ گفتند: ما از آتش جهنم می ترسیم. فرمود: بدانید کسی که اینطور از خوف خدا اشک می ریزد، خدا او را از آتش می رهاند، امید داشته باشید، آتش جهنم بر بدن شما برخورد نکند.
گروه دوّم را دید که ناله می زنند! پرسید شما چرا اشک می ریزید؟ گفتند: عیسی! ما عشق بهشت داریم، جایی که در آن لغو، گناه، دروغ و خلاف نیست؛ جایی که فرشته ها و انبیا در آن هستند. فرمود: امید داشته باشید خدا به شما بهشت بدهد.
به گروه سوّم و از آنها پرسید شما چرا اشک می ریزید؟ گفتند: ما خدا را دوست داریم! فقط همین. فرمود: «اَنتُمُ المَقَرِّبُونُ؛ شما مقرّبترید.» آن دو گروه هم خوب بودند، اما شما مقربید و بالاترید و این نتیجۀ حبّ خداست.
امیرالمؤمنین(ع) می فرماید: «دوازده نکته در تورات است که من آنها را به عربی ترجمه کردم و روزی سه بار به آنها نگاه می کنم.
یکی از آنها این است: «یَابنَ آدَمَ! اُحِبُّکَ فَأَنْتَ اَحْبِبْنِی؛ ای انسان! من تو را دوست دارم، تو بندۀ منی، تو هم من را دوست داشته باش.»
آری ماه رمضان، ماه آشتی با خدا است و اگر کسی به هر دلیلی ارتباطش با خدا کم رنگ شده، در ماه رمضان این فرصت طلایی را از دست ندهد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید